Aktuální události

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Tak se mi zdá, že tento listopad je hodně slabý, co se týká poptávek v propagaci a marketingu. Hodně málo je zájem o reklamní články nebo nákupy odkazů. Aspoň teda u mě, ale co jsem mluvil se známými, kteří se v tomto taky angažují, tak mi to jen potvrdili. Je to u vás taky tak? Docela zajímavé, před vánoci bych očekával opak.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
A to same bych mohl tvrdit i o nabidce. Driv se na poptavku ozvalo mnoho zajemcu. Ted skoro nikdo.

Lukáš Charvát
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 143
Registrace: 06.07.2012
raR2 píše:
Docela zajímavé, před vánoci bych očekával opak.


Zpětnej odkaz přece není dárek :-) Spíš lidi právě na tomhle šetří, aby mohli nakoupit něco pod stromeček, takže bych nějakej vánoční růst neočekával :-)
Gaming affiliate? G2A Goldmine!

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Není se čemu divit, potom, co předvádí vláda (a teď i ČNB). Stále více živnostníku má teď hlouběji do kapsy, protože i zákazník dneska šetří a moc nekupuje. Ale ČNB pořád bude tvrdit, že lidé kumulují velké peníze.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Právě před Vánoci obvykle vrcholí marketingové kampaně, je to vůbec jedna z nejvhodnějších dob, kdy nejvíce lidi ovlivní. Zpětný odkaz v budování silných webů víceméně podle mého názoru dárek je nebo spíš věc, která je hodně přínosná. Tady v tomto naprosto souhlasím s Poptavkou-zdarma.cz, asi se to projevilo.

365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Tak, tak. Potvrzuji, ale zdá se mi, že se to táhne už od léta...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Sice o Vánocích vrcholí marketingové kampaně, ale řekl bych, že se inzerenti spíše zaměřili na PPC. Pokud se chtějí spoléhat na klasické SEO, tak to řešili dostatečně dopředu, teď už s tím stejně moc neuděláš, když jsou Vánoce už za měsíc.
Mně např. jeden provozovatel eshopu, se kterým jsem se domlouval na obchodě, řekl, abych se ozval až po Vánocích, protože teď nemá moc času. Prostě se řeší prodeje/objednávky a PPC, emaily, Facebook,Youtube. Klasické SEO jde momentálně do ústraní a začne se opět řešit až po Novém roce.

Zájem o odkazy a články již má svůj vrchol za sebou a inzerenti se poohlížejí po jiných možnostech.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Mac píše:
Mírný OT jestli nevadí?

Jak jsou na tom bannery? Ty se teď daří prodávat nebo taky ne? Za mě - NE.


Ne, bannery se mi taky nedaří prodat. Důvod? Inzerenti se posouvají k výkonnostnímu marketingu, což bannery málokdy splní. Jsou vhodné spíš pro brand.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Asi na tom všem něco bude. A jaké jsou podle vás nové možnosti, které začnou využívat inzerenti?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Všechny kanály kde se dají měřit výsledky - PPC, affil, sociální média, atd. Vliv sociální interakce bude časem hrát důležitější roli i u klasického SEO, protože se tímto způsobem dají hůře oklamat vyhledávače.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan píše:
Všechny kanály kde se dají měřit výsledky - PPC, affil, sociální média, atd. Vliv sociální interakce bude časem hrát důležitější roli i u klasického SEO, protože se tímto způsobem dají hůře oklamat vyhledávače.


nebojím se toho, že by si s tím klasický čecháček neporadil. spíš se bojim toho, že výsledky vyhledávání specialně u Seznamu nebudou tak objektivní a nestranne...ale to je koneckoncu videt už dnes.

-- 23. 11. 2013 15:45 --

raR2 píše:
Právě před Vánoci obvykle vrcholí marketingové kampaně, je to vůbec jedna z nejvhodnějších dob, kdy nejvíce lidi ovlivní. Zpětný odkaz v budování silných webů víceméně podle mého názoru dárek je nebo spíš věc, která je hodně přínosná. Tady v tomto naprosto souhlasím s Poptavkou-zdarma.cz, asi se to projevilo.


