Právo

AwasMedia
WD Trader: N/A/5

Registrace: 16.07.2018
Dobry den, Mgr. Michal Vasil majitel firmy NaraDesign si najskor objednal programovanie webu letenky, ktory mu bol nasledne neceneny sumou 2500 EUR + 500 EUR na pripadne extra prace, s terminom dodania 2 Mesiace. Zalohou 1000 EUR

Napriek snahe vyriesit veci mierne, p. Vasil trval na ukonceni projektu a navrateni zalohy

p. Vasil sa samovolne po 3 tyzdnoch rozhodol odstupit od projektu arogantnym chovanim, vyhrazanim ze ma znici na internete a ohovaranim na socialnych sietach. Co v skutocnosti aj urobil

https://www.facebook.com/evoluciaved...type=1&theater
https://www.facebook.com/reinkarnaci...type=1&theater

A aby toho nebolo malo, kontaktoval aj moju ex partnerku a vyuzil neprijemnej situace po rozchode a hadok o deti a ziskaval tak rodine kontakty a informacie a vztahy. A zacal vypisovat priatelom na FB a rodine SMS.

Screenshoty prace
https://wetransfer.com/downloads/ebd...7204953/ac7588

Tu je jeho email, na ktory som mu odpovedal ze podme dokoncit projekt

Mam pre teba spravy, ktore ta jednoznacne nepotesia, ale zhrniem ti to v par bodoch teda, nech vies na com si:

- ukazoval som to video predvcerom svojmu programatorovi a vravel, ze tam spravene na mojom projekte nemas nic, aspon z toho teamvieweru (mne to nahrava soft), tak on, ze za co chces zalohu dalsiu? V celkovej vyske 70% diela? Ked to ani nebolo v nasej dohode? Okrem toho co si tam ukazoval je uplny bullshit a by ta vysmial kazdy vravel.

- Pisal si, ze dielo bude dodane orientacne za 1 mesiac a fixne za 2, po 3 tyzdnoch si nemal na projekte nic, co je tam aj pekne vidno, aj si to priznal. Za druhe, v mailovej komunikacii sme boli dohodnuti, ze do 2 tyzdnov dodas celu nahodenu administraciu. Na to mas momentale uz len 2 dni, a dnes si povedal, co "vsetko" mas spravene, s tym, ze to ukazes az zajtra. Cize potom na zvysok celeho adminu mas uz len 1 den. Nejak ti to nevychadza. Ale tak je to cierne na bielom. Nemam preto doveru v nasu spolupracu. Opakovane si porusoval terminy, ktore si dokazatelne dal.

- Dnes si sa svojvolne pokusil navysit cenu diela, co odo mna schvalene nebolo. Nikto ti nedal instrukciu, aby si dorabal nejake podstranky, na to mam kodera.

- Ohladom navysenia zalohy, resp. dalsia platba 750 eur, v nasej zmluve / objednavke nic take nie je. V principe sa snazis len odo mna vylakat peniaze a zavana to podvodom, co sa ukaze samozrejme. Inak si sa prekecol, lebo tu cast zaciatku telefonatu mam tiez nahratu ;)

- Nemam doveru v tvoj postup, a nie som naivny, uz ju nemam dlhsie, ale tak sledoval som, nahraval si vsetko, a fakt si myslim, ze to je proste podvod, a za to mas nepodmienecny trest. Ked som to strucne vysvetlil strykovi, tak povedal, ze vsetko tomu nasvedcuje. Ako som ti povedal, polovicka z nasej rodiny su bud pravnici alebo advokati. A ja nebudem podavat prvu ani piatu zalobu v zivote.

- Cize ake su moznosti. Jedna je, taka pacifisticka, ze uz si mi stratil tak ci tak vela casu, tak si s tebou nebudem spinit ruky, vratis mi 1000 eur a rozlucime sa a uz nechcem od teba citat ani jedno pismeno a vyhovorky. Toto je pre teba zlaty padak, ze skoncis tak, ako si zacal a mozes si ist po svojom, smola, nevidalo, mozes to skusat na druhych.

