Aktuální události

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Dnešním dnem jsme v KUPčlánku přivítali sedmi set padesátý aktivní web, na kterém si můžete nechat napsat a publikovat svůj PR článek.

Děkujeme všem za přízeň a brzy snad pokoříme tu tisícovku!

Původní zpráva: http://www.kupclanek.cz/blog/v-nabidce- ... -750-webu/

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Kolik se u vás za týden průměrně napíše PR článků ?

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
moc ne, 47 cekajich (inzerent nema kredit) a 2 poptavky s nabidkou za 50,-

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
janKali:

Na http://www.kupclanek.cz/statistiky.xhtml nesouhlasí počet "webů podle témat" s počtem webů, který si vyfiltruji přímo v katalogu.

Např.
- uvádíš, že máte 61 webů s cestovatelskou tématikou - realita je 41 webů
- nebo auto-moto 38 webů - realita je 15 webů

Zkoušel jsem to asi u 5 různých témat a vždy se počty lišily, takže máš někde chybu ve zdroj. kódu.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Některé weby se dají použít ale jinak je to vše Made by PR.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Michal Kubíček píše:
moc ne, 47 cekajich (inzerent nema kredit) a 2 poptavky s nabidkou za 50,-



Pane Kubíček, proč lžete? Platí Vám za to konkurence???

Vysvětlení pro ostatní: Máte (myšleno pan Kubíček) sice neschválených 47 nabídek, ale to nemá s kreditem NIC SPOLEČNÉHO. Podal jste nabídku (jako třeba na PlaCla) a inzerent ji zatím nepřijal, ani neodmítl. Nevím, kde je problém. Hold weby, které nabízíte nemusí být pro všechny na první pohled tak zajímavé a nechávají si je jako záložní.

Dále: Pro Vás konkrétně máte aktuálně poptávky 3 (v době kdy jste psal příspěvěk byly skutečně 2), nicméně to neznamená, že v systému nejsou žádné jiné! Buďto se opět snažíte KUPčlánek zdiskreditovat, nebo jste nepochopil jeho podstatu. U nás to není jako na PlaCla, kde se vše posílá všem a inzerenti pak musí odmítat zbytečně moc nabídek, které ani nechtěli dostat (od neodpovídajících webů). Zdržuje to inzerenta i blogera. U nás jdou poptávky od inzerentů podle nastavených parametrů jen těm, kteří tyto parametry splňují = poptávek je více, než skutečně vidíte. Podle nás je to tak správně. K ceně poptávek - pokud napíšete, že jsou za 50 Kč, tak ano, jsou, ale zapomněl jste uvést, za co těch 50 Kč je -> jsou to poptávky na napsání kraťoučkého textu. Cca 10 minut práce. A za 10 minut práce je podle mě osobně 50 Kč dobrý odměna. Vychází to pak na 300 Kč za hodinu, což si člověk jako vy sice vydělá běžně, ale mnoho dalších skutečně ne.

Rád bych Vás veřejně vyzval, abyste nepodával nepravdivé informace o našem systému. Můžete mít svůj názor, to respektuji, ale nemohu se však spokojit se záměrným podáváním nepravdivých informací! Mějte prosím tolik úrovně a alespoň nelžete. Děkuji.

-- 04. 08. 2013 20:28 --

luba píše:
Kolik se u vás za týden průměrně napíše PR článků ?


Jsou to řádově desítky týdně. Nyní v létě je to v té menší polovině desítek, protože jsou dovolené, nikdo neinzeruje a je všeobecně mrtvá doba. Před prázdninami (a věřím, že bude i po prázdninách), to byly ty vyšší desítky.

-- 04. 08. 2013 20:33 --

stephan píše:
janKali:

Na http://www.kupclanek.cz/statistiky.xhtml nesouhlasí počet "webů podle témat" s počtem webů, který si vyfiltruji přímo v katalogu.

Např.
- uvádíš, že máte 61 webů s cestovatelskou tématikou - realita je 41 webů
- nebo auto-moto 38 webů - realita je 15 webů

Zkoušel jsem to asi u 5 různých témat a vždy se počty lišily, takže máš někde chybu ve zdroj. kódu.


Ouuuu, ouuu ouu... Chyba! Vloudila se a mnohokrát ti děkuji za povšimnutí rozdílu. Ač to možná může vypadat jako záměr, tak to záměrem skutečně nebylo.