A možná že odklon od klasického investování do kvalitnější SEO a investování do PPC je možná i dusledek proměnlivého prostředí na Seznamu.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:

nebojím se toho, že by si s tím klasický čecháček neporadil. spíš se bojim toho, že výsledky vyhledávání specialně u Seznamu nebudou tak objektivní a nestranne...ale to je koneckoncu videt už dnes.


Samozřejmě, že to půjde obejít, ale finančně to bude asi tak náročné, že se to vyplatí jenom někomu. Proč myslíš, že se všude doporučuje dělat obsah, který opravdu zaujme lidi a přinutí je sdílet a lajkovat? Nějak si neumím představit, kolik bych musel do propagace investovat, kdybych musel vždy platit za umělé sdílení a lajky.

Výhoda odkazů je jejich stálost, zatímco u sociální interakce se musíš snažit neustále, takže oklamání vyhledávačů bude mnohem těžší. Hodně inzerentů si uvědomí, že nemá smysl shánět umělé lajky a sdílení a rovnou si koupí PPC reklamu.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Za mě PPC jde nahoru. Vánoce jsou znát. Počítám, že listopad bude tak +50 až +70%.
Odkazy už prakticky neprodávám, krom automatických systémů, kde nemusím nic schvalovat.
Affil nevím, musel by jsem to projít. Celkem jsem ale zklamaný z PayPerPostů. Na KupČlánek mám 61 lidí pod sebou a poslední transakce z 02.10.2013 08:14, předtím to šlo lépe. Copywriting jsem podpořil pořádně, celkem 36 lidí (něco jsem měl už z dřívějška), zatím bez jediné transakce :/

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan píše:

Samozřejmě, že to půjde obejít, ale finančně to bude asi tak náročné, že se to vyplatí jenom někomu. Proč myslíš, že se všude doporučuje dělat obsah, který opravdu zaujme lidi a přinutí je sdílet a lajkovat? Nějak si neumím představit, kolik bych musel do propagace investovat, kdybych musel vždy platit za umělé sdílení a lajky.

Výhoda odkazů je jejich stálost, zatímco u sociální interakce se musíš snažit neustále, takže oklamání vyhledávačů bude mnohem těžší. Hodně inzerentů si uvědomí, že nemá smysl shánět umělé lajky a sdílení a rovnou si koupí PPC reklamu.


Tak zase nesmíš brát tak drasticky. Kdyz Seznam bude nadržovat webum kde jim bezi PPC reklama nebo webum s vlivem soc. siti, tak logicky nebudou mit vubec zadnou sanci amateri, kteri treba ani nevi co je to Like.

Nevim, jestli to plati jeste porad, ale web, ktery ma PPC, tak je o nekolik pricek poskozeny v SERPu - nebo to tak alespon bylo. Stejně tak třeba nadpis H1 vs. stejny KW - take o neco snizuje SEO hodnotu ... logicky - je to okaté :-D

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Jako majitel několika magazínů můžu taky říct, že PPC jde mírně nahoru. U mě je to však jen jakési doplnění. Monetizoval jsem hlavně skrz PPP systémy nebo přímým psaním a publikováním článků, což je v současné době skoro na nule (ve srovnání s minulými měsíci). Myslím si, že moje weby nejsou zase úplně nejhorší, i když samozřejmě není to zase žádná sláva, to netvrdím. Ale mám celkem hodně návštěvníků, buduji k nim i stránky na FB, přidávám nereklamní články od různých lidí... apod. Trochu to zamrzí, když do toho člověk investuje tolik času a nakonec i finance a skutek utek :(

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Listopad určitě lepší než září. Hlavně u affilu to jde znát. Jen lituji že mi návštěvnost zanedbávaním tvorby nového obsahu spíš klesá. Takže příjmy rostou, ale jen díky vánocům.
u PPC nárust proti září o 24% a proti loňskému listopadu o 100% i když letos mám větší návštěvnost.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Lajkování na FB má nějak vliv na umístění v serpu seznamu, případně na ranky? Co se týká zvýšení návštěvnosti, tak tam je to jasné.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
muj listopad je treba super protoze me dosly prachy takze sem se probral z letargie a zacal jsem po pul roce neco delat :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se