Aktuální události

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
Gransy, to co říkal v duelu, někde na ČT, mě celkem přirostlo k srdci. Byl tam s lídrem ODS, s tou paní, co se tam tak rozčilovala a připadala mě, jako když jí přijela teta z Číny. Zaměstnává v Čechách desítky tisíc lidí a nemá potřebu cokoliv dělat jen pro svůj profit. Okamura se mě taky líbil, ale tou masivní kampaní dává najevo, že ho asi někdo neposlouchá. Opak je pravdou, tyhle masivní kampaně umí docílit toho, aby se lidi zvedli a šli volit právě je. Myslím si, že většina lidí už nechce ani jednoho z vlády, která padla.


Babiš a Němcová. Samozřejmě jsem se díval. Němcovou mám taky rád. Narozdíl o populistických kecu mluví otevřeně a přímo. Bohužel ODS už má to nejlepší za sebou.
Rozhodně nebudu volit nic co svítí oranžově nebo rudě.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mě osobně sere jedna věc, že si Němcová myslí (alespoň to tak vypadalo), že jsou ve straně všichni sami za sebe. Já osobně si myslím, že musí určitě všichni tušit, co se ve straně děje. Pro mě to bude vždy jako celek, a pokud se tak nechovají, nemají v politice a v jedné straně co dělat. Všechny, co se do něčeho zapojili a byli ke kauze připojeni, bych zavřel na jeden rok do basy a nepodmíněně.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
to je sice pekny ze ma Babis miliardy a proto nebude korytkarit ... nicmene, jak muze fungovat se statnima penezma, kdyz sam na svoje dostava miliardovy dotace ? Sebral bych mu dotace tak na 2 - 3 roky, a uvidime jestli mu byznys bude skvetat ... pokud ano, bude to spravnej clovek na spravnem miste.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
gransy píše:
to je sice pekny ze ma Babis miliardy a proto nebude korytkarit ... nicmene, jak muze fungovat se statnima penezma, kdyz sam na svoje dostava miliardovy dotace ? Sebral bych mu dotace tak na 2 - 3 roky, a uvidime jestli mu byznys bude skvetat ... pokud ano, bude to spravnej clovek na spravnem miste.


třeba se nám KONECNE podaří čerpat dotace i z EU, o které se připravujeme :-D. kolik dostává na svuj byznys dotace nevím, ale má takové příležitosti každý. pokud byhral necisty byznys, tak by rozhodne nekandidoval do politiky, protoze si je kazdy vedom toho, že se bude jeho minulost vsude propirat.
Nevolim cloveka, ale nazory - majetkova priznani, registracni pokladny, poradek ve statni sprave ... to uz tu melo byt davno. I Slovaci jsou v tomhle pred nama.

Stejně se nejspíš utvoří koalice ANO + TOP9 - zatím cca 26%, CSSD 23% (pokud neutvori koalici s nekterou z nejmensich stran). ODS a KSCM nejspis s nikym koalici neuzavrou.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Gransy:
Babiš pobírá dotace ve stejné výši jako ostatní zemědělci. Je za to kritizován pouze z důvodu, že je na něj nejvíce vidět, jelikož naakumuloval velké množství zemědělských pozemků a společností. Nejvíce je kritizován za dotace na pěstování řepky, věděl jsi např. že vlastní pouze cca 5% pozemků, na kterých se pěstuje řepka?

Celkové dotace, které získá od státu jsou v menší hodnotě než kolik odvádí na daních, tak kdo tady koho dotuje? Navíc pokud se odprostím od státních dotací, tak Babiš dotuje hodně českých podniků ze svých výdělků z chemiček (má je v Německu a možná nějaké i v ČR). V klidu by se na plno podniků mohl vykašlat, propustit lidi a podniky zavřít.

Babiš sám přiznal, že do politiky chce i kvůli svému podnikání. Nikoliv však, aby přímo podporoval Agrofert, ale aby spíš uklidnil podnikatelské prostředí, např. hrátky s daněmi, zjednodušení administrativy,...Na svých přednáškách se např. zmínil i o snaze převedení výstavby silnic a dálnic na soukromé firmy, které by na nich poté mohly X let vybírat mýtné a poté je převést na stát. Osobně tohle považuji za jednu z nejdůležitějších věcí jak pomoci České republice, máme špatnou infrastrukturu a bez ní se bohužel konkurenceschopní nestaneme.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jan Paluska píše:
I kdybych měl dát u voleb mnou vybrané straně hlas a být tak jediný v ČR, kdo jim ho dal, udělám to. Chci mít čisté svědomí, že jsem volil někoho, kdo mi byl sympatický a bohužel se nedostal a ne, že jsem volil někoho jen proto, že mi to někdo řekl, nebo protože zbytek by se přece stejně nedostal ...


To je samozřejmě správný názor a myslím, že ho tu nikdo normální zpochybňovat nebude. Každý nechť volí jak chce... Je to jeho právo.

-- 20. 10. 2013 17:04 --

gransy píše:
to je sice pekny ze ma Babis miliardy a proto nebude korytkarit ... nicmene, jak muze fungovat se statnima penezma, kdyz sam na svoje dostava miliardovy dotace ? Sebral bych mu dotace tak na 2 - 3 roky, a uvidime jestli mu byznys bude skvetat ... pokud ano, bude to spravnej clovek na spravnem miste.


Bez zastávání se Babiše - proč mu dotace závídíš? Je to běžná podpora všem v daném oboru, je to legitimní a hlídané... Třeba zemědělci by pak podle tvého názoru museli být také špatní a to jen proto, že dělají těžkou práci a dřou (dnes samozřejmě s mechanizací) na poli a v chlévě od rána do večera. Já si myslím, že tvoje úvaha není správná.

