Aktuální události

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nevím, jestli jste si již všimli, ale WT zpoplatnil již i aukce a zveřejnil ceník dnes brzy ráno.

Schválně, kam si myslíte, že se přesunou ty nesmyslné aukce, které tam občas byli?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Koukám že Martin z toho chce vyrejžovat co nejvíc. Ani se nedivím, reklamu už tam nekupuje nikdo a asi ho nebaví investovat čas do portálu, který nevydělává tolik, kolik by mohl. Výmluvy typu "Alespoň zmizí nesmyslné aukce" NE nezmizí, nevěřím tomu :) Ale co, dobře jim tak, jsem rád, že alespoň sem nechodí malé děti, které neumí hledat ani na googlu a že to tu vypadá, alespoň trochu jako solidní diskuzní téma :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Zpoplatnění je dobré, ale ty provize se mi moc nelíbí. Na druhou stránku nemám to problém zaplatit. Zas tak velké částky to nebudou...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já si též myslím, že to nějaké extra terno nepřinese. Jediné co to přinese, že se bude zase plno lidí to zkoušet obejít v normálních vláknech a vyrojí se neplatiči provizí.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Spíš vroste zájem o jiná fóra. Martin si pohlídá, aby se mu to nepřelévalo do jiných sekcí (dobře udělá). Na WT se bude obchodovat ve větším, na malých fórech budou malé aukce...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jestli se tam bude obchodovat ve větším je otázka. Když se tam podívám třeba dnes, tak tam není jediná kloudná větší věc. Spíš nesoudnost a naivita lidí tam převládá.

A za poplatky to o moc lepší nebude si myslím.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Myslím si, že je to první krok k přilákání větších obchodů. Je pravda, že mezi aukcemi za pár kaček opravdu větší obchod nenajdeš. Zřídkakdy. Retal tímto vlastně chce odehnat malé obchody, kde je každý koruna zlatá, a přilákat ty větší, kde tisícovka neznamená moc. Alespoň já to tak chápu. Je fakt, že na WT mě už dlouho žádný opravdu dobrý obchod nezaujal...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já ten jeho záměr pochopil též, jen otázka, zda je ČR a SK trh na toto dost velký. Kdyby jsme byli ANG mluvící země, neřeknu ani popel. Ale upřímně, kolik je u nás větších webů na prodej a kolik jich bude. Mě spíš občas udivuje, když vidím kolik je někdo ochoten dát za různé slátaniny všeho možného. Pro příklad třeba Linktrh a takových jsou desítky.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Ona je to taky psychologie. Petr Jeník umí skvěle podat aukci, umí napsat dobrý text a tak na kupce zapůsobit, že to koupí. Hodně mě toho v tomto naučil. Prodal tak Linktrh.cz, protože si dal na té aukci záležet, nekecal a rozepsal se. I to má na cenu sakra velký vliv. Od dob, co jsem začal využívat jeho rady, jsem začal prodávat daleko dráž a bez problému.

S tou velikostí trhu máš svým způsobem pravdu. Jenže, co je to "větší web"? Pokud má web zisk 1000 Kč za měsíc a mám zaplatit tisícovku za vložení aukce, je to pro mě výhodné, protože podle toho se bude odrážet i výsledná cena. Pokud má web zisk 100 Kč za měsíc, nebudu dávat tolik za aukci a hodím to třeba na WD, protože zde to není placené a ten web nejspíš bude mít malou návštěvnost nebo velké výdaje.

Ono se nemusí prodávat milionové weby, ale i menší se ziskem, za nějž se vyplatí aukci koupit...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak ohledně toho jak to dělá Jeník máš pravdu, toho jsem si všiml. Ale takto by podle mě měli být všechny aukce zpracované pokaždé. Je to jednoduchá rovnice, když nabízím, musím zaujmout, nic neskrývat a vše jasně vysvětlit.

Mě osobně by ten web nezaujal za ty peníze ani kdyby k tomu byli napsané 4 A4 textu. Prostě takovou hodnotu v době prodeje neměl. Ale jak se říká, každé zboží má svého kupce a pokud je někomu jedno, že vyhodí peníze do kanálu, jeho věc :-)

No právě, co pro webtrh znamená větší obchody? Když to tam občas pročítám, tak mi to přijde, že je tam každý druhý nejlepší a všemu rozumí. A Kelner je finančně oproti nim břídil. To, co tam je a bylo za poslední dobu dejme tomu v částce nad 20 000 Kč na prodej, tak z 99% stálo za bačkoru a to to bylo zdarma. Těch úspěšných webů se zase tolik neprodává a zpoplatněním se to nezlepší. Zase taková základna kupců a návštěvníků jako třeba Aukro tam není a srovnávat se s Flippa.com je dle velikosti toho trhu trochu víc než z cesty.

