Aktuální události

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Drago dnes na svém blogu uveřejnil článek http://404m.com/2012/04/25/dnes-byla-vypustena-antispam-panda/
Zamíchalo to zvíře někomu pořadím webů? Mně už jo, tak ji překřtívám na Antismajl Parchanta, protože mi po ní zmizel úsměv ze tváře. Ideálně je pokřtít ji jako loď a vzít ji po hlavě láhví šampusu.
Web s vlastnoručně pocenými texty zmizel ze druhé pozice úplně z Googlu a na třetím místě si teď hoví moje vlastní MFA.
Tož tak. A co vy?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já nic, všechny KW jsou na pozicích plus, mínus jedna nahoru dolu, jako vždy. To ti web úplně vyřadil z vyhledávání ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

MartinT
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 92
Registrace: 07.08.2011
Já jsem na tom taky nic moc. Ale ani tak mě neštve fakt, že jsem se propadl, jako mě štve fakt, že se přede mě dostaly weby, co jsou vážně shity a možná Google doopravdy penalizoval přeoptimalizovanost, ale dopředu neposunul kvalitní weby, ale posunul tam sra*ky, co optimalizovaný nebyly... hlásím z 2. místa na 28. místo. Moc krásné...
Zvažuju, že se vyprdnu na nějakej Google, protože stále více lidí stejně používá Seznam a že se zaměřím na něj... To co bude na Googlu škodit, na seznam pořád platí.

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
freez: Hlavní stránka je v tahu na hlavní frázi a někde na deváté straně je jedna podstránka. Na long tail se ale objevuje i hlavní stránka. To platí i obrázcích.

MartinT: Přesně tak. Naštěstí mi návštěvnost neklesla, protože lidi přijdou přes můj vlastí sHit :-)

Marmar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 27.04.2012
Myslím, že na nějakou statistiku je brzy. Těžko lze po tak krátké době vyhodnotit zda jde jen o dočasný propad, který je zapříčiněn Pandou nebo daný jen aktuálními vnějšími vlivy.
Přečtěte si co nového nabízí Paříž a Londýn, nejblíbenější města Evropy!

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
U mě vše beze změny. Já si se zvířatama nehraju, takže nějaká panda.. :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Taky jsem u sebe nikde nic nezaregistroval, pozice se u propagovaných webů derou vzhůru, že bych někde zaznamenal nějaký propad to nikoli.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Ja som zaznamenal stratu pozícií na googli a následne 50% pokles návštevnosti.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
U mě taky všechno beze změny (moje hlavní weby). U těch menších někde možná i zlepšení. Nemůžu si stěžovat.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já též nepozoruji žádnou změnu a vše je při starém, nebo naopak pokrok nahoru.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Tiež tak, väčšina webov zostala na rovnakých pozíciach.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Dneska jsem si všiml jedné zajímavé věci, občas koukám na některé zajímavé weby a to konkrétně weby skupiny Medianest, najdete zde, všiml jsem si ale zajímavosti, téměř všechny jejich weby, přišli o PR, mají prostě nula. Jak jsem to tak procházel, zjistil jsem, že se to týká webů které používají, intextovou reklamu BillBoard. Myslíte si že by jim kvůli této reklamě Google sundal všude PR ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Myslím, že mimo jiné, to Google může udělat kvůli naprosto čemukoliv. Zvlášť ho musí štvát reklama, která není od něj (pro něj).
V poslední době začínám mít pocit, že největší pohoda je offline reklama, která mi přináší nejvíc zakázek. Lidi tak snad i víc věří, že obchod opravdu existuje. Nakonec ještě zanevřu na SEO...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak jsem dnes zaznamenal u jednoho webu posun PR, při přepočtu dostali nové články a stránky PR1 až 2 a teď po týdnu skočil na celém webu PR0, nikde žádná hláška GWT, na meilu nic, tak netuším čím to. Veškerý text je originál, v indexu 500 stránek, ze 180 článků je 11 s PR odkazem z článku a z hlavní strany vede 7 odkazů nic víc, že by nějaká chybka? pravda je, že některé stránky kde se dá zjistit PR ukazují normálně hodnoty co byli včera, procházel jsem odkazový profil a jediné co jsem našel je 7 odkazů z PR webů které přišli o rank, nejsou ale penalizované, ve vyhledávání jde web stále nahoru, jen ten PR mě dnes překvapil.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Mně se web http://www.oznamenisvatebni.cz/ včera po čtyřiceti dnech vrátil zpět do vyhledávání, takže něco se asi dělo. PR je tam pořád 3.

Článek prošpikovaný komerčními odkazy http://www.fotodoma.cz/clanky/snubni-prsteny.php má najednou z ničeho (míň než 0) PR2, přestože rozcestník, z něhož se na něj odkazuje má PR1, leda že by odkazovaly ještě nějaké dobré víly.

