Affiliate

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj,
pouštím se teď tak trochu do tohoto oboru (sázení na sport, tipy na sázení atd.) a byl bych rád, kdyby mi tu někdo mohl doporučit nějaké dobré affiliate programy. Zajímají mě vaše zkušenosti atd.

Chtěl bych, abych na ty příjmy mohl normálně vystavovat faktury, jsem i plátce DPH, abych to měl zkrátka všechno legální bez možných problémů. Trochu jsem se díval už na netu, něco jsem samozřejmě našel, asi toho je dost, ale nevím co si vybrat.

Budu moc rád za Vaše zkušenosti. Jak to děláte Vy atd. Díky.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
No nevím, jak je to u našich kancelářích, ale zahraniční by si neměl od nového roku propagovat díky změně zákona!

Nevím, jak je to přesně, jelikož se o to nezajímám dopodrobna, ale asi nejlepší bude něco od Bwin, Betfair, Bet365, Betclick a Unibet. Ty vidím alespoň všude nejčastěji, takže kdyby to neneslo, nikdo to nepropaguje v takovém množství.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
alijosha: jj, díky za rychlou odpověď. Taky jsem o té změně zákona něco slyšel, zatím jsem to ale do detailu nezkoumal.

U těch Bwin, Betfair, Bet365, Betclick a Unibet by mě právě zajímalo, jak je to s platbou na fakturu. Jak to funguje, nechce se mi moc po pravdě zkoumat jejich podmínky a pravidla. Proto by mě zajímaly konkrétní ověřené zkušenosti. Pohybuji se v jiném oboru a tohle je jen taková "bokovka". Zatím jsem nasadil jen PPC. Každopádně budu rád za jakékoliv další rady.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Bwin, Betfair,... asi s fakturou nic neuděláš. Prostě ti přijdou peníze a ty se starej, podobně jako Adsense, tam taky nikomu fakturu nedáváš...

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
mkurri píše:
Bwin, Betfair,... asi s fakturou nic neuděláš. Prostě ti přijdou peníze a ty se starej, podobně jako Adsense, tam taky nikomu fakturu nedáváš...

Ok, jak to chodí s AdSense, to vím, protože používám. A co DPH, je to stejné jako u AdSense? Asi logicky jo, pokud bude mít ta daná firma sídlo v EU a bude plátce DPH. Takže další položka do souhrnného hlášení... No, to by nevadilo, jen bych to měl rád od někoho ověřené, že to souhrnné hlášení dělá pro tyhle konkrétní firmy.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Zkus kontaktovat Petra Jeníka (tipforum.cz), ten by to měl vědět nejlépe jak to přesně všechno je
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
alijosha: Jo, já ho znám z netu už dávno, ale je mi to takový blbý se ptát zrovna jeho, když jsem "zatím jen malinko" jeho konkurence, i když bych to tak zatím nenazval, protože to je zatím v začátcích. Mě osobně to sázení vůbec nezajímá, ale brácha je do toho zažranej, tak jsem udělal diskuzní fórum.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Fit: Napíš rovno stávkovým kanceláriám a spýtaj sa ich...U nich dostaneš určite informácie ktoré hľadáš

Tu je ešte jedná stávková: https://www.chance.cz/kurzove-sazky

A ak by si chcel, písni mi link toho fóra do PM :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Je mi to jasný, ale kdo jiný, než ten co to provozuje to může vědět co a jak ohledně toho chodí. Tak jsou dvě varianty, buď čekat, jestli se do této diskuze zapojí někdo, kdo s tím má zkušenosti a nebo si naštudovat ty pravidla a vše co to obnáší sám. Nikdo jiný to za tebe jen tak z nudy nejspíš neudělá.

A zmiňované tipforum není jediný fórum, ani web u nás. Proto případně kontaktovat někoho jiného než Jeníka, kdo toto provozuje a není to zrovna fórum, aby to nebyla zase až taková konkurence.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Pravdupovediac ja sa do podobného projektu idem pustiť, tak preto som chcel link do PM.

