Volná diskuze

lunacek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 24.05.2017
Zdravím,

dá se odhadnout přibližný možný výdělek z AdSense na základě návštěvnosti? Chápu, že nedostanu žádná přesná čísla, záleží na rozmístění reklamních prvků, době strávané na stránce atd. Spíše mi jde o řády.

Jde o web v oblasti turistického ruchu (zatím ještě nespuštěn, ladíme detaily), cílovka: primárně rodiče s dětmi, tzn. cca 25 - 45 let, celé Česko, muži i ženy (možná mírná převaha žen).

Příklad
* návštěvnost kolem 1000 UIP/denně - možný výdělek z AdSense ???
* návštěvnost kolem 3000 UIP/denně - možný výdělek z AdSense ???
* návštěvnost kolem 10000 UIP/denně - možný výdělek z AdSense ???

díky

Jirka Luňáček

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Už delší dobu adsense nepoužívám, nicméně historická zkušenost (cca 5+ let): dárkový web, v období 1.10 - 31.12.2010 byla návštěvnost 45000 UIP za celou tu dobu a při prům. 3,5 min na stránce a 6,8 str./návštěvu to dalo cca 14 000 kč, ve zbytku roku byla návštěvnost i výdělky nižší. Cca stejná čísla jsem dosahoval několik let každé předvánoční období.

Každopádně zajímavé téma, budu sledovat jestli se objeví další čísla :)
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
matejka píše:
Už delší dobu adsense nepoužívám, nicméně historická zkušenost (cca 5+ let): dárkový web, v období 1.10 - 31.12.2010 byla návštěvnost 45000 UIP za celou tu dobu a při prům. 3,5 min na stránce a 6,8 str./návštěvu to dalo cca 14 000 kč, ve zbytku roku byla návštěvnost i výdělky nižší. Cca stejná čísla jsem dosahoval několik let každé předvánoční období.

Každopádně zajímavé téma, budu sledovat jestli se objeví další čísla :)


V hlavě přesná čísla nemám, ale při podobné návštěvnosti jsem měl výdělky zhruba o třetinu nižší. Jednalo se o magazín pro bydlení.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Podle UIP to až tak odhadnout nejde, jde o počet zobrazení reklamy (nikoliv stránky), nejpřesnější metrika pro to co chceš je RPM. Počítej něco kolem 6-12 Kč na 1000 zobrazení, spíš ty nižší hodnoty. Reálné osobně vidím tak 8 kč / 1000 impressí.

Takže k tvomu příkladu, odhadem dle zkušenosti u stránek co mají tuhle návštěvnost (strašně záleží na počtu načtených stránek na 1 návštěvníka)
* návštěvnost kolem 1000 UIP/denně - 200 Kč / den
* návštěvnost kolem 3000 UIP/denně - 300-400 Kč / den
* návštěvnost kolem 10000 UIP/denně - 1000-3000 Kč / den

Ta návštěvnost u 10k UIP bude znamenat spíš tu 1000, většinou s nárůstem návštěvnosti výtěžnost na reklamní plochu klesá, stejně jako počet shlédnutých stran na návštěvníka. Záleží na druhu trafficu, co a jak se tam hledá apod.

Pokud tam třeba bude většina lidí chodit z mobilu přes sociální sítě, tak 1 UIP znamená proklik, načtení 1 stránky a opuštění s vysokým Bounce rate, pak klidně výše zmíněná čísla můžeš rovnou dělit ještě 5.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Spolehat se dnes jen na Adsense a zvlast pri tak nizke navstevnosti neni rozumne, spis se snazte dostat to to radove vyssich cisel a pak to muze byt zajimave pro inzerenty, rozumny affil, prodej clanku apod.

lunacek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 24.05.2017
Díky všem za info.

Michal Kubíček: řešíme různé možnosti monetizace, AdSense je jedna z nich, nemáme s tím moc zkušenost, tak se ptám, ať víme co můžeme cca čekat. Min. první půlrok se monetizovat nebude vůbec, až podle návštěvnosti.