Druha moznost je klasicka, ze to budem riesit platobnym prikazom a mozes sa skusit obhajit pred sudcom, ze si odrobil 1000 eur, su tam normalne prizvani znalci. A tak ci tak v 99% pripadoch nikdy nie je zaloha nevratna, lebo to zakon ani a priori nedovoluje, len za urcitych naozaj specifickych podmienok, ktore samozrejme nasa spolupraca nesplna.

Pokial chces ist do branenia sa zalobe, tak mi rovno napis, ze peniaze nevratis, pripadne kolko si chces "nechat" a obratom mi posli teda cast diela, v tej hodnote, aby si si sa mohol snazit uplatnit si ten narok. V principe sa ale ukaze, ze nemas spravene nic, nedodrzal si podmienky zmluvy atd... Da sa spravit pekny prehlad tvojej prace od videa, cez hovory, logy na WS, co vsetko si tam stvaral, maily, atd.. Par dni dozadu si prvykrat videl funkcie na front-ende, k comu si sa aj sam priznal. Tak jak chces mat hotovy admin za 2 dni? Ono aj celkovo moc kecas a ides proti sebe...Ked uz chces ojebavat, tak to rob inteligentnesie.

- Predpokladam, ze spekulant ako ty si bude chciet radsej nechat peniaze, aby si mohol kupit jazdenu BMW 3 ;) ale tak lahke to nebude. Zmluvu si jednoznacne porusil, pokusil si sa o podvod (TC) a nestalo sa, ver mi, ze by mna niekto zapalil, alebo moju rodinu ;) Cize bud to pojde podobrotky, alebo pojdem do toho full power a zgustnem si ta.

- Priprav sa aj na to, ze tvoje meno, fotku a MOJ NAZOR na to co si robil / nerobil dam na FB do vsetkych tych skupin, PHP-ckari, Koderi a Programatori atd. a preposlem to aj tvojim kontaktom na LinkedIn, a tak pohram sa s tym neboj... a ked sa velmi naseriem, tak to pridam aj do svojich vlastnych Pages, lebo mam Page s 220 000 fans a druhu so 125 000. Uz som to raz robil, tiez ked sa pokusal ma niekto takto okato natahovat, divil by si sa ako velmi rychlo si to cele rozmyslel, lebo to sa z netu uz nedostane...Jedna z tych stranok je inak CZ.

Cize, este raz - odstupujem od nasej dohody / zmluvy / objednavky na zaklade uvedenych skutocnosti a ziadam vratenei zalohy. Tvoju odpoved cakam max. do 24 hodin. Pokial napises len, ze ano, suhlasis, napisem ti ako vratit peniaze. Ked sa do daneho casu neozves, alebo bude tvoja odpoved zamietava, so mnou sa uz bavit nebudes, a o tom ta aj vyrozumia z advok. kanc - DUDÁŠ & Partners, s.r.o., kde kontakt s ich klientom (mnou) bez ich vedomia bude vyluceny. Zvysok bude historia, ja na sudy nechodim neboj, ale splnomocnujem. Okrem zalohy budeme ziadat kompenzacie za omeskanie projektu, kedze musim hladat noveho developera, a rovnako preplatis aj vsetky sudne trovy (za ten rok cca.), naklady na mojho a tvojho pravnika atd.

Dufam, ze som sa vyjadril dost jasne, nemienim tomu venovat uz ani sekundu casu, a nechcem citat nejake tvoje vyhovorky, len to, ci vratis zalohu v plnej vyske alebo nie. Ked ti to stoji ale za ten liter, nech sa paci ;) Mne o peniaze nejde, ja si zdaleka nevsimnem, ze mi chyba nejaka tisicka, ale ide o princip. V zivote ma nikto nezapalil tak, ze by mu to preslo.

Cakam na tvoju odpoved (neodpoved), ako som pisal, mas 24 hod. potom sa neunuvaj nic pisat uz.

Teším sa na skorú odpoveď,

Michal Kubíček

Administrátor
WD Trader: 4.33/5

Registrace: 27.09.2011
Smazal jsem link na jinou diskuzi vedouci mimo tento server, diskuze neslouzi pro linkbuilding

Václav Bartoš

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Registrace: 03.04.2017
Prosim, problemy s nefunkcnosti Webtrhu, nebo pokud jeho provozovatel poskozuje Vase prava tim, ze tam takove prispevky ponechava, reste s nim, pripadne na Policii CR. Sem to nepatri.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se