Volná diskuze

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Asi nejsem sám, kdo řeší totálně podělané statistiky GA díky náporu traffic spamu (falešné návštěvy). Zkoušel jsem několik různých řešení, ale pomohlo to jen částečně. Přestože většina těchto zmetků nevyplňuje hostname a jde je na základě toho vyházet, stále se mi v GA objevují no hostname nebo úplné blbosti. Díky tomu to totálně dodrbe bounce rate, dobu na webu, návštěvnost i všechno ostatní. Za takových okolností je GA úplně k ničemu.

Google to zjevně už měsíce neřeší a jelikož někdy dosahují podobné pseudonávštěvy i stovek denně, totálně doprasí statistiky i u zavedených webů. Máte někdo nějaký trik nebo řešení? Předesílám, že vyházet je na základě vylučovacího filtru nejde, protože ten idiot Google je jen přesune do přímé návštěvnosti, místo aby je ze statistik úplně vyhodil.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
já to řeším pomocí zákazu připojení v htaccess, jestli jsem to správně pochopil, tak ten traffic z toho spamu místo přípojky dostane oznámení 404...
ale má to problém že to musím průběžně ručně hlídat a přidávat...
níže můj aktuální seznam:

Kód: Vybrat vše
# block referer spam
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_REFERER} 7makemoneyonline.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} best-seo-offer.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} best\-seo\-offer\.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} best-seo-solution.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} best\-seo\-solution\.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buttons-for-your-website.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buttons\-for\-your\-website\.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buttons-for-website.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buttons\-for\-website\.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buy-cheap-online.info
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buy\-cheap\-online\.info
RewriteCond %{HTTP_REFERER} darodar.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} googlsucks.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} free-share-buttons.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} free\-share\-buttons\.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} theguardlan.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Get\-Free\-Traffic\-Now\.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Get-Free-Traffic-Now.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} semalt.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} social-buttons.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} social\-buttons.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} smailik.org
RewriteCond %{HTTP_REFERER} webmaster\-traffic\.com
RewriteCond %{HTTP_REFERER} webmaster-traffic.com
RewriteRule ^.* - [F,L]

# Various rewrite rules.

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Zjistit to odkaď to chodí třeba primitivním PHP scriptem a pak to zablokovat v .htaccess v GA to pak nebude strašit.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
richard.zavodny: To ale stále musím ty dotyčné weby znát.
Nebo se mýlím?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
@peeeeta: no to je třeba slabina i toho mého způsobu

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No ano, ale tak že to rovnou mohu zapsat do .htaccess a ne do toho ještě plést PHP.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
To peeeeta: Ne IP adresy které si naloguje pomocí PHP porovná v GA a ty co mu tam straší zablokuje.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No další nový web takového druhu bude mít stejně novou IP, tak že bude nutné ji přidat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Tak to už potom není zas takový problém ne? Možná (určitě) by se to nějakým způsobem dalo z automatizovat.. Ale myslím si že řešení dostačující..

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Existují dva druhy. Jeden se na stránku podívá a ten druhý volá rovnou tvůj google analytics, což je výkonnostně méně nákladné. (viz můj článek Návštěvnost z forum DARODAR a dalších)
Google to samozřejmě řeší a udělal v administraci zaškrtávátko, které vypne jejich započítávání do statistik GA (viz obrázek v článku).

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago: Díky za tip. Bohužel stejně se mi tam nějaký SPAM ukáže.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Jediný způsob jak odlišit spam traffic je podle hostname - obvykle ho nemají vyplněné. Ale jakmile to prokouknou, začnou ho dávat do hlaviček a bude po srandě úplně. Taky už se spamují Events. Prostě tohle Google totálně zaspal - jakmile se to chytlo před pár měsíci, narůstá to geometrickou řadou týden od týdne. Před měsícem jsem řešil desítky falešných návštěv, tento týden už přes 200 na jedinou stránku za jeden den!

.httaccess nepomůže - ti lidi spamují přímo GA javascript podsunutím náhodných kódů, na cílový web vůbec nevlezou!

Drago: Díky za tip, vyzkouším! Každopádně tohle chce zásadní systémové řešení, protože to je díra jak prase přímo v GA. Očekával bych, že se podobné sračkoweby automaticky budou blokovat a ne že budu někde hledat nenápadný checkbox kdesi v nastavení...

-- 09. 05. 2015 19:19 --

Hm, tak výsledek po zaškrtnutí checkboxu je prakticky nulový, většina spamu tam spokojeně zůstala. Dát ho do filtrů nemusí pomoct, protože pan Google ho nevyhodí ze statistik, jen ho přesune do direct traffic.

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
To basti: Javascript co máš vložený v hlavičce webu? Nebo nějaký co je na Googláckých serverech? Jestli je to u tebe tak je ještě možnost javascript načíst až po načtení stránky. Do statistik by se to započítat mělo.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
JS je u mě v hlavičce, jenže tihle spamboti vytváří náhodná GA čísla a bombardují servery Google s umělým trafficem - tzn.ten požadavek se tváří jakoby šel z mého JS, ale ve skutečnosti jde přímo od nich na Google. Tomu .httaccess ani nic jiného nezabrání, chyba je přímo u Google. Fakt nevím, jestli je takový problém vytvořit blacklist podobných webů a hned je i naházet do sandboxu...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pochopil jsem, že to jde ošetřit do budoucna. Je nějaká možnost, jak to ošetřit i zpětně? Abych dostal čistou návštěvnost?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Kohy: leda si to vyexportovat a přepočítat :)
Mac: prý několik procent návštěvníků blokuje javascript s těmi GA nic neudělá. Celkem by mě zajímalo porovnání dat z GA a třeba AwStats. Osobně teď zkouším pro WordPress Slimstat zatím ukazuje větší čísla :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Mac: Já to neřeším. Mám více zdrojů pro měření ;). Jen se zajímám o řešení :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se