Takže můžu s potěšením konstatovat, že tomu vůbec nerozumím a konečně se mi bude dařit, protože se dostávám do pozice Fidela Castra z www Petra Jeníka, viz http://owww.cz/ucte-se-seo-od-tech-kteri-vubec-netusi-ze-nejake-seo-vubec-existuje/. Tak až TO přijde, určitě se pochlubím :-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tedy tak ten článek o prstenech to je ježek :-D tam je těch odkazů snad 30 ne :-D no vidíš to, já mám weby kde bych nějakou penalizaci od Pandy i očekával a nic a na webu který by měl být Antipandovský přijde PR0, ne že by mi to tak vadilo, dokud je web ve vyhledávání, prdím na to. Jen přijde, že ten google dělá občas dobré boty.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Ono je to víc článků pohromadě a odkazy jsem ani nepočítala. Asi má ta Panda ráda ježky a Google dobré prolinkování z textu :-DDD
Jestli tomu nerozumíš, tak na tom budeš taky dobře, buď rád!

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Přečet jsem ten článek od Petra, je pravda, že na webech kde to dělám přesně takto, odkazuju kam chci, jak chci, neřeším nofollow a podobné věci, tam je svatej klid, asi to udělám i tady, uvidíme jestli se to po pár dnech nevrátí. Napadlo mě zkusit smazat ty 4 články na webech které dostali PR0, tam by to šlo, otázka je, jestli to má smysl? Mám na ten web odkazy ze 140 domén a jenom 4 z nich mají PR0, jinak je to od 2 do 6. Pokud by tohle googlu vadilo, nebylo by přeci nic jednoduššího než nacpat odkazy na konkurenci na penalizované weby a je po ptákách. Procházím, kde co a nějak nemůžu přijít na to, co googlu vadí. Nejvíc mě rozesmála hláška na adsense "nevyužíváte na stránce všechny reklamní bloky, přidejte na web další reklamní blok" a pak mi dá PR0 asi za to, že mám v článku jen jeden reklamní blok od googlu a ne tři :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Je to možné, protože jediný web, co mi nespadl, má gúglí reklamu
http://www.svatebni-oznameni-vyroba.cz/
Tragikomedie je, že lidi občas kliknou jen na ten Sklik dole. Na AdSense na boku jen tak dvakrát do roka...
Jinde reklamu nemám - no a to všechno ostatní spadlo dolů. Tak hurá přidávat reklamní jednotky? O peníze jde až v první řadě, ne?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To by vypadalo jako by google chtěl abychom dělali MFAčka :-) No necháme se překvapit :-) Mě ta hláška v adsence tedy překvapila, člověk tam nechce dávat moc reklam aby to lidi a google neštvalo a oni toto.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Google nechce moc cizích reklam, ale co nejvíc svých, protože si možná začali uvědomovat, že čím víc AdSense, tím míň jiných reklam. Aspoň ve vzájemném poměru. Něco jako čím víc proužků, tím víc adidas...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No teď mě ale napadlo, že jsem na tomto webu vyměnil právě jeden reklamní blok od googlu za reklamní blok od seznamu, asi se na mě google nakáknul :-(
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
A já vždycky u novýho webu pár měsíců nenasazuju reklamu, aby získal dobrý hodnocení od google a ono to možná bude i naopak. Takže od začátku prošpikovat AdSense co to dá a web je v tu ráno daleko víc google friendly než dřív :-) Dobrej námět na test.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak teď jsem možná na něco kápnul, před časem jsem na webu řešil úpravu htacesu kvůli změnám url adres a to z tvaru:
www.domena.cz/index.php.....článek na tvar adres www.domena.cz/článek a teď jsem si všimnul že se mi nějak zbláznila sitemap a většina článků, tedy těch co jsem vydával před úpravou jsou tam dvakrát, jednou na adrese bez index.php a podruhé s index.php mohl by tohle google posoudit jako duplicitní obsah a sundat proto PR ? Už jsem mu přes GWT poslal novou sitemap kde je to v pořádku.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
freez: teoreticky by to mohlo tím být, když teď honí duplicity. Ale čím je to u mně, když jsem nedělala nic? Že by tím, že jsem nedělala nic? A mimochodem, právě jsi udělal dva odkazy majiteli domény domena cz ;-)

Lukaaashek: někdy před rokem a půl bylo nasazení reklam na stránky výborným způsobem, jak si urychlit zaindexování webu. Nedávno jsem ale regla novou doménu http://tiprecepty.cz, šoupla jsem to do Googlu/addurl a za dva dny měl všechny stránky v indexu. Seznam je zatím sotva v půlce. Až to otestuješ, dej vědět. Je to to, co si myslím, ale zároveň jsem moc líná :-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se