Aktuální události

Ranky...
75%
Žádná hlasování
25%
Žádná hlasování
Žádná hlasování
Celkem hlasů: 4
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes na mě vyrazil z rss feedu nový Dragův článek.
Všeobecně přeceňované ranky, které nemají jinou než informační hodnotu se nějaký ten pátek neměnily. Na poslední velký přepočet google page ranku si už ani nepamatuji. Často se spekuluje o jeho nahrazení, anebo naprostém zrušené pro veřejnost. Mnoho lidí na něm mělo založený i výnosný byznys. Popravdě prodávání odkazů na backlinks.com bylo o dost jednodušší a efektivnější než farmení s MFAčkami. Nepotřebovali jste řešit obsah, ani neustále pracovat na efektivnějším linkbuildingu a točení link juice.

Srank se zasekl společně se světlou budoucností na lepší výsledky z fulltextu seznamu. Ale co já si vlastně stěžuji. Moje minisite si vesele skáčou sem a tam. Je to jako když můžete každý den vyhrát menší částku, bez toho, aby jste potřebovali koupit si tiket. Někdy přeskočí i zaběhnuté stránky a pár euro je doma. Celkem zábava sledovat. Stačí pěkně navržená barvami hýřící šablona a je jedno, kde jste na stránce. Ať žijí náhledy.

Zatímco GPR má tendenci s každým minipřepočtem se nenávratně ztrácet z důvodu podezření na nelegální linkovací praktiky, srank zůstává stále na stejných hodnotách. V současnosti je tak jedinou jistou hodnotou, za kterou se celkem slušně platí. Pokud by to zůstalo na věky tak nastal čas nakupovat. Nové už nebudou. Další zlatá horečka je na spadnutí.

A proč mi je po rancích vlastně smutno? Ať chceme nebo ne, tak ranky vždy byly jakýmsi ukazatelem SEO progress baru. Když jsem založil novou minisite tak jsem každý týden mohl sledovat jak postupně nabírá stránka na síle. Nejdřív naskočil srank 10 (seznam o stránce ví), pak srank 30 (registrace do pár zajímavých katalogů), srank 50 (prolinkováno v rámci farmy) a hurá na další. Sledování sranku tak bylo sledováním úspěchu. Dnes se dají sledovat tak maximálně pozice. Tedy spíš nedají. Všechno skáče sem a tam. SEO magie je tak podkopána hned v základech, není se o co opřít…

Zdroj:404m.com
O čem Drago psal? Ve stručnosti mu připadá, že se ranky pomalu odporoučejí do věčných lovišť a budou už jen přežitkem. Svou teorii zakládá na zamrznutém Sranku, který se snad updatoval naposledy v minulém století a GPR, který většinou jde směrem dolů. Navíc je to asi měsíc a půl, co jsme všichni očekávaly velký přepočet. Nestalo se.

Článek mě zaujal, přecijen už delší dobu mám takový pocit, že je něco zle. Možná souhra náhod, možná konec ranků v čechách a ve světě.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Tak mňa tie ranky tiež už dosť hnevajú. Na obyčajnom (bývalom MFA) web-e alcohol.sk mám PR1 za registráciu asi do 20 katalógov, a na mojom blogu, ktorý má odkazy aj z asi 50 katalógov (no teraz nwm ci boli schválené hmm...), 2 PR články a z podpisov na asi 3 weboch (príspevkov tam mám vyše 1000 všade) nemám doteraz ani PR1 (a to som tam chcel predávať odkazy :( )...

Neviem čo sa deje, ale bez rankov sa bude len veľmi ťažko dať obchodovať so SEO...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Senky píše:
Tak mňa tie ranky tiež už dosť hnevajú. Na obyčajnom (bývalom MFA) web-e alcohol.sk mám PR1 za registráciu asi do 20 katalógov, a na mojom blogu, ktorý má odkazy aj z asi 50 katalógov (no teraz nwm ci boli schválené hmm...), 2 PR články a z podpisov na asi 3 weboch (príspevkov tam mám vyše 1000 všade) nemám doteraz ani PR1 (a to som tam chcel predávať odkazy :( )...

Neviem čo sa deje, ale bez rankov sa bude len veľmi ťažko dať obchodovať so SEO...


Tak ranky dlouhodobě sloužily jako takový identifikátor. Pokud zmizí myslím si, že někdo udělá takový centrální rank. Možná pokud zmízí, tak dostane na důležitosti Alexa.com, která rozhodně jen tak nezmizí...

Jarek421
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 44
Registrace: 12.11.2010
Snad se to nevyplni. Chybeli by mi.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se