Affiliate

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Chcete si pronajmout plochu nebo napsat PR článek a sledujete vyjma obsahu článků a běžných ranků (PR,SR) i Alexu? (alespoň orientačně)
Uvítáte, když se mezi ranky objeví Alexa nebo jí vůbec nepříkládáte žádnou váhu a stejně byste ji přehlíželi?

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Ja vôbec nesledujem alexu

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Momentálně je to asi jediný ukazatel jestli je na doméně alespoň nějaký provoz. Ovšem třeba u reklamních ploch je lepší zjistit počet impresí z kódu na stránce (jak má třeba AdExpert).

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
To se těžko řeší, protože Alexa se počítá z Alexa toolbaru. Pokud si ji nainstaluju a občas polezu na své weby, hned poskočí výrazně nahoru. Až na jednu výjimku je Alexa u mých webů s odhadama naprosto mimo. Kdybych ji chtěl nafouknout, tak prostě naisntaluju toolbar a párkrát tam vlezu z různých počítačů a hned se navýší.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ona ta Alexa.. Stačí hodit web na zahraniční surfy a Alexa půjde dolů. Pro mě nemá žádný význam a nikdy mít nebude.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
mam domeny s Alexou o XX milionu a maji trafic v desitkach/stovkach denne a mel jsem domenu s alexou 2 tisice (ne tou fake) a navstevnost mela v poctu 1 cloveka denne max. Jsou rozhodne jiny a lepsi nastroje na "odhad" trafficu nez je Alexa

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Alexa je nezajímavá a nic neříká (v podstatě).

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Alexa je taková hračka spíš a najdou se lidi, co na ní dají hodně, viz Placla třeba. Ale dá se snadno zmanipulovat.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
compete, a pro com/net verisign tools

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Compete je trochu drahá sranda, to druhé ani neznám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Alexa je opravdu pro ČR a většinu témat úplně na prd, nedá se ani odhadnout, jestli Alexa 1 milion je 100 lidí za den a nebo 1000 lidí za den.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
alijosha: pres API lze ziskat data az pro 1000 hodnot denne zdarma. Kdyz to pouzivas dele mas pak zaznamy pro pul mega domen v klidu :)

Verisign: https://domainscore.verisign-grs.com/domains.html - opet dostupna vec pres API s limitem 20 q/min. Nicmene jako registrator se zucastnime beta programu Data Analysis (teprve nam dodelavaji pristupy) tak by jsme meli mit moznost sbirat data az pro 1M domen denne.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
gransy píše:
alijosha: pres API lze ziskat data az pro 1000 hodnot denne zdarma. Kdyz to pouzivas dele mas pak zaznamy pro pul mega domen v klidu :)

Verisign: https://domainscore.verisign-grs.com/domains.html - opet dostupna vec pres API s limitem 20 q/min. Nicmene jako registrator se zucastnime beta programu Data Analysis (teprve nam dodelavaji pristupy) tak by jsme meli mit moznost sbirat data az pro 1M domen denne.


Tak to je pak jiná, já to nikdy podrobněji nestudoval, jelikož jako první mě u Compete upoutala a zároveň i odradila cena cca 4 000 Kč měsíčně. Proto ta zmínka o drahém špásu.

1M domén denně, to už je slušná porcička ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Já se podle Alexy orientuji, ale kamarád mi povídal, že má své weby a u webu, který má několik tisíc má stejné ranky jako u málo navštěvovaného webu.

Takže výsledek? Velmi nepřesné. Bral bych to jen jako ukázku jestli na web vůbec někdo chodí.
Ne jako něco, čím bych měřil jak moc je web navštěvovaný.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já osobně Alexu nesleduji, ale vím, že pro některé je tento prvek důležitý, pokud chtějí na webu kupovat článek nebo reklamu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se