Aktuální události

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
Aktuálně reaguju na zprávu z USA kdy skandál v ČR je prý komplotem zpravodajských služeb???
Já se vůbec netajím svým pohrdáním USA, tato zem mě už nemůže ničím překvapit, sledování osob, mučení vězňů, popravy bez soudu (převoz na cizí území), nejzadluženější stát, z 25% ho drží Čína na kterou držkuje, ať se jde celá USA vysr...
Bohužel, česká televize místo zjišťování a ověřování informací (peněz má na to dost, podívejte se na SIPO), jenom tlumočí (překládají) zprávy tzv spojenců, to přeci není novinařina.
Když se podívám na hlasování v OSN a NATO, my jsme (já tedy ne) vždy na straně Izraele, co je kurva někomu do toho že ukradli palestincům zemi, palestinci jsou líčeni jako teroristé protože kritika Izraele zavání xenofobií, teď USA rozjedou projekt Sýrie a po nich zbude spálená zem nebo válka bez konce.
Já jsem proto nasrán že si informace (za ČT) ověřuju sám, pak se nestačím divit co to tam ti moderátoři melou za ptákoviny.
Jak přistupujete k informacím vy, stačí vám telka v půl deváté?

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Časopis Zem a Vek, rádio slobodný vysielač a ďalšie alternatívne média. Mainstream si pozriem maximálne kvôli klamstvám ktoré produkujú, prípadne niekedy si kuknem nejaké aktualitky.

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
Gondal píše:
Časopis Zem a Vek, rádio slobodný vysielač a ďalšie alternatívne média. Mainstream si pozriem maximálne kvôli klamstvám ktoré produkujú, prípadne niekedy si kuknem nejaké aktualitky.


Tyhle konkrétní slovenské zdroje neznám ale těší mě že nejsem sám kdo si informace z tzv oficiálních médií ověřuje.
Já bych mohl být prognostik jako pan Zeman či Klaus, ty scénáře vojenských konfliktů jsou jako přes kopírák, je mi dopředu líto Sýrie (Irák, Afghánistán, Jižní Korea, Vietnam, Kosovo, Filipíny, Grenada..), podobný osud čeká Sýrii, USA přiletí rebelům na !pomoc! v F18, zničí infrastrukturu a pak zadají práci na obnově americkým firmám, takhle se buduje HDP.

-- 17 čer 2013, 21:46 --

Z jednoho hlediska chápu civilisty v USA když takový konflikt podpoří, oni nezažili (ani jejich rodiče, ani prarodiče) válku na svém území, a že těch válek bylo.
Ono se to pěkně bojuje když je to tisíce mil od domova.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Kdekoliv si něco přečtu, nebo poslechnu beru s rezervou. Všichni dobře víme jak fungují tyto informační kanály a ukazují nám jen to co chceme vidět, nebo jen to na čem nejvíce vydělají. Nechci jmenovat, ale některé "noviny" jsou spíše jen pro zatápění.
Člověk když už začne nadávat na něco co ukázali v televizi, nebo v novinách tak by si mohl zjistit jak to doopravdy je. V dnešním informačním věku to není problém.

Vymyslím si příklad: titulek v novinách: Mladík skočil z mostu
A hned si všichni myslí že ten kluk byl sebevrah. A když si přečtou článek pod titulkem tak si myšlení jen utvrdí.
To že spadl, protože třeba jen zakopl a i policie ještě neví co se vlastně stalo je síla.

Prostě naserou lidem i to co si vymyslí a lidé jim to baští, protože si myslí že je vše pečlivě ověřené.

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
m1ch3l píše:
Kdekoliv si něco přečtu, nebo poslechnu beru s rezervou. Všichni dobře víme jak fungují tyto informační kanály a ukazují nám jen to co chceme vidět, nebo jen to na čem nejvíce vydělají. Nechci jmenovat, ale některé "noviny" jsou spíše jen pro zatápění.
Člověk když už začne nadávat na něco co ukázali v televizi, nebo v novinách tak by si mohl zjistit jak to doopravdy je. V dnešním informačním věku to není problém.

