Aktuální události

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Registrace: 08.08.2012
Současná verze článku 13 navržená Evropským parlamentem by mohla mít dalekosáhlé nežádoucí následky pro všechny. Pojďme společně najít lepší řešení. Článek 13 je součást evropského právního předpisu o autorských právech, jehož cílem je podporovat kreativitu a umožnit držitelům práv efektivně chránit vlastní obsah na internetu. My cíle článku 13 podporujeme, ale v současné podobě by však mohl mít dalekosáhlé nežádoucí následky, které by dnešní podobu internetu úplně změnily. Jde to i jinak. Prostudujte si další informace a připojte svůj hlas.

Vlastníci práv by měli být chráněni před pirátstvím a spravedlivě odměňování za svou práci, ale současný návrh článku 13 nechtěně poškozuje malé autory, interprety a firmy, které má údajně chránit, protože nutí weby, jako je YouTube, blokovat většinu obsahu nahrávaného uživateli. YouTube vyplácí většinu zisku generovaného na své platformě autorům a interpretům všech velikostí. Za posledních 12 měsíců vyplatila společnost YouTube přes 800 milionů eur vlastníkům obsahu v EU.

duben
WD Trader: 3/5

Registrace: 22.03.2012
Kohy píše:
YouTube vyplácí většinu zisku generovaného na své platformě autorům a interpretům všech velikostí.

Což není tak úpúlně pravda, protože tuším letos v lednu udělal Google změnu pravidel Youtube pro publishery a kdo nemá 1000 subscription a minimálně 4000 sledovaných hodin za posledních 12 měsíců, ten nemůže dostávat peníze za reklamu ve videu.

Sice jsou to drobné ale pár stovek měsíčně jsem tím ztratil, přestože jsem si s Youtube a monetizací videa jen pohrával. Takže třeba mě osobně to vzalo chuť videa zkoušet dělat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se