Aktuální události

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Před několika dny oficiálně spustil Google “internetový“ projekt Loon, který je opět unikátem ve světě moderních technologií. Celý projekt je postavený na balonech, které letí po ose kolem stratosféry – přibližně 20 km od zemského povrchu.

Video o projektu je zde, oficiální web zde.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
tam uz taky nevedi co delat :D

nicmene predstava ze sem ztracenej v amazonskym pralese a chytnu na mobilu "wifi" abych se podival na mapy, ci poslal zpravu blizkym je docela pekna :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Jedná se o zajímavý projekt, což je fakt. :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
gransy píše:
nicmene predstava ze sem ztracenej v amazonskym pralese a chytnu na mobilu "wifi" abych se podival na mapy, ci poslal zpravu blizkym je docela pekna :)


Plánuješ výlet do Amazonie? :)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
mno je to muj sen :) bohuzel jsem nebyl blize jak v Guatemale :( ... ale ta stala taky za to teda !! :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak Google je jedna z mála společností, která si může dovolit dělat pokusy typu "celosvětový internet". Jinak oni v Google labs již vymysleli hodně všelijakých prototypů (auto bez řidiče, google glass, toto a další projekty, které třeba nikdy nebyly spuštěny).

Já jsem PRO, i když pokud bude Google majoritním poskytovatelem internetového připojení (šel bych do toho) tak to bude zajímavé :D Taková globální korporaci - illuminati :D
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pod křídly Googlu je vlastně i AR aplikace Ingress, kterou mimo jiné také hraji.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
gransy píše:
nicmene predstava ze sem ztracenej v amazonskym pralese a chytnu na mobilu "wifi" abych se podival na mapy, ci poslal zpravu blizkym je docela pekna :)


Bohužel na to aby si chytnul tu wi-fi tak bys potřeboval agregátor, anténu na 5GHz a koncovku na připojení do mobilu :D
Pochybuji že mobily vydávají takový výkon aby odesílali data do 20Km.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
m1ch3l píše:

Bohužel na to aby si chytnul tu wi-fi tak bys potřeboval agregátor, anténu na 5GHz a koncovku na připojení do mobilu :D
Pochybuji že mobily vydávají takový výkon aby odesílali data do 20Km.


Google určitě něco vyprodukuje, jako tu "3D kameru" na záda. :)

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Kohy píše:

Google určitě něco vyprodukuje, jako tu "3D kameru" na záda. :)


Ale jestli nás ten výrobek pak bude ozařovat, tak to nechci ani zadarmo :D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak jako z mobilu ten signál asi samozřejmě nechytíš, bude potřeba mít nějakou anténu, ale třeba do té doby, než projekt 100% pojede už něco takového bude fungovat :D nebo budou po zemi zesilovače :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Řešení bude jednoduché, deštník s 5 GHz anténou... :)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
m1ch3l píše:
Ale jestli nás ten výrobek pak bude ozařovat, tak to nechci ani zadarmo :D


Ja si myslim, ze kdyby sis nechal veskere radiove vlny kolem sebe "zabarvit" do viditelnych barev ... tak tohle "ozarovani" uz resit nebudes :D

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
gransy píše:

Ja si myslim, ze kdyby sis nechal veskere radiove vlny kolem sebe "zabarvit" do viditelnych barev ... tak tohle "ozarovani" uz resit nebudes :D


Ono taky záleží na intenzitě a frekvenci.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se