Dotaz na závěr: Proč se nejdeš věnovat těm segmentům trhu, kde jsou ony dotace, které zde kritizuješ? Proč to neděláš a jen závidíš a házíš pak špínu na slušné a tvrdě pracující lidi?

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Ja jsem uplne proti dotacim, takze asi tak... taky muzu zadat kdekoliv ale nechci, prici se mi to.

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
gransy píše:
Ja jsem uplne proti dotacim


Přesně, jen se podívejte kolik škody nadělala "garantovaná cena" u solární energie... Hold vždy se musí vymyslet způsob jak financovat politické strany.
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Jednoznačně Tomio, i když jeho osobně až tolik neznám - za náš kraj ale kandiduje člověk, kterého chci podpořit.

fingever
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 30.04.2011
gransy píše:
Ja jsem uplne proti dotacim, takze asi tak... taky muzu zadat kdekoliv ale nechci, prici se mi to.


Ať je k dotacím kritický každý sebevíc, musí si uvědomit jednu věc. ČR každoročně sype do EU velké množství financí a Češi tak mají k dispozici peníze, kteří je mohou čerpat v podobě dotací a různých podpor (ať už je to pro domácnosti, rozvoj firem, cokoliv..). Proto je podle mého názoru neracionální a dokonce i neinteligentní, pokud bychom se nesnažili získat více peněz, než kolik ročně zaplatíme. Jsou to peníze, které jsou každého z nás a také je na nás, jestli je dokážeme získat ve svůj prospěch zpět. Stát by nám je nikdy nevyplatil, EU nám tuto možnost dává. Tím, že někdo dokáže získat evropské dotace není idiot, ale podporuje tím mimo svých zájmů i tuto zemi, využívá-li je k dobrým věcem a zvyšuje například konkurenceschopnost firem.

Vůbec samotný nápad "dotace" v rámci EU hodnotit nebudu, je to také dle mého názoru úplná hloupost, ale nesouhlasím se závistivci firem a osob, kteří dotace získali (bavím se pouze o legitimním způsobu získávání dotací).
Patrik Fingr - https://www.frontmedia.cz, provozuji mj. online magazín http://www.bydleni-z.cz

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Podle mě nemá moc smysl volit, ale nejlepší jsou asi Svobodní. Druhou volbou by byly Piráti.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
fingever píše:

Ať je k dotacím kritický každý sebevíc, musí si uvědomit jednu věc. ČR každoročně sype do EU velké množství financí a Češi tak mají k dispozici peníze, kteří je mohou čerpat v podobě dotací a různých podpor (ať už je to pro domácnosti, rozvoj firem, cokoliv..). Proto je podle mého názoru neracionální a dokonce i neinteligentní, pokud bychom se nesnažili získat více peněz, než kolik ročně zaplatíme. Jsou to peníze, které jsou každého z nás a také je na nás, jestli je dokážeme získat ve svůj prospěch zpět. Stát by nám je nikdy nevyplatil, EU nám tuto možnost dává. Tím, že někdo dokáže získat evropské dotace není idiot, ale podporuje tím mimo svých zájmů i tuto zemi, využívá-li je k dobrým věcem a zvyšuje například konkurenceschopnost firem.

Vůbec samotný nápad "dotace" v rámci EU hodnotit nebudu, je to také dle mého názoru úplná hloupost, ale nesouhlasím se závistivci firem a osob, kteří dotace získali (bavím se pouze o legitimním způsobu získávání dotací).


Ja jsem i proti EU, proti tomu co z toho vznika a co z toho chteji delat.

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
luba píše:
Podle mě nemá moc smysl volit, ale nejlepší jsou asi Svobodní. Druhou volbou by byly Piráti.


Souhlasím s Tebou tak na 50%
1) Jít volit má určitě smysl! Stejně jako třídit odpad :-) Bez ironie... Pokud chceš podpořit menší stranu, která nemá šanci se dostat do parlamentu, tak za Tvůj hlas alespoň získají tuším 150 korun.

2) Piráti jsou sympaťáci, docela o nich přemýšlím :-) Ale jsou věci, ve kterých se s nima neshodnu, tak jsem ještě nerozhodnutý.
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
KliPet píše:
1) Jít volit má určitě smysl! Stejně jako třídit odpad :-) Bez ironie... Pokud chceš podpořit menší stranu, která nemá šanci se dostat do parlamentu, tak za Tvůj hlas alespoň získají tuším 150 korun.


Jen pokud ziskaj nad 1,5% ... pokud nad 3% dostanou 6M + 200k za kazdy pulprocento + 150 na hlavu

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
gransy píše:

Jen pokud ziskaj nad 1,5% ... pokud nad 3% dostanou 6M + 200k za kazdy pulprocento + 150 na hlavu


Twl jdu založit nějakou stranu :-D to je snad lepší než dotovaná fotovoltajka :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ano, politické strany jsou dobrej business, proto je jcih ve volbách aktuálně 23 nebo kolik. Prostě jde jen o prachy a já bych byl pro, aby se to zrušilo, ale víme jak to bylo se zrušením imunity... Každý to chtěl, ale nikdo nic neprosadil dlouhé roky...

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Strana která má nad 1,5% dostane 100,- Kč za hlas. Takoví Piráti asi moc do kampaně nevložili. Že by jsme do příštích voleb založili stranu Digitální a před volbami nahodili bannery :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak už je skoro sečteno, první ČSSD, druhý ANO 2011 (Babiš) a Komanči.

http://volby.cz/pls/ps2013/ps2?xjazyk=CZ

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se