Jinak návštěvnost 10000 UIP/denně je malá? Zatím jsme to ještě nespustili takže jsme na nule, ale dostat se během nějaké rozumné doby na 10k denně bych byl docela spokojen...

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
AdSense je celkem o ničem pokud to nejsou vyšší stovky UIP denně a navíc setrvale klesá. Během asi 3-4 let jsem na cca 20 % výdělků, protože dnes holt má 50-60 % lidí adblocker.

Pokud není web responzivní a nepoužívá responzivní adsense, je to úplně zabité. Něco se na tom vydělat dá, ale záleží na oblasti, na typu trafficu (obsahový web vs. virální sračička), na cílení (ČR nebo USA) a dalších věcech. Obecně to ale žádné terno nebude a postupně to bude jen horší. Blokování a ignorování reklam prostě roste, dobrý affil nebo přímá inzerce v podobě třeba recenzí, PR, rozhovorů, reportáží atd. má mnohem větší smysl.

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Já bych to RPM viděl spíš na 40-100Kč když dobře umístíš bannery jinak dostat se na 10 000 UIP/denně nebude moc lehký tak přeju hodně štěstí.. :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
PPC ber jako přivýdělek. Musíš být pro někoho zajímavý.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
katalog píše:
Já bych to RPM viděl spíš na 40-100Kč když dobře umístíš bannery jinak dostat se na 10 000 UIP/denně nebude moc lehký tak přeju hodně štěstí.. :)


Tohle RPM máš z nějaké reálné zkušenosti se stránkou alespoň nad 5k UIP denně? Nebo to odvozuješ z nějaké stránky co má tohle RPM, ale návštěvnost v desítkách až stovkách za den? Ono je to při větší návštěvnosti, kde se uživatelé pravidelně vrací (nebo chceš aby se vraceli) hodně těžké udržet.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
duben píše:

Tohle RPM máš z nějaké reálné zkušenosti se stránkou alespoň nad 5k UIP denně? Nebo to odvozuješ z nějaké stránky co má tohle RPM, ale návštěvnost v desítkách až stovkách za den? Ono je to při větší návštěvnosti, kde se uživatelé pravidelně vrací (nebo chceš aby se vraceli) hodně těžké udržet.


Ne ale to rpm cca tak mít bude tobě na afroditě ti pojede většina banneru na zájem a mu pojede většina na kontext to prostě to rpm dycky vytáhne.... (schválně se podívej do adsense) jinak nebude mít víc jak 3-4 views na návštěvu takže ty čísla co jsi napsal defackto sedí..... jinak prostě i tak je spousta neznámych a těžko se to odhaduje....

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
katalog: Používej lépe čárky nebo větnou skladbu, přiznám se, že jsem musel tvůj příspěvek číst asi 3x abych pochopil, co myslíš :)

To RPM nemám jen na afroditě, mám pár desítek webů a obecně zábavné weby jsou na tom hůř, ale zatím co jsem viděl u sebe i jinde, tak se sice dá dostat u některých webů na 30-1000 Kč za 1000 UIP, ale jednak ne pomocí AdSense a pak ve chvíli kdy se překročí cca hranice 1k UIP denně, tak prostě padá to RPM dolu dost výrazně. Osobně neznám žádný web s návštěvností 10k UIP+, kde by AdSense dosahovalo víc než 10 Kč / 1000 impressí a víc jak 30 Kč je podle mě už mimo realitu současného PPC trhu.

Ale možná mě někdo opraví, že to dělám blbě a můžu vydělávat o desetitísíce měsíčně víc ... v tom případě super, rád se o takový zvýšený zisk s daným odborníkem rád podělím. Ale nesmí to mít dlouhodobý negativní vliv na návštěvnost, spokojenost návštěvníků, nesmí to jít proti pravidlům reklamních systémů a proti dobrým mravům.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se