Aktuální události

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
luba píše:
Větší obrat tvoří to, že si inzerent vybere přímo konkrétní web nebo odpovědi na poptávku?



To se nedá přímo specifikovat. Je to téma od tématu a druh od druhu webu jiné.

Například pro PR weby vedou drtivou převahou všeobecné poptávky s podávanými nabídkami. Naopak pro dražší weby (magazíny) je to zcela naopak. Dostávají až na výjimky pouze přímé poptávky. Vše to je docela logické - poptávky za "hodně peněz" se nedávají pro všechny, protože se inzerent snaží získat co nejnižší cenu. Naopak hledá-li kvalitu, tak ví, že si vybere co chce a zaplatí za to. Nemá cenu dávat drahou poptávku více webům, když má určený jeden, nebo dva, které osloví přímo.

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Díky za odpověď.
Ještě bych se zeptal jak moc se kryjí inzerenti (Placla.cz x KupClanek.cz)? Články nakupují podobné společnosti, nebo tam jsou společnosti, které třeba na Placla.cz PR články vůbec nenakupují ? Zajímalo by mě, jak moc se to překrývá.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
luba píše:
Díky za odpověď.
Ještě bych se zeptal jak moc se kryjí inzerenti (Placla.cz x KupClanek.cz)? Články nakupují podobné společnosti, nebo tam jsou společnosti, které třeba na Placla.cz PR články vůbec nenakupují ? Zajímalo by mě, jak moc se to překrývá.



Abych se přiznal, tak inzerenty, kteří jsou na PlaCla neznám. Nemohu tedy soudit. Jediné co vím, tak že někteří inzerenti z PlaCla přešli zcela k nám, pak jsou agentury, které inzerují i u nás (a myslím že i na PlaCla) a určitě jsem oslovili i nové klienty, kteří buď PlaCla nikdy nepoužívali, nebo nepoužívají už hodně dlouho....

Fakt ale nemohu překryv dostatečně posoudit, protože neznám konkurenční databáze.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Mac píše:
Je možná nějaká interní komunikace mezi inzerentem a copywriterem? Myslím předtím, než mu svou poptávku dám.



To prosím pěkně není. Je možno napsat ve chvíli, kdy dáš hromadnou poptávku a někdo ti na ni odpoví. V tu chvíli ano. Ale přímo někomu napsat "z katalogu", jako je to u webů, to nejde. Nějak popravdě pro to nevidím důvod, tedy pokud někdo nechce obcházet systém... A právě proto tam tato funkce není :-)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Mac píše:
Ale už je to jedno, dal jsem jiném. Který se profil obtěžoval vyplnit.


A to je správný přístup - ono někteří nechápou, že info v profilu může inzerentovi lecos říci...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se