Affiliate

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Vzhledem k tomu, že jsem již podruhé nedostal odpověď od podpory affilu Dovolena.cz, zkusím se zeptat tady, třeba budu úspěšnější...

1) Emailový klub - jak to funguje? Odesílají newsletter dovolena.cz s mým affil kódem nebo slouží pouze pro sběr emailů a já sám se musím postarat o newsletter? Zkusil jsem se sám přihlásit, zatím žádný email nedorazil. Tak by mě celkem fungování zajímalo, zda to mám víc propagovat.

2) Dotazy na míru - Prozatím mám 24 odeslaných dotazů na dovolenou na míru z toho 0 prodejů, podařilo se někomu již přes tento kanál zájezd prodat? Protože klasické konkrétní poptávky konvertují poměrně velmi slušně.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
1) Funguje obojí, respektive oni na něj rozesílají ale můžeš i ty, alespoň takovou informaci jsem od podpory dostal já. Osobně mi ale přímo od nich ještě email nedošel, na ten zkušební, takže bych řekl že propagaci nechávají víceméně na nás.

2) 10 prokliků 2Xprodej, Řecko, Turecko. Jako když už na to někdo něco napíše, tak to většinou prodají, záleží jak se snaží jejich prodejní oddělení. To už ale moc neovlivníš.

Konverze celkově dobrý, ale.... posledních 14 dnů je to mnohem horší, spousta zájezdů vyprodaných, i když to je teď problém skoro všude.

BTW už ti přišla provize za duben?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
freez píše:
1) Funguje obojí, respektive oni na něj rozesílají ale můžeš i ty, alespoň takovou informaci jsem od podpory dostal já. Osobně mi ale přímo od nich ještě email nedošel, na ten zkušební, takže bych řekl že propagaci nechávají víceméně na nás.

2) 10 prokliků 2Xprodej, Řecko, Turecko. Jako když už na to někdo něco napíše, tak to většinou prodají, záleží jak se snaží jejich prodejní oddělení. To už ale moc neovlivníš.

Konverze celkově dobrý, ale.... posledních 14 dnů je to mnohem horší, spousta zájezdů vyprodaných, i když to je teď problém skoro všude.

BTW už ti přišla provize za duben?



ad 1) Problém je tedy v tom, že jsem měsíc registrovanej a žádnej email nedošel. Tohle je ztracenej potenciál, díky tomu se může prodat řada zájezdů a oni na to s prominutím se..u
ad 2) to se tedy u mých dotazů podpora vůbec ale vůbec nesnaží :-D NO snad se zlepší

Fakturuji poprvé za poslední dva měsíce, fakturu jsem jim tam nahrál před pár dny. Takže nevím. Ale když jsem jim prodával napřímo bannerovou reklamu, tak platili 1,5 měsíce po splatnosti a to ještě na dvě upomínky. Tak snad bude mít affil lepší platební morálku.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
1) tak každopádně je to chyba že toho prodejního kanálu nevyužívají, já tam mám registrovaný email od začátku a nedošlo mi nikdy nic.

2) no první faktura za březen přišla dokonce o tři dny dříve a teď zatím čekám, je u ní "vyřizuje se" tak uvidíme.

Já jsem psal na podporu asi tak pětkrát, a vždycky druhý den jsem měl odpověď, když jsem upozorňoval na výpadek CSS souboru vyhledávače, odpověděli prakticky hned, asi tam někdo sortuje dotazy :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
freez píše:
1) tak každopádně je to chyba že toho prodejního kanálu nevyužívají, já tam mám registrovaný email od začátku a nedošlo mi nikdy nic.

2) no první faktura za březen přišla dokonce o tři dny dříve a teď zatím čekám, je u ní "vyřizuje se" tak uvidíme.

Já jsem psal na podporu asi tak pětkrát, a vždycky druhý den jsem měl odpověď, když jsem upozorňoval na výpadek CSS souboru vyhledávače, odpověděli prakticky hned, asi tam někdo sortuje dotazy :-D


U faktury už mám přijatá, takže možná nějaká chybka na faktuře? Zkontroluj si ji. Jinak dotazy posíláš přes formulář v affil rozhraní nebo na nějaký special email?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
U faktury je přijatá cca měsíc, pak se ti to změní na processed a jak platbu odešlou tak se to změní na Vyplacená. Teď tam ale nějak podezřele dlouho je processed.