Pravdaže Petr Jeník určite o tom vie dosť a ak mu napíše nič nepokazí. Buď mu neodpíše alebo mu dá potrebné info. Ja ho však už nikde neodporúčam odkedy mi nezaplatil jednu čiastku...Najprv sa mi asi mesiac vyhováral že nemá teraz prachy na paypale a vždy dal nejaký termín, ktorý pravdaže nedodržal a keď som to vzdal a prestal mu písať tak vôbec žiadna snaha zaplatiť to...Takže som peniažky nevidel od neho už pár mesiacov :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak já ho nedoporučuji jako nějakého borce, mám na něj svůj názor a nejen asi já :-) Jen mě nenapadl nikdo jiný o kom bych 100% věděl, že něco takového provozuje, jinak bych po něm ani nevzdechl.

Když by to šlo, tak bych se též přihlásil o link do PM (nehodlám a ani nechci vytvářet žádnou konkurenci)
Spíše ze zvědavosti a třeba i někdy něčím přispěji. Sport je mi více než blízký :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky za další informace. Je to tak, jak říkáte. Tohle vlákno jsem založil z toho důvodu, jestli tady není náhodou více provozovatelů podobných webů (nebo těch, co tyhle affily používají). Chtěl jsem se tak trochu zorientovat a dostat nějaké nové tipy. Petra Jeníka znám ještě z Webtrhu a taky z jeho blogu, bylo mi prostě blbý mu napsat :). Myslím, že si časem poradím sám a zjistím si to. Zatím je to naše fórum úplně v začátcích a myslím, že to nebude zrovna snadné. Ale z vlastní zkušenosti vím, že nejdůležitější je hlavně obsah a ono se časem lidi připojí.

Jinak PM z url vám pánové za chvilku klidně pošlu :).

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Áno...Ono nie je ani tak dôležité aké má fórum vymoženosti alebo aký je krásny design. Dôležité je, aby tam chodili ľudia, ktorí prispievajú(a ešte lepšie - ktorí sú v stávkovaní dobrí) a ono ďalší sa už časom pripoja. Len to tam musí žiť.

destiny999
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 29.12.2011
Affiliate na gambling sa od roku 2012 hodne stazil. Pridali sa problemy so zakonom v ceske republice, ktory od hrozbou pokuty 10.000.000cz zakazuje reklamu na nelicencovane gambling spolocnosti. To su vsetky na svete okrem domacich ceskym sazovek jako tipsport, chance atd. Tento zakon je hodne diskriminacny a je dilem lobistov preto na cesku republiku uz podala zalobu Malta a hodne se to nepaci taky EU. Osobne si myslim, ze tento zakon nebude mat dlhu trvacnost a urcite prijde minimalne k jednej novele.

Velmi podobny zakon zacal platit od 01.09.2011 aj na Slovensku kde stat zakazal rekalmu na hazard okrem domacich stavkovych kancelarii, pricom zahranicne spolocnosti aj keby chceli ziskat licenciu tak proste nemozu lebo im to stat neumoznuje. Nasledne nato chcel slovensky stat zajst este dalej a chcel zakonom docielit blokovanie stranok zahranicnych operatorov. Na to okamzite zareagovala EU a tento pripravovany zakon zakazala: http://www.pokernazivo.com/ek-odmietla- ... vala-cesko

Affiliate:

Funguju v podstate 2 druhy: CPA a revenue share. CPA je pevne stanovena ciastka, ktora sa vyplati po dosiahuti nejakeho limitu konkretnym hracom. Napr, ze prestavkuje 500€. Vyplati sa pevna ciastka napr 50€.
Revenue share je % podiel na zisku alebo stratach. To znamena, ze ked hraco vo vasom affiliate systeme vygeneruju za mesiac zisk 1.000€ urcite % podielu patri vam. To sa pohybuje niekde v rozmedzi 20-40%. Ale pozor tak isto sa budete podielat aj na stratach. To znamena, ze dajme tomu pocas MS v hokeji povyhravaju vsetci favoriti a vasi hraci vyhraju 10.000€ taK napr. vasa strata bude pri 25% 2.500€.
Dalej treba upozornit na nekale praktiky niektorych spolocnosti, ked mate vysoke zisky, tak "carovne" nejaky vas hrac vyhra v kasine vacsiu sumu na ktorej sa budete musiet podielat atd.....Je toho fakt hodne naco si teba dat pozor.

Co sa tyka faktur a vyplacania tak, niektore affiliate programy funguju tak, si priamo v systeme vygenerujete fakturu (myslim, ze Bwin) a niektore vam affiliate pripisuju na vas hracsky ucet a stouto sumou potom mozte nakladat podla uvazenia

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se