Alex Saven

Moje služby

Psaní je moje vášeň již od dětských let. Věnuji se převážně fejetonům, krátkým povídkám nebo scriptům. Během své praxe jsem se naučila schopně stylizovat emaily do zajímavých forem srozumitelných pro širokou klientelu, umím tedy pomoci i s obchodní konverzací, případně mohu převzít roli asistentky po emailu či řešit zákaznické požadavky. Na škole jsem psala články na zadaná témata, obsahově mě ale spíše zajímá umělecký volný styl, ale v rámci zakázek se umím poměrně dobře přizpůsobit a zvládám i roli titulkáře či kreativce, pokud budu mít dostatek prostoru (nejlepší nápady přijdou sice z minuty na minutu, ale ne vždy se dostaví přes noc). Texty se ale vždy pokouším dodat ve smluvený termín - ideálně dříve, aby byl prostor pro případné opravy.

Pracuji jako asistentka realitní kanceláře, spolupracuji jako tipař pro hypoteční poradce a pojišťováky a znám sales postupy, takže ani texty z těchto oborů mě nezaskočí.

Jsem vášnivý milovník vozů BMW a všeho, co s motory zejména starších vozů souvisí, nejsou mi zcela cizí technické parametry, manuály na údržbu či tipy a triky při prodeji.

Aktivně se věnuji počítačovým hrám, světu zvířat, knihám z psychologického a hororového prostředí, také se věnuji seberozvoji, meditacím a zajímám se o vaření. Uvědomuji si, že překlady jsou důležité stylisticky, gramaticky, ale mnoha překladatelům chybí cit pro pochopení autora a proto čtu většinu knih v anglických originálech - díky tomu jsem přeborník porozumění anglického textu a znám mnoho obratů, avšak technologické obchodní záležitosti a terminologie nejsou v mých schopnostech. Umím přeložit podklady pro bakalářské a jiné univerzitní práce tak, aby čtenář pochopil obsahově důležité body díla či recenzí.

Moje největší inspirace jsou lidé okolo mě a veškeré chlupaté zvířectvo, co mi přijde do cesty. Jsem noční sova, co ráda píše za svitu hvězd s kočkou na klíně o věcech, co se mi právě honí hlavou, nebráním se erotickým povídkám a hardcore námětům, jen tak něco mě nepřekvapí.

Umím psát  i věcně - například popisky ke zboží - a to česky i anglicky (maturitní zkouška z AJ na úrovni B1 slovem i písmem + aktivní život v online prostředí v rámci Británie, Irska a Ameriky).

Odkaz na moji tvorbu najdete například zde: http://www.ceskohledaspisovatelky.cz/soutezni-texty.php?text=4XT

Ceny dohodou

100 Kč
Hodinová sazba
N/A
Hodnocení
N/A
Spolehlivost