Volná diskuze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím,
Chtěl bych se vás všech na něco zeptat. Pokud mám "zbytečné" peníze, které bych nerad utratil za volovinky, jak je co nejlépe zužitkovat?
Samozřejmě je dobré si je nechat na účtu, ale tam peníze moc na hodnotě nezískají (přesněji řečeno nic).

Proto bych se vás rád zeptal, jakým způsobem s takovými penězi naložit, abych z nich aspoň něco dostal. Samozřejmě nečekám, že z 5000 udělám milion za týden a podobně.

Bavíme se zde o finanční rezervě řekněme do 10.000 Kč


Díky všem
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jestli myslíš investici pouze peněz tak maximálně na nějaký účet s 2,5 % na pokrytí inflace. Jinak takovouhle částku a čas bych investoval do nějaký pěkný domény nebo už fungujícího webu v kterém vidím potenciál růstu a věnoval se tomu.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já bych si finance nechal bokem. Nikdy nevíš, jaká výhodná koupe se ti naskytne, nebo třeba bude problém s financemi a je dobré mít finanční polštář. Třeba když máš větší výdaje za měsíc a např. v období okolo placení daní ti 9 klientů neproplatí faktury včas a ani do měsíce :D (realita), tak pak se právě takový obnos hodí :) Takže doporučuji schovat na nějaký účet a nechat tam, zapomenout na ně a vzpomenout si, až budou opravdu třeba :) Jeden můj kamarád málem zkrachoval v období okolo placení daní, takže je dobré myslet i na katastrofické scénáře.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Záleží jak moc chceš riskovat :)
Pokud moc ne, tak se drž něčeho čemu rozumíš.

Teď mě tak napadlo, že někdy teď vyšely ty státní dluhopisy. Ale moc jsem to nesledoval.

Osobně by jsem chtěl zkusit něco jako provozovatel http://www.inwebstor.cz ale co jsem tak koukal nikde žádná zajímavá nabídka.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ještě jsem si vzpomněl na již zaniklý projekt investování do webů kam se daly vložit peníze a měl jsi určitý podíl. Z počátku se to propíralo všude, časem to utichlo a pak jsem to chtěl vyzkoušet a zjistil že to vrací podíly a končí činnost. Nevíte jestli něco takového ještě existuje? Jak jsi psal že AJ není problém tak být tebou zkusil bych udělat nějaký web cílenej na globální trh, když už nic tak si alespoň procvičíš cizí jazyk. A třeba využiješ .eu doménu a svoje VPS a nestojí tě to nic. Ale zase to je především o investování času. Jestli chceš fakt investovat tak třeba http://spoctiduchod.mesec.cz/clanky/chc ... do-polska/ jinak je jen schovat na účet s nějakým tím %.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
idp - na jednom projektu makám a je to na spadnutí, takže snad to co nevidět bude (objeví se samozřejmě na WD), jen mi šlo o to, kam investovat, aby to člověk nerozfofroval
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

lahvi
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 16.08.2015
Osobně to dělám, jak tu píšete. Najdu si projekt, který mě osloví a do něj investuji. Ta návratnost je nesrovnatelně vyšší, než vkládat někam do bank...zrovna jsem narazil na jeden hodně zajímavý webový projekt. nevím, co vše se tu může psát. kdyby někoho zajímalo tak mi můžete napsat na lahvi@email.cz

LubosHa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 03.11.2013
Výhledově si můžeš něco nastudovat tady http://www.investice.cz/, třeba investovat do zlata se dá již od malých částek. Každopádně s těmito penězi bych v současné době asi spíš investoval do nějakého projektu (ideálně vlastního - nápadu, kterému věříš, takže z toho zaplatíš třeba grafika, doménu, hosting a nějakou menší propagaci - každopádně s touto částkou taky v rámci mezí) a poté se začal zabývat zajímavějšími investicemi (viz link).

skaya
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 26
Registrace: 12.10.2015
s někym bych se domluvil a nechal si udělat 3 eshopy na dropshipping nebo affilate. dle mého se to vrátí rychle

Inspirovač.cz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 25.11.2015
Investování je obrovské téma, které ani nejde shrnout do pár vět ve fóru. Např. tady Nela Kubasová popisuje, jak ona díky investování dosáhla finanční nezávislosti. Velmi si ji vážím a v mnoha ohledech mě inspiruje. http://investree.cz/6-naprosto-jednoduc ... -kubasove/ -- Daniel Hanuš (http://www.danielhanus.cz)
www.inspirovac.cz - Stovky přednášek, knih a článků osobního rozvoje na jednom webu

jasnenka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 12.03.2014
Co začít obchodovat s kryptoměny? Já už o této investici nějakou dobu uvažuji a stále se ještě nemohu rozhoupat :-) Každopádně to chce tak týden študovat, aby člověk pochopil, o čem to jde, jak to funguje atd. Tak co, neuvažujete někdo i o této možné investici?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
jednak reaguješ na staré vlákno, druhak je ten linkbuilding dost průhledný

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
miki2019
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 18.02.2019
Před pár měsíci jsem řešila stejný problém. Původně jsem peníze chtěla dát na nějaký spořící účet, ale úroky jsou všude tak strašně nízké, že to nemá cenu, zvlášť pokud máte „jen“ 10 000.
Myslím, že se vyplatí investice do akcií (já jsem koupila pár zahraničních, jako Amazon a nějaké české – čez apod). Hodně se řeší i kryptoměny, ale těm se už delší dobu zrovna moc nedaří… Pár jich mám nakoupených, ale bůhví, jak se to bude vyvíjet v 2019 :/
Každopádně k nákupu krypto, akcií, komodit atd doporučuji vyzkoušet platformu plus500 - https://finex.cz/navod-jak-pouzit-plus500/ . Už můj táta ji používal k nákupu akcií před 10lety. Je přehledná, v češtině a má demo účet, kde si můžeš všechno procvičit, než nakoupíš. Držím palce!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se