Vymyslím si příklad: titulek v novinách: Mladík skočil z mostu
A hned si všichni myslí že ten kluk byl sebevrah. A když si přečtou článek pod titulkem tak si myšlení jen utvrdí.
To že spadl, protože třeba jen zakopl a i policie ještě neví co se vlastně stalo je síla.

Prostě naserou lidem i to co si vymyslí a lidé jim to baští, protože si myslí že je vše pečlivě ověřené.


Co se týká domácího zpravodajství tak nemám větší výhrady, samozřejmě kromě pí Drtinové, když přijdu do studia tak vím předem jakou rukou mi ho vyhoní, jednou pravačka vždycky pravačka, některý věci se prostě neodnaučíš, jako profesionálka by měla být nezávislá a to není, kdyby chodila v modrém tričku do studia tak se nic nezmění, prostě na to nemá, já bych si jí tam nenechal ale zřejmě má nějaké kvality o kterých nevím..

-- 18 čer 2013, 00:12 --

PROSÍM: Sledujte dění v Sýrii a informujte o ní českou televizi, ať není odkázaná na ofic vyjádření USA, už mám nakoukáno i z opačné strany (rebelové) a třeba u videa kdy zaživa odřezávají hlavu vojákovi ofic armády jsem se regulérně poblil, sledujte vývoj, informujte pana Takáče a spol!!!

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Problém je v tom, že masmédiím bezmezně věří většina lidí. Co je v masmédiích, to je pro ně pravda.

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
luba píše:
Problém je v tom, že masmédiím bezmezně věří většina lidí. Co je v masmédiích, to je pro ně pravda.


Bohužel musím souhlasit, v dnešní době volného přístupu k informacím přes internet se ukazuje že lidé věří ofic zdrojům, nemají potřebu aktivně vyhledávat a ověřovat informace.
Bylo to v ČT, je to pravda..

Y2K.bug
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 86
Registrace: 23.02.2012
Z Twitter feedu a vtipných komentářů na FB :) Noviny, novinky apod. nečtu. Vždy jsou stejně zkreslené pohledem novináře. A to důležité se vždy dozvím odjinud.
Náš AffilBox umožňuje komukoliv rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt.
Podívejte se také na můj blog.
 Jaký byl rok 2023

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
od sousedky. ta baba ví i co se ještě nestalo

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Čo sa týka slobodného vysielača a časopisu Zem a Vek tak všetkým môžem len odporučiť. V prvom prípade ide o internetové rádio, ktoré žije viac menej výhradne z príspevkov podporovateľov. Preberali sa tam témy ako GMO, vojna v Sýrii, minule tam bola jedna baba čo robí nezávislé filmy a hovorila o Izraely, keď tam chcela nakrúcať film, alebo pred pár dňami tam informovala jedna žena priamo z Turecka. Boli tam preberané Vakcíny a proste mnoho ďalšieho. Čo sa týka časopisu Zem a Vek tak ho odoberá aj množstvo čechov. Za cenu 2,50 mesačne je to fakt krásne čítanie. Pokojne by som si za takýto časopis priplatil aj o pár eur viac. Kvalitnejší časopis čo sa týka podstatných informácií týka nenájdete.

Ja som hlavne rád, že sa na Slovensku rozmáhajú takéto média. Za posledný rok, dva je to obrovský skok a je vidieť že istým ľuďom začínajú aj vadiť :) Osobne nechcem byť iba konzument ale aj aktívny prispievateľ k "zmene myslenia" takže tieto projekty finančne podporujem, zháňam ľudí a momentálne mám v pláne aj založiť portál, kde budem uverejňovať predovšetkým zahraničné články. V zahraničí je to s alternatívnymi médiami o dosť lepšie ako u nás.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se