Aktuální události

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Tak je tady skutečný konec tištěným novinám?Již před pár lety jsem byl přesvědčen, že se blíží konec tištěným novinám a poslední události mě dávají za pravdu. Moje otázka zní:Kupujete ještě někdo tištěné noviny?Pokud ano, tak proč?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ja je osobne jiz nekupuji. Duvodu je nekolik.

1) Cena za posledni roky vyrostla o nekolik desitek procent - za tyden (mesic) uz je to pekna castka
2) Kvalitou sly vsechny noviny dolu, navic je to jiz vetsinou "zastaraly" obsah, ktery jsem cetl o den drive na netu
3) Neobjektivnost, vetsi mnozstvi reklamy

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Hlavní je proč. Mám tablet takže asi takhle:

- mám to zadarmo
- vyberu si co mně zajímá
- kdykoliv
- zdarma
- rychlost

Tablet a chytrý telefon už jen v tomhle ušetří dost a je to mnohem praktičtější.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Zatím dva názory oba jsou z dnešní doby a stylu.Myslím, že tisku zvoní konec, nebo možná již odzvonil.

KillDa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 45
Registrace: 15.12.2011
Ono čtení něčeho co není elektronické, procvičuje zase trošku jiné záhyby mozku než používáme normálně ... takže trendy sleduji taky v Rss na tabletu nebo telefonu, ale občas tištěné noviny koupím, ale tak jednou za týden, někdy i za dva ... Určitě bych nechtěl provozovat novinové nakladatelství :)
http://Kilevnik.com - jsem Radek Kilevník a specializuji se na internetové obchody.
 Vylepšení konfigurátoru – poznámka

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Pokud někam jedu tak si koupím noviny. Zvláště různé přílohy a ekonomika se dobře čte. Je vidět profesionalita a určitá odměřenost, pramenící ze zkušenosti, oproti snad všem internetovými portálům. Na druhou stranu nemám tablet :D

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
Já si upřímně nedokážu představit, že bych si měl kupovat každý den noviny, ale jednou za čas si je prostě koupím ... Tablet mě vždy na chvíli omrzí, tak si ty noviny koupím :)

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Noviny už jsou dnes opravdu na ústupu, není se čemu divit. Ale třeba kvalitní časopis si stále rád koupím i za cenu stokoruny.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Kdyby noviny nestály tolik a bylo by v obchodech z čeho vybírat (beru maloobchody jako je jednota atd..) tak by to aj šlo.
Dnes si zadáš do vyhledávače a más milion článků na to téma co tě zajímá, ale stále papír má své klady. Když čtu text z PC, nebo mobilu tak se mi začne mlžit a mám z toho ho**. To platí spíše pro články o víc jak 600 slov, nebo více článků dohromady.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Občas, když potřebuju vypnout, tak koupím Blesk. Tak jednou do roka, nic pravidelnýho.

Ale nevím, jestli je budoucnost v placených stránkách, na který se některý noviny snaží přejít.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Stránky nebudou placené, nebo aspoň ne tak jak si myslím.
Nespíš to bude jak zive že tam na**ají milión reklam (bannerů) a kdo nebude chtět aby ho neotravovali reklamy tak si musí zaplatit premium.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Podle mě neodzvonilo ničemu. Určitě se snížila "potřeba" novin, ale to skutečně jen novin. Tištěné časopisy jsou i nadále populární. Sám si kupuji Forbes, občas Reflex a další. Takové časopisy mám velice rád a myslím si, že jsou vcelku populární. Navíc vznikají stále nové. Není to tak dlouho, co vznikl FirstClass a SuperApple (nebo jak se to jmenuje). Takže tam nejspíš byznys je, tedy i zájem.

Klasické tištěné noviny bych si už nekoupil, maximálně výjimečně kvůli přílohám a tak. Jsou skutečně pozadu, mnohdy nejsou aktuální a je pravdou i to, že na rozdíl od online zpravodajství jsou placené...

PS: K tomu Živě. To je děs. Sám jsem tam často chodil, ale ta reklama mě velice štve, proto tam chodím už méně...