Stalo se to tak, že nyní statistiky témat ukazují 962 webů, což je nesmysl. Ne tedy tak úplně. Statistiky vypisují i weby, které jsou neschválení, čekají na schválení, nebo byly smazány... Počet souhlasí, ale 213 webů již není v nabídce.

Ještě jednou ti děkuji za upozornění na problém - do 2 dnů opravíme.


Pokud máš na KUPčlánek účet, tak tě požádám, aby si mi napsal mail, na který je vedený do PM. Za upozornění to připíšu odměnu.

-- 04. 08. 2013 20:37 --

Kohy píše:
Některé weby se dají použít ale jinak je to vše Made by PR.


Ano, s tím s tebou souhlasím a proto PR weby (ty to jsou made for PR články) řadíme do kategorie PR WEBY. Když si je v katalogu nebo poptávce odfiltruješ, můžeš poměrně dobře vybírat. Bohužel se v pay-per-postu takovým stránkám nevyhneme a ač na to mohu mít jakýkoliv názor, tak inzerenti takové weby chtějí... To je bohužel fakt.

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Jankali:

Krizovou komunikaci mate zvladnutou primove.

Asi jsem opravdu system nepochopil, coz by nemelo byt varováním pro mne coby uzivatele, ale pro vas coby provozovatele. Pokud mam delsi dobu v systemu pres 40 nabidek, mozna by bylo fajn vymyslet system upomenuti inzerenta, aby se k nabidce vyjadril. Bere ci nebere? Nedivte se tedy me skepsi. Jinak ano plati mne konkurence skrze affiliate, stejne jako mne "platite" skrze affiliate vy. Koneckoncu o tom otevrene pisi na http://www.pasivniprijem.eu

A k cene 50,- za clanek. Prominte, ale pozadovana 1 normostrana neni prace na par minut. Kdyz uz jsme u silnych slov o lzich...

-- 04.08.2013 22:47 --

Jo a mj. Dobry serial o topolech. Jen tak dal. Mene negativ a vic pozitiv...

-- 04.08.2013 22:51 --

Ted koukam do KC a prijatou nabidku mam jednu, ale pises tam:

V tuto chvíli nemůžete tuto poptávku přijmout, protože inzerent nemá dostatečný kredit.Jakmile inzerent dobije svůj kredit, budete moci podat nabídku.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
hele nehádejte se a kupte si v aukci od Dubiny automatický a bezúdržbový sexhop
aukce.php?mode=single&id=3295

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Rozhodně není na kup článku tolik inzerentů jako na placla. Naopak je tam více webů protože tam nejsou přísná pravidla.

Z pohledu inzerenta je placla nepoužitelná, kupclenek je lepší - lze filtrovat lépe weby. Z pohledu publishera je na tom lépe placla z pohledu nabídek... tak to prostě nyní je :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Michal Kubíček píše:
Jankali:

Krizovou komunikaci mate zvladnutou primove.

Asi jsem opravdu system nepochopil, coz by nemelo byt varováním pro mne coby uzivatele, ale pro vas coby provozovatele. Pokud mam delsi dobu v systemu pres 40 nabidek, mozna by bylo fajn vymyslet system upomenuti inzerenta, aby se k nabidce vyjadril. Bere ci nebere?


Inzerentovi upozornění na nové nabídky chodí, to je ošetřené. Stejně tak mu chodí upomínky, že delší dobu v systému má neuzavřené nabídky. Nicméně skutečně s tím netuším co udělat. Nemůžeme inzerentovi 10x připomínat, že má něco nevyřízeného, stejně jako bloggerovi. Na všechny tyto "akce" jsme zavedli upomínky, ale to je tak vše, co s tím můžeme udělat. Pokud máte návrh, jak to řešit efektivněji, již jsem mnohokrát napsal, že ho přivítám.

Z pohledu bloggera je to určitě jednoznačně jasné, že je někde problém, ale strana druhá (inzerent) to může vidět trochu jinak. Při komunikaci s několik inzerenty jsem pochopil, že podají nabídku, počkají si třeba týden (nebo klidně i déle) na co nejvíce nabídek a pak z nich postupně vybírají. Ty kriticky špatné, co opravdu nechtějí, hned zavřou... Několik jich přijmou... A pak si nechají další otevřené a čekají, zda jsou všechny co přijali splněné. Pokud se něco nesplní, vybírají z těch, co mají stále otevřené...

