Kontrola právních povinností + proškolení pro provozovatele eshopu

Informace o nabídce
Cena 590 Kč
Objednat
Hodnocení N/A
Spolehlivost N/A
Popis nabídky

Co znamená pro provozavetele eshopu zavedení mimosoudního řešení sporů? Kdo vede cenovou evidenci? Jaké jsou rozdíly při prodeji v kamenné prodejně a v eshopu? 

Pokud nedokážete správně odpovědět na libovolnou otázku, pravděpodobně neúmyslně porušujete jedno či více zákonných ustanovení. Nebojte, nejste v tom sami. Mnoho provozovatelů netuší, jaké předpisy se na ně vztahují, jaké mají povinnosti a jak je správně plnit. 

Pro ty, kteří to chtějí změnit, mám nabídku. 

 

Co Vám mohu nabídnout? 
* kontrolu plnění povinností - zkontroluji zda a jakým způsobem plníte zákonem (živnostenským zákonem, zákonem o chraně spotřebitele, částečně novým občanským zákoníkem) uložené povinnosti

* návrh co nejjednoduššího řešení (například doslovné znění povinně uváděné informace, které jen překopírujete a vložíte do obchodních podmínek) je doplněný o komentář k ustanovení (vysvětlení, co se po vás chce, příklady atd.) a výši maximální možné sankce 

* proškolení v oblasti zákona o ochraně spotřebitele a živnostenského zákonu (vysvětlení důležitých informací, uvedení seznamu povinností, upozornění na časté chyby, za které podnikatelé dostávají od kontrolních orgánů pokuty atd.) 

 

Jak to probíhá?
* vlastní kontrola - zkontroluji předložené dokumenty, webové stránky, texty emailů, nastavené procesy atd. 

* vyplnění online formuláře - co nemohu zkontrolovat sama, je třeba řešit zodpovězením otázek klientem (například dotazy na průběh reklamace)

* poskytnutí informací - proškolení pak zpravidla bývá písemnou formou, kdy sestavuji seznam relevantních informací na míru pro konkrétního klienta (vyhýbám se poskytováním nepodstatnými informacemi) 

 

Kdo jsem? 
Jmenuji se Alessandra Marassi a jsem absolventka brněnské právnické fakulty. Již během studia jsem měla možnost být při vzniku a provozování eshopu. Díky tomu mohu spojit dva pohledy na problematiku - odborný a podnikatelský. Díky zkušenostem z podnikání mi jsou známy problémy, se kterými se podnikatelé často setkávají. To mi usnadňuje pochopit potřeby podnikatele a přizpůsobit tak nabízené služby. V oblasti spotřebitelského práva se pohybuji přes 5 let. 


Další důležité informace:
* Cena je 590 Kč, jedná se spíše o symbolickou částku, která do budoucna bude několikanásobně vyšší. Momentálně je nastavená takto, neboť si potřebuji reálně vyzkoušet časovou náročnost, zda celý systém funguje atd. Z toho důvodu nemohu garantovat termín odevzdání výsledku kontroly, ani naprosto dokonalý bezchybný průběh služby (například si vyžádám A, B, C dokumenty a průběhu požádám o dodání i D a E). Naopak garantuji správnost poskytnutých informací a jejich aktuálnost. 

* Cena je konečná, nejsem plátce DPH. Do 3 pracovních dní bude vystaven doklad o poskytnutí služby. 

* Momentálně je služba určena provozovatelům eshopu, kteří prodávají nové zboží (tzn. nenabízí použité zboží, neposkytují služby). Dále momentálně není služba určena pro prodejce obuvi, křišťálového skla, potravin. V případě neobvyklého sortimentu eshopu si vyrahrazuji právo odmítnout poskytnout službu z důvodu nedostatečné kvalifikace.

* Bezpečnost na prvním místě. Co se týče citlivých dat, zastávám zásadu naprostého minimalismu. Jinými slovy, pokud to není nezbytně nutné, nevyžaduji žádná citlivá data. Zpravidla mi ke kontrole postačí údaje/informace, které jsou veřejně dostupné. K citlým údajům jako jsou například dodavatelé, nákupní ceny, marže atd. přístup nepotřebuji. 

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat. Vše ráda zodpovím.