Stačí se podívat jen na diskuze, jak se tam doslova brečí, jak málo peněz, málo zakázek atd. Hold donekonečna nebudou lidi kupovat předražené věci, i když tím neříkám, že není občas si lepší připlatit, ale toto neplatí rozhodně u všeho a vždy.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Tak věřil bych tomu, že některé braky tím Webtrh obravdu odfiltruje. Ale jak napsal Astor, odfiltruje tak i menší kousky, které ale mají potenciál. Takže mi nezbývá než doufat, že ty menší kousky s potenciálem se přesunou sem.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Ano, v tuto chvíli je WebDeal jedinou možností. Pokud po zpoplatnění aukcí na WT nezíská větší uživatelskou základnu, nevěřím, že ji jindy dostane. Teď je to pro něj největší šance. Funkčně už je na tom dobře dávno :) A konkurence dle mého názoru odpadla...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Souhlasím s tím, že teď má WebDeal šanci, protože když kouknu na ceník budu li prodávat doménu, je to automaticky 59,- korun fuč pokud se prodá a 9 korun i když se neprodá, takže buď cena nahoru, nebo menší zisk, pokud ale budu prodávat dobrou doménu, je 10 % už dle mě hodně a nikdo mi nevysvětlí proč za prodej domény za 50 tisíc mám dávat WT 5009,- korun ubírá se to přesně tak kam se žene Aukro, služby se nezlepší ani tím že to zpoplatní, a víte proč, protože vykukové si tu cenu započítají do vyvolávačky a když neprodají zaplatí jen 9,- korun tohle nikoho neodradí a dle mě se nic nezmění, ba naopak drahé domény a dobré domény se budou prodávat jinde, kde si majitel nebude chtít nechávat tučné provize.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
No myslím že tohle je Martinův další špatný krok. Uvidíme.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
som zvedavý ako sa zmení počet aukcii na wt po spoplatnení, tento krok môže pomôcť Webdealu a ostatným klonom, začiatočníci alebo tí, ktorí ponúkajú lacnejšie služby sa presunú z WT na klony, čož síce nie je tiež najvhodnejšie ale aspom to môže pomôcť pri rozbehnutí komunity.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak ono moc variant klonů není, takže defakto jen dvě možnosti kam mohou odejít. Tak jsem spíše zvědav, jak moc se to promítne tady. Protože pak už zbývá jen WF kam mohou jít.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Na WF mi přijde, že se to hodně změnilo. Tuším, že změnili majitele. Tehdy jsem tam četl hodně vulgární příspěvky a od té doby jsem tam asi ani nebyl...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jojo, změnili, teď to tam má bývalý prostitut Kubík (to jsou ty vulgární příspěvky) napůl s gransy (subreg). Od změny bych řekl, že WF plno lidí i opustilo díky tomu, co se tam začalo dít a děje.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Aha, to jsem nevěděl, že má takové vystupování. Sledoval jsem ho jen ve spojitosti s Ulož.to, dělal jsem o tom článek, tak jsem se s c.m seznámil detailněji. Je to škoda, to fórum mělo dobré vyhlídky. Byli na něm moji oblíbení lidé, Badguy, Kleopatra, Lelkoun a další...

No, bod pro WD, kde ta úroveň je a vždy byla vyšší...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
WD má väčšiu úroveň ale nie takú komunitu ako WF, treba spomenutých ľudí prilákať sem a bude to o inom..

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak já též netušil o koho vůbec jde a co je to zač. Viděl jsem i ten slavný film, který mimochodem stál za kulové. A jak jsem tak pozoroval, co se tam odehrává a jak se vyjadřuje + ten film, tak jsem si obrázek udělal hned :-) Kdyby přišla větší komunita sem, bylo by to jen a jen dobře.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
v poslednom dňoch to tu troška ožilo, konečne sa zapája viacej ľudí do diskusie...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To je pravda, ještě chce, aby to vydrželo a nebylo to jen nárazové období. Ale je fakt, že je tu stále živěji a živěji, což je jedině dobře.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
sledujem aj slušný nárast nových členov, ráno som sa díval a bolo 588 uživateľov, teraz vidím, že ich už je 592, čož je slušny nárast, len nech to takto pokračuje a bude dobre

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Ano vidím tu nové nicky které znám z WT. Ne každý chce platit za služby které jsou jinde zdarma.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se