Affiliate

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj,
má cenu budovat na .net nějaký významnější projekt?
Mám pár domén na long tail v jednom oboru a nejlepší je volná na .net. Zbylé jsou .cz ale jsou to tří slové domény. Kdežto .net je dvoj s větší hladností. Myslíte si že má význam z ní udělat hlavní web?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Nemá. Mám Monitoruju.net a nikdo to nezná :(

Co to hulíš? :-D to musí bějt síla :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Turek píše:
Ahoj,
má cenu budovat na .net nějaký významnější projekt?
Mám pár domén na long tail v jednom oboru a nejlepší je volná na .net. Zbylé jsou .cz ale jsou to tří slové domény. Kdežto .net je dvoj s větší hladností. Myslíte si že má význam z ní udělat hlavní web?


1. klíčové slovo v doménovém jměně ztrací hodnotu. Na Googlu již nemá takřka žádný význam. Na Seznamu ještě jo, ale do budoucna ho také ztratí. Víme přece, že Seznam je pár let za Googlem :)

2. Je jedno, jestli budeš mít .cz, .eu nebo .net koncovku. Vyhledavače žádnou koncovku nijak neupřednoštňují, takže si vyber takovou doménu, která se ti bude nejvíce líbit.

3. Pokud hodláš web budovat dlouhodobě a počítáš, že se rozroste na několik desítek až stovek článku, tak doporučuji .cz doménu. Klidně abstrakní, protože bod 1 :)

Jinak bych se .net domény nebál. Já osobně mám http://www.Jizdenky.net a někdy na ní hodlám také vybudovat projekt. Pokud si ji někdo ode mně nekoupí, chce jí někdo? :D

janal83
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.03.2013
Souhlasím s výše uvedeným příspěvkem, ještě bych uvedl, že záleží na věkové kategorii uživatelů budoucího projektu.

Někteří uživatelé, hlavně starší, doménám, které nemají koncovku CZ nevěří, nebo kolikrát spíš ani neví, že NET má stejný bezvýznam jako CZ...
Teda aspoň takový názor měli lidi v okolí(starší) na můj eshoop s koncovkou EU....kde si myslím ta váha bude stejná

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Klucí nesouhlasím. .cz doména, .cz doména, .cz doména a znovu .cz doména. Pokud je volná opravdu hezká tak .com, možná by jsme uvažoval ještě o .eu (ale spíš ne). Zbytek je ztráta času pokud jde o významný projekt. Možná ještě u vysoce IT by se dalo uvažovat o jiné koncovce, ale jinak ne. Tady nejde o vyhledávače ale o doménu jako brand. A jestli mám stavět velký projekt, tak od začátku musí stát na pevném základě, což je jedině .cz.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Turek: asi jak píše Drago.... domenu .net ti bude brát dobře Google, ale Seznam je na cizí koncovky trochu laxní....i když.....asi jak který web. Do dnes jsem zatím nepřišel, proč mi nějaké weby vyskočí hned na 1. pozice a jiné se tam prokousávají obtížně....ale to už jsem tut aky jednou rozebíral.

-- 04. 04. 2013 17:00 --

Wladass píše:
Nemá. Mám Monitoruju.net a nikdo to nezná :(


..to asi bude nějaký eshop na monitory

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Wladass píše:
Nemá. Mám Monitoruju.net a nikdo to nezná :(


Já se přiznám, že mám problém to správně napsat. Nedávno jsem byl mimo domov a potřeboval si porovnat ceny u jedné TLD. Zkoušel jsem zadávat monitoruj.net, monitorujeme.net, monitorovat.net a pak jsem sáhnul po Google, aby to našel za mě. Možná mají lidi co se tam dostanou 1x problém se vrátit.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Zajímavý nad tím jsem neuvažoval přitom je to celku dobré větné spojení že monitoruju net

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se