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Vlastní zkušenost je takové, že si koupím noviny max do vlaku na delší cestu, což je asi 5x do roka :D Ale starší generace, především důchodci, ti bez tištěných novin nedají ani ránu a podle mě dělají novinám hlavní odbyt.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Ano ale jen starší generace a ta tu nebude furt...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Noviny se budou prodávat pořád, musíte si taky představit jiná místa než kancelář a cestu metrem s tabletem v ruce. Podívejte se například na větší podniky, kde mají třeba zámečnické dílny, každé ráno před začátkem směny tam sedí několik chlapů, ten koupí sport, ten právo, ten zas deník, atd, než dopijou ranní kafe, čtou se právě noviny. Takových míst, je pořád hrozně moc a noviny se prodávání pořád a prodávat budou, protože když ti o přestávce vypadne z ruky klíč od oleje, nejdeš si pro tablet, ale vezmeš sváču, kafe a NOVINY.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
U nás doma sa kupujú noviny raz týždenne a to hlavne kvôli TV programu, ktorý tam je priložený. Ináč noviny nekupujeme a ja osobne som si noviny nekúpil už pár rokov a to hlavne kvôli už spomenutému internetu. Čo sa týka časopisov, tak tie tiež nekupujem avšak narozdiel od novín myslím nevymierajú. Mám kamarátov, ktorí si kupujú herné alebo IT časopisy každé jedno vydanie.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
freez píše:
Noviny se budou prodávat pořád, musíte si taky představit jiná místa než kancelář a cestu metrem s tabletem v ruce. Podívejte se například na větší podniky, kde mají třeba zámečnické dílny, každé ráno před začátkem směny tam sedí několik chlapů, ten koupí sport, ten právo, ten zas deník, atd, než dopijou ranní kafe, čtou se právě noviny. Takových míst, je pořád hrozně moc a noviny se prodávání pořád a prodávat budou, protože když ti o přestávce vypadne z ruky klíč od oleje, nejdeš si pro tablet, ale vezmeš sváču, kafe a NOVINY.


Tak ono v budoucnu nemusíš mět noviny v tabletu. Jak jsem kdysi četl tak už vynalezli elektronický papír který jen napojíš tam se nahrají data (text) a ten se objeví na speciálním papíře do kterého už nemusíš pumpovat elektřinu. Má to háček v tom že to vydrží jen několik set přetisků.

PS: tady je ten papír http://www.zive.cz/bleskovky/i2r-e-pape ... fault.aspx

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak určitě jak jde vývoj dopředu, se prostě forma tiskovin nějak změní, myslím si ale, že klasické noviny jen tak neumřou. Jak říká jeden můj kolega, na tabletu brambory neoškrábu a ani si s ním krb nepodpálím :-D Mě osobně taky víc vyhovuje elektronická forma a časem na ní asi přejde většina lidí, nebude to ale jen tak.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Já už nevzal do ruky tištěné noviny pěkně dlouho, nebaví mě hlavně ten velký formát, kdy musím mít roztáhlé ruce nebo zabrat celý stůl.
Časopis občas vezmu do ruky, ale už to není tak horké jako před lety, kdy jsem nakupoval časáky po štosech

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já si noviny sem tam kupuji. Jak jsem si pořizoval internet do mobilu, říkal jsem si už nebudu muset koupit noviny. Ale přeci jen články v novinách, nebo třeba Respektu, jsou k nezaplacení.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Tiež si sem tam kupujem noviny, hoci na internete nájdem takmer všetky potrebné informácie. Na dlhé cesty si radšej kúpim noviny, ako by som mal hľadieť do mobilu niekoľko hodín na načítané články.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
No, myslím si, že tištěné noviny to budou mít pořád složitější. Ale stále tu je pro ně velký trh a budete se divit, ale je ještě mnoho lidí (hlavně starší generace, ale ono i pořád ještě spousta lidí 30+), kteří s PC vůbec neumí.

Osobně tištěné noviny nečtu, aktuální zprávy atd čtu přes telefon a vyhovuje mi to :). Mám ale docela rád tištěné časopisy, z kvalitního papíru se lépe čte. A třeba když jedu týden někam do přírody na ryby, tak nemusím řešit šťávu a dobrej časák je super :). Je ale pravda, že zatím nemám tablet. Hodně časopisů už dnes má i elektronickou verzi pro Publero, tak si myslím, že to půjde obojí najednou ještě hodně dlouho - dražší tištěný časopis/levnější el. verze pro tablet. Každý si koupí to, co mu bude vyhovovat a časáky se uživí, protože budou prodávat jak el. verzi, tak tu tištěnou.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se