Aktuální události

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes WebDeal dole spolu s celou serverovnou. Poslední dny jsou opravdu pestré na nedostupnost různých webů.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Copak, Soudruh hostuje nějakou naší banku? :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakar Pěnkava píše:
Soudruh asi ne, ale Master v Praze nejel pár hodin.



To bude kompenzace :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Všichni už preventivně zakazují přístupy ze zahraničí :-)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Wladass píše:
A dneska OS a tmobile, pěkný pěkný :D



Koukám, že jsi mě předběhl. Další se prý připravují e-shopy a všichni dělají preventivní opatření.
Která tak nějak nejdou dopředu udělat. Ale upřímně jsem rád, že tohle někdo dělá aspoň je vidět, že každý web se dá zatížit. A jen čekám, kdy se tento útok dotkne i hostingových společností.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
peeeeta píše:
Koukám, že jsi mě předběhl. Další se prý připravují e-shopy a všichni dělají preventivní opatření.
Která tak nějak nejdou dopředu udělat. Ale upřímně jsem rád, že tohle někdo dělá aspoň je vidět, že každý web se dá zatížit. A jen čekám, kdy se tento útok dotkne i hostingových společností.


Každý server přetížíš, neznám server, který by si nezahltil. Je vždy jen otázkou, na kolik máš server dimenzovaný a o kolik proti běžnému provozu je předimenzovaný.

Útok na "hosting" je nesmysl - útočí se na konkrténí weby, to by někdo musel zbytečně zjišťovat, kdo u hostingu hostuje a pak útočit konkrétně... Tohle nikdo dělat nebude, jedině konkurence. Jediné, kdy tě to ovlivní je, když budeš míst hostera v serverovně s někým, na koho se útočí, pak se tě to může částečně dostknout v některých případech.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ano to vím, ale chci vidět jak to bude pokračovat dál.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
janKali píše:

Každý server přetížíš, neznám server, který by si nezahltil. Je vždy jen otázkou, na kolik máš server dimenzovaný a o kolik proti běžnému provozu je předimenzovaný.

Útok na "hosting" je nesmysl - útočí se na konkrténí weby, to by někdo musel zbytečně zjišťovat, kdo u hostingu hostuje a pak útočit konkrétně... Tohle nikdo dělat nebude, jedině konkurence. Jediné, kdy tě to ovlivní je, když budeš míst hostera v serverovně s někým, na koho se útočí, pak se tě to může částečně dostknout v některých případech.


Pokud útočíš přímo na DNS servery, tak to blbost není.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
A to máš vlastně pravdu, ale to zase není přímý útok... Ale ano, máš pravdu.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Pokud vyřadí NIC a všechny .cz domény nepojedou, budu rád, že můj hlavní web je na .name koncovce. Snad na mě nepadne podezření :) Ale vlastně je tu ještě spousta MFAčkařů s .info doménami, co budou v podezření taky :D :D :D
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
duben píše:
Pokud vyřadí NIC a všechny .cz domény nepojedou, budu rád, že můj hlavní web je na .name koncovce. Snad na mě nepadne podezření :) Ale vlastně je tu ještě spousta MFAčkařů s .info doménami, co budou v podezření taky :D :D :D



Tomu nevěřím, že by NIC vyřadili.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
1, NIC ma 5 DNS serveru v ruznych lokalitach
2, NIC ma primy propoje s NIXem na nejrychlejsich linkach, tudiz nemam obavy ze by nekdo to zahltil
3, NIC ma krom jineho i vlastni DNS server Knot, ktery je hodne vyvijen z hlediska vykonosti
4, NIC ma anycastovy DNS (tj za jednou IP se skryva mnoho serveru v ruznych destinacich)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se