Aktuální události

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
To jsou věci:
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/so ... liard.html

Avast používám od té doby, co mám počítač, takže klukům fandím. Ale je to docela raketa, co za AVG zaplatili.

Co myslíte, že bude se značkou AVG dál ... ?
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
Značku AVG určitě ponechají, ale firmu plánují stáhnout z burzy, jak píše šéf Avastu v dnešním článku: http://byznys.lidovky.cz/spojeni-obru-z ... y-trhy_onv

Transakce je to jistě velká, ale v poslední době nic výjimečného. Takový Microsoft by mohl vyprávět ohledně nákupu sociální sítě Linkedin (za 630 miliard korun).

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Dalso sa to celkom ocakavat, ze kupa prebehne, schylovalo sa k tomu uz nieco vyse roka. Avsak ja som ocakaval spojenie, nie kupu. Vyhody to ma pre obe firmy. a najmä znizia sa prevadzkove naklady.
1. Jedno vedenie, aj ked sa to nezda, toto su naklady v milionoch rocne na rôzne sukromne lety, hotely a podobne. Teraz pôjde jedno lietadlo, nie dve.
2. jednotny marketing: Nebudu si konkurovat v AdWords a podobnych systemoch, nebudu sa predbiehat v inzercii na weboch a hlavne, na novinky pozvu novinarov na jednu konferenciu a ukazku, nie na dve.
3. Jednotny vyvoj: Existuje nieco ako zdielane databazy virusovych vzoriek, zdielaju tam napr. Avast a AVG, Eset, Symantec a dalsie firmy. No a ono to nie je lacne (v stotisicoch Eur rocne, niekedy cez milion. Cim viac prispievate vzorkami, tym menej platite). Vdaka tomtuto mate dalsie usetrene naklady.
4. Mnoho dalsich zjednoteni a usetrenych nakladov, samozrejme, toto sa nestane hned ale bude akysi nabeh spoluprace a nasledne zjednotenie, aby si zamestnanci zvykli a spojenie bolo prirodzene, nie zo dna na den a zrazu vsetko prestane fungovat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se