Affiliate

Alexxx2
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 13.08.2015
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli k Affiliatu potřebuji živnostenský list. Ještě mi není osmnáct tak jsem chtěl si vydělávat přes mamku, ale četl jsem, že nato potřebuji ŽL.

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Pokud bude tvoje činnost naplňovat znaky podnikání, tedy půjde o činnost samostatnou, soustavnou, výdělečnou, prováděnou za účelem zisku, na vlastní jméno a odpovědnost, prováděnou živnostenským způsobem nebo obdobným způsobem, musíš se stát podnikatelem.

A pokud nepůjde například o tzv. svobodná povolání, budeš jako podnikatel podnikat živnostenským způsobem a k tomu potřebuješ živnostenské oprávnění.

Affiliate partneři tyto znaky v drtivé většině případů naplňují, a aby tedy mohli podnikat, potřebují živnostenské oprávnění.

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Hele potřebuješ ale třeba espoluprace.cz tě vyplatí během roku jednorázově do 30k i když nemáš ŽL (příležitostný příjem) a tak to mají i nějaké další affil sítě...

Alexxx2
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 13.08.2015
katalog píše:
Hele potřebuješ ale třeba espoluprace.cz tě vyplatí během roku jednorázově do 30k i když nemáš ŽL (příležitostný příjem) a tak to mají i nějaké další affil sítě...

Takže když budu používat jen takovéhle affily tak nebudu ho potřebovat?
A jde to jenom jednou do roka nebo i víckrát?

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Alexxx2 píše:
Takže když budu používat jen takovéhle affily tak nebudu ho potřebovat?
A jde to jenom jednou do roka nebo i víckrát?

Jen jednou víckrát do roka už by se to bralo jako pravidelný zde odkaz na vyplácení provozí u espoluprace

"Pokud nemáte
IČO, můžeme Vám proplatit max 3
0.000 kč za 1 rok jako příležitostný příjem. To je
vhodné zejména pokud si chcete spolupráci vyzkoušet; berte prosím na vědomí, že pravidelnou
fakturací tímto
způsobem (řekněme víc, než 1
x do roka)
se vystavujete sankcím od FÚ nebo
živnostenského úřadu.
Doporučujeme v případě opakovaného příjmu se zaregistrovat na ŽU a
fungovat jako živnostník na IČ."

Setrey
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 14
Registrace: 03.12.2012
Pro některé affiliate programy nemusíme mít živnostenský list - zejména, pokud umožňují založení smlouvy o spolupráci, smlouvy o zrpostředkování, atd. Mrknout můžete na můj blog článek o této tématice.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se