Chápu, že bloggerovi se může zdát, že prostě se v systému nic neděje, ale nemůžeme inzerenty nutit, aby si vybrali okamžitě, jakmile jim nabídka přijde, s tím semnou budou doufám všichni souhlasit a nebudeme se o tom přít. Je to zcela stejné, jako kdyby někdo měl nutit bloggera psát na svém blogu o něčem, co nechce.

KUPčlánek může z pohledu nabídek vypadat, že se v něm nic neděje, ale pokud si dobře pamatuji, tak v placla je to trochu jinak (přístup do placla už nemám dlouho, takže doufám, že se nemýlím). Tam jednoduše podané nabídky nevidíte a nevíte, kolik vám čeho kde "visí". Já osobně považuji za potřebné, aby mohl mít uživatel (blogger) přehled, co podal a co ještě čeká. Pokud se to někomu nelíbí, může daný výpis nepoužívat. To si myslím, že je fér.

UPDATE 13:25 > Opět jsem se pokusili zamyslet a k danému problému obratem doděláme ještě jednu funkci. Pokud inzerent nemá dostatek kreditu, tak v okénku, které informuje o tom, co se vlastně děje, když inzerent nemá kredit, tak přidáme tlačítko, kterým můžete inzerentovy zaslat automatizovaný e-mail s UPOMÍNKOU a požádáním, aby si dobil kredit, protože mu chcete podat svoji nabídku. Takovou výzvu mu bude moci poslat každý uživatel, který má poptávku v seznamu k přijetí.

Doufám, že toto řešení napomůže k řešení problému.

PS: I další návrhy na řešení vítáme!


Michal Kubíček píše:
Ted koukam do KC a prijatou nabidku mam jednu, ale pises tam:

V tuto chvíli nemůžete tuto poptávku přijmout, protože inzerent nemá dostatečný kredit.Jakmile inzerent dobije svůj kredit, budete moci podat nabídku.


Ano, situace je taková: Dostal jste poptávku, ale přijal jste ji za vyšší cenu, než byla navržená. Inzerent nabídku posoudil a zhodnotil, že vám navrženou cenu nedá, ale nabídl snížení ceny. Nabídku přijal za podmínky, že sníženou cenu budete akceptovat (opět stejný postup jako v PlaCla). Nyní je na Vás, abyste buďto potvrdil cenu, nebo jste obchod "zrušil". Nyní byste tedy měl přijmout nabícku, ale inzerent mezitím vyčerpal všechen svůj kredit a proto není možné nyní nabídku přijmout, což je logické - nelze kredit rezervovat a tedy nemůže KUPčlánek garantovat vaši výplatu při splnění zadání. Je to opět stejný postup jako v PlaCla. Nyní rozdíl proti PlaCla - od nás i Placla dostanete mail, že inzerent přijal nabídku za nižší cenu. E-mail vás vyzve k potvrzení nižší ceny nebo obmítnutí nabídky... Rozdíl je v tom, že pokud dojde kredit inzerentovi v PlaCla, tak se vám nic neukáže a můžete nabídku v systému hledat do nekonečna... U nás je to tak, že zůstane zobrazená, jen se ukáže, že ji neni pro nízký kredit možno přijmout + při kliknutí záskáte vysvětlení situace.
Již jsem osobně několikrát uvedl, že považuji za nesmyslné, aby přišel mail, blogger přišel do systému a nic tam nenašel. V takovém případě se akorát naštve, že systém nefunguje a posílá "falešné" maily.

Je na tomto postupu něco špatně? Pokud ano, jaké navrhujete (kdokoliv se může vyjádřit) řešení? Opět se rád poučím a získám zajímavý návrh na řešení problému.

-- 05. 08. 2013 13:09 --

Miskin píše:
Rozhodně není na kup článku tolik inzerentů jako na placla. Naopak je tam více webů protože tam nejsou přísná pravidla.

Z pohledu inzerenta je placla nepoužitelná, kupclenek je lepší - lze filtrovat lépe weby. Z pohledu publishera je na tom lépe placla z pohledu nabídek... tak to prostě nyní je :)


ANo, souhlasím s tebou, že na PlaCla se prostě pořád "něco děje". Celkově je tam zatím i více inzerentů, s tím také souhlasím. Nicméně je potřeba si uvědomit, že na PlaCla dostaneš na stůl úplně každou poptávku, která tě vůbec nezajímá, nebo která ti chce na web o autech napsat článek o bio potravinách. Ve výsledku je s tím spojeno mnoho zbytečné práce pro bloggera i inzerenta, která být nemusí.