Dotazy posílám přes ten formulář.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Ještě jeden dotaz..

Nebyl dříve k dispozici partnerům formulář - dovolená na míru, tedy to co mají na homepage? Nemohu ho teď najít, ikdyž moc nekonvertuje chtěl jsem ho zkusit na jednu pozici stránky.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano byl, jmenovalo se to Dotazy na zájezd, formát Pohlednice 464x262. Ještě před pár dny tam byl, protože jsem ho dával na web. Teď tam ale chybí, buď ho upravují a nebo ho stáhli. Ten co mám na webu ale normálně jede. Napíšu jim, proč tam není, musím je stejně popohnat, jsou 11 dní po splatnosti.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
freez píše:
Ano byl, jmenovalo se to Dotazy na zájezd, formát Pohlednice 464x262. Ještě před pár dny tam byl, protože jsem ho dával na web. Teď tam ale chybí, buď ho upravují a nebo ho stáhli. Ten co mám na webu ale normálně jede. Napíšu jim, proč tam není, musím je stejně popohnat, jsou 11 dní po splatnosti.


Dobrá, zkus mi dát prosím vědět co jsi zjistil.

Já jsem jim minule psal, ať přidají možnost zvolit si období u statistik kampaně, kde byl zobrazen vždy poslední měsíc a nešlo se podívat jak je kampaň úspěšná z dlouhodobého hlediska. Do dvou dní statistiky přidali, bohužel na email už jsem odpověď na další dotazy nedostal. Takže reagují rychle ale zásadně mi neodpovídají.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo jo jakmile odpoví, nebo se něco změní, napíšu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
freez píše:
Jo jo jakmile odpoví, nebo se něco změní, napíšu.


Koukám, že už to tam je, super

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pravda, no to byla rychlost :-D kdyby takhle rychle taky odesílali lowe :-D

Jak ti to teď v červnu konvertuje ? Já mám od začátku měsíce, poměrně velký pokles, i když tak nějak všude. Že by už měli všichni nakoupeno? Je fakt že dost nabídek, je už vyprodaných, ale v systému jsou, takže pokud se jim nepovede dotyčnému "vnutit" něco podobného, je to smůla.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
freez píše:
Pravda, no to byla rychlost :-D kdyby takhle rychle taky odesílali lowe :-D

Jak ti to teď v červnu konvertuje ? Já mám od začátku měsíce, poměrně velký pokles, i když tak nějak všude. Že by už měli všichni nakoupeno? Je fakt že dost nabídek, je už vyprodaných, ale v systému jsou, takže pokud se jim nepovede dotyčnému "vnutit" něco podobného, je to smůla.


Já mám naopak stále větší konverze u dovolena.cz, takže maximální spokojenost. Největší výhodu vidím v tom, že když už někdo objedná konkrétní poptávku, tak ji i většinou zaplatí. U Invie to je cca každý 3-4, u dovolená.cz mi to vychází rapidně lépe. Navíc téměř u každého zájezdu mám vyšší prodejní cenu než bylo avizováno u konkrétní objednávky. Takže jsem téměř vždy mile překvapen.

U Invie to klesá a z cca 200 prokliků na 1 objednávku mám nyní cca přes 400-450 prokliků abych něco prodal.Takže tam ten downtrend je. Pokud to ale porovnám s předchozím rokem, bylo to velmi podobné a opravdový boom nastal počátkem července s last minute zájezdy, což očekávám (doufám) i letos. I tak mi ale zisky oproti loňskému stejnému období rapidně vzrostly. Ale chci vííííc :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak pravda je, že co se týče cen které naskočí a prodejní ceně, taky jsem si všiml, že téměř všechny objednávky jsou nakonec navýšeny, což je milé. Já měl právě do začátku června objednávek dost, ale teď to nějak utichlo, paradoxně i přes to, že je víc prokliků. Pořád je to ale lepší, než Invia, i když u mě tedy před Invií vede i Newtravel, tam mám co 100 prokliků objednávku a každá pátá je zaplacená. No jak píšeš lasty teprve přijdou, možná že mi chodí lidi, co čekaj na last a ještě je na ně brzo, no a ostatní už mají nakoupeno :-D Je pravda, že mi teď lidi chodí spíš na dotazy ohledně destinací, jako kde koupit tam a tam to či ono, nebo kde a jak vyřídit vízum, a pas atd. Takže ty už asi mají vybráno.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se