Aktuální události

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pokud jste ještě o programu PRISM nic nečetli, doporučil bych tohle a tohle čtení.

Všude se šíří zprávy o tajném programu PRISM a u lidí narůstá strach z toho, že právě oni by mohli být sledováni nebo jejich data určitým způsobem zneužita. Zde přinášíme pár tipů, jak těmto obavám zabránit.

martinecek2000
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 07.06.2013
Kohy píše:
Pokud jste ještě o programu PRISM nic nečetli, doporučil bych tohle a tohle čtení.

Všude se šíří zprávy o tajném programu PRISM a u lidí narůstá strach z toho, že právě oni by mohli být sledováni nebo jejich data určitým způsobem zneužita. Zde přinášíme pár tipů, jak těmto obavám zabránit.

Wow!díky...ale docela mě zaráží to že abych se ochránil tak bych nesměl snad vůbec použivat internet :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kdyby jenom internet, to bys musel bydlet na stromě a vůbec z nej neslézat dolů :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
martinecek2000 píše:
Wow!díky...ale docela mě zaráží to že abych se ochránil tak bych nesměl snad vůbec použivat internet :D


No právě, jde o to, zdali to vůbec jde. :)

-- 08. 06. 2013 11:37 --

freez píše:
Kdyby jenom internet, to bys musel bydlet na stromě a vůbec z nej neslézat dolů :-)


No, to je pravda. Jde proto víceméně alespoň něco udělat, což je dobře.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Amerika se chce bránit na internetu.
To je sice hezké, ale ať si kontrolují své občany a neserou se do našich životů.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
O kontrolu a šmírování internetu se snaží a snažilo hodně organizací a naprosto nepochybuju o tom, že se hromada věcí sleduje. V ČR se nahrávají telefonní hovory a taky se o tom nemluví, FÚ údajně protizákonně šmíruje čechy na Aukru a eBayi kvůli daňovým únikům a vůbec se děje spousta podobných kulišáren. Orwell se stává pomalu realitou, všude se vám vnucují "open ID", Google systematicky skupuje webové služby, kamery jsou na každém rohu (90% prototizákonně), kamery máte v práci, zaměstnavatelé protizákonně šmírují mejly atd.

Hodně pomůže používat Linux, prohlížet weby přes Tor a šifrovat. Neukládat data na online úložiště a NIKDY nepovolit cloud systémy, které jsou ke šmírování jako dělané. Nedej bože online OS, to je doslova katastrofa. Stejně je ale i přes neustálé posilování vyhledávačů a HW téměř nemožné hlídat internet, je toho prostě příliš moc.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak mě tak napadá, že jsou na tom hráči Ingressu asi podobně, jelikož má Google přístup přesně k datům, které potřebuje. Vystopuje polohu a může ti ihned reklamovat restauraci, vedle které se pohybuješ skoro každý den. Mezi takové hráče patřím i já.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se