KUPčlánek má některé týdny dokonce i více poptávek než samotná PlaCla, ale jsou více cílené a běžný blogger tak bude mít vždy pocit, že jich je méně nebo dokonce málo.

Pokud chcete porovnat skutečná čísla, tak PlaCla uvádí na home page "počet poptávek", které by mělo být rovno počtu poptávek za posledních 30 dnů. V KUPčlánku máme aktuálně 581 poptávek a to fungujeme něco málo přes 7 měsíců. Na počátku jsme měli pár poptávek za měsíc, ale za posledních 6 měsíců prošlo poptávek více než 500. Pokud si uděláme průměr za dané období, tak každý umí počítat a ukazuje to, kam se KUPčlánek dostal za půl roku svého provozu. Navíc pokud pominu léto, které je špatné všude, tak KUPčlánek stále obraty významně roste.


Navíc na podzim připravujeme verzi 3.0, která přinese zajímavé nové funkcionality. Je pravda, že verzí 3.0 hlavní vyvoj ukončíme, alespoň podle aktuálních plánů, nicméně bude systém určitě zase o něco komplecxnější a propracovanější.

-- 05. 08. 2013 13:14 --

Michal Kubíček píše:
A k cene 50,- za clanek. Prominte, ale pozadovana 1 normostrana neni prace na par minut. Kdyz uz jsme u silnych slov o lzich...


Když jsme ještě u té ceny, tak 50 Kč není málo. Takové poptávky běžně (když se nudím, takže aktuálně ne) jako uživatel v KC běžně přijímám a mám je za 10-15 minut hotové. Nikdy nejdu pod 200 Kč za hodinu, což mi místo nudy skutečně stačí. Nikdy mi nikdo texty na hlavu na předělání nehodil a jasně mohu dokázat, že to je v obcených tímatech, která se poptávají, práce na pár minut. Pokud o tématu člověk nic neví, tak vleze na google, zadá hledaný výraz, přečte si 3 články a napíše o tom článek vlastní... Tak to prostě chodí a je to o dalších 5 minut práce navíc...

PS: Na Webtrhu, nebo vlastně už i tady, se textuje za 35 Kč za 1 NS, takže pro někoho to je možná málo, pro jiné hodně.

JersyWoo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 28.02.2012
janKali píše:
Pokud chcete porovnat skutečná čísla, tak PlaCla uvádí na home page "počet poptávek", které by mělo být rovno počtu poptávek za posledních 30 dnů. V KUPčlánku máme aktuálně 581 poptávek a to fungujeme něco málo přes 7 měsíců.



Porovnáváte jabka s hruškami. Na hlavní stránce Placly se automaticky načítá z databáze aktuální počet aktivních poptávek u kterých mají inzerenti dobitý kredit (v tu chvíli). Aktuálně je to 120 aktivních poptávek, ke kterým se můžou blogeři nabídnout. Poptávky se 8 den bez aktivity inzerenta vypínají. :-)

Stejně tak na hlavní stránce najdete i počet aktivních blogů, které splnili pravidla (v průběhu času) a jsou aktivní. Blog bez aktivity je 30 den vyřazen ze systému.


Procesní postup: inzerent vloží 1 poptávku do systému. Zareaguje na ní 80 blogů. Z nich si vybere 20 blogů, které nechá napsat článek. Jak jednoduché. Měsíčně takto tržiště PlaCla zprostředkuje 1100 - 1500 článků.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
PlaclaBoy píše:
Procesní postup: inzerent vloží 1 poptávku do systému. Zareaguje na ní 80 blogů. Z nich si vybere 20 blogů, které nechá napsat článek. Jak jednoduché.


Ano a děláme z toho hogo fogo, jako by tohle jinde nešlo :-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
no tak, děvčata, nehádejte se ... já to nevyužívám a existuju :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
stephan píše:
janKali:

Na http://www.kupclanek.cz/statistiky.xhtml nesouhlasí počet "webů podle témat" s počtem webů, který si vyfiltruji přímo v katalogu.

Např.
- uvádíš, že máte 61 webů s cestovatelskou tématikou - realita je 41 webů
- nebo auto-moto 38 webů - realita je 15 webů

Zkoušel jsem to asi u 5 různých témat a vždy se počty lišily, takže máš někde chybu ve zdroj. kódu.



Problém je již opraven. Ještě jednou děkuji za upozornění.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tato možnost není. Pokud přijme, můžeš nabídku /není-li už pro tebe aktuální/ odmítnout a zrušit.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se