Aktuální události

Používáte Adsense?
50%
17%
Žádná hlasování
17%
17%
Žádná hlasování
Celkem hlasů: 6
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Vcelku zajímavou novinku objevil Drago, který ji uvedl na svém blogu.

Když jsem se dnes šel podívat jak si vede můj adsense účet, překvapil mě google nabídkou na vyzkoušení nového rozhraní. Zatím se jedná o beta verzi, ale nevšiml jsem si zatím žádného zádrhelu.

Google si od nového rozhraní slibuje lepší přehled, lepší kontrolu a vyšší efektivnost. Popravdě se mu to i povedlo. Po pár minutách si na vše zvyknete a můžete se pustit do zkoumání novinek, které v předchozí verzi chyběli.

Jestli nepotřebujete nic odlaďovat a hrabat se v statistikách, tak vše potřebné je na Domovské stránce. Dozvíte se kolik jste vydělali za dnešek, kolik vám hodlá google vyplatit, datum a výši poslední platby. V pravém horním rohu máte své číslo (potřebujete jej například na implementaci reklamy do některých WP šablon).

Další záložka, kterou budete potřebovat jsou Moje reklamy. Zde je seznam kanálů a reklamních ploch. Nejdůležitější pro vás bude tlačítko Nová reklamní jednotka, pomocí které se vytváří nové reklamní plochy. Nic převratného oproti předchozí verzi zde nenajdete, jen vše bylo dáno na jednu stránku.

Největší vylepšení se skrývá v Přehledy výkonu. Na Adsense jsou konečně grafy! U jednotlivých kanálu, tak můžete sledovat odhadované příjmy, počet zobrazení, prokliky, CTR, CPC a RPM. Můžete i jednotlivé kanály porovnávat. Přehledy se dají ukládat pro budoucí požití (přístupné jsou z Domovské stránky) a exportovat v csv formátu pro napojení na vlastní systém.

Zdroj: 404m.com

Jak se můžete dočíst, zatím je beta. Co na novou verzi říkáte? Zkusili jste a zůstali jste u ní nebo jste se vrátili zpět na původní verzi?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Mě se to na tu starou vrací pořád samo :)

Jinak jak někdo zmínil v diskuzi na hlavní stránce chybí nejúčinnější kanály, takže člověk neví, které minisite si dneska vede nejlépe. Já chválím hlavně grafy.

Brozman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 72
Registrace: 05.12.2010
Tie kanaly chybaju aj mne, trvalo mi par minut, kym som sa k tomu doklikal.

Grafy mi toho vela nepovedia, su to len ciary. Pre mna su dolezite cisla.

Kedze mam AdSense s partnerom, tak su mi tie grafy uplne na nic.

Dufam, ze sa neprejde na tuto novu verziu, mne sa nepaci ani trocha, cele je to neprehladne a pomale.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se