Aktuální události

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Dnes jsem já a mnoho lidí z mého okolí obdrželi podvodný email, rádoby od České spořitelny, část textu přikládám.Chci se zeptat zda i vy dostáváte takové emaily. Myslím, že takové jednání je velice nepezpečné a mnohem nebezpečnější než nějaké spamové emaily o tom, že jste něco zdědili apod.
Vážený kliente/klientko,
Jelikož využíváte služeb naší banky, tzn. osobní účet v České spořitelně, ke kterému máte
aktivovanou debetní kreditní kartu VISA a v poslední době jsme zaznamenali na Vašem účtu
podezřelé platební transakce, je potřeba aktualizovat data Vaší kreditní karty , v opačném případě
bude Vaše kreditní karta zablokovaná a Váš účet pozastaven na dobu neurčitou. Chceme pouze
ověřit, že transakce na Vašem účtě opravdu provádíteVy, jako disponent účtu a ne někdo jiný.

Pošlete nám prosím níže vyplněné parametry:
Jméno a příjmení: ___________________________________________
Rodné číslo: ____________________/________
Bydliště: ___________________________________________________
Tel.číslo:____________________________________________________
Číslo kreditní karty: ___________________________________________
Platnost karty od a do: ______________
CVC kód (poslední 3 čísla na zadní straně): ______

Odkaz na to jak to vypadá: http://novinkydnes.cz/Kreditni%20karta%20VISA..pdf

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Nic takovýho mě nedošlo ale nechápu jak někdo může bejt tak důvěřivej a vyplnit to.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
No pozor pánové! Den co den slyším v TV, že lidi udělali mnoho věcí, které byly o 200% průhlednější.Nakonec já osobně si dokážu představit třeba staršího člověka, který když něco takového dostane, tak s orosí hrůzou co se to děje a.................!!!!

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Jak už bylo milionkrát řečeno, na blbosti lidí se dá vydělat nejvíce peněz. Taky nechápu, jak někdo na tento e-mail může odpovědět stejně jako nechápu, když skoro denně je plný internet a plné zpravodajství případů, kdy důvěřivé ženy naletěly mužům a darovali jim stovky tisíc (či obráceně). Nevím, kdy už se svět poučí
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Jan Paluska píše:
Jak už bylo milionkrát řečeno, na blbosti lidí se dá vydělat nejvíce peněz. Taky nechápu, jak někdo na tento e-mail může odpovědět stejně jako nechápu, když skoro denně je plný internet a plné zpravodajství případů, kdy důvěřivé ženy naletěly mužům a darovali jim stovky tisíc (či obráceně). Nevím, kdy už se svět poučí

Tak to je přesné....

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
docela by mne zajímalo jestli to je Čech nebo cizinec, a debetní kreditní kartu jsem ještě asi neviděl :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Ideální případ třeba důchodci. Sice furt čumí v televizi na to, jak nějakýho okradli, ale stejně ty lidi pustí dovnitř a můžou bejt 1000x varovaný. S tímhle emailem je to stejný. BFU netuší, jak to všechno funguje, neví, že adresa se dá podstrčit atd... Můžete všem povinně nalepit na monitor varování a stejně naletí. Těžko říct co s tím.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
idp píše:
docela by mne zajímalo jestli to je Čech nebo cizinec, a debetní kreditní kartu jsem ještě asi neviděl :)


Debetní karta je karta, na které máš úvěr, kterej můžeš kdykoliv čerpat. Já mám od KB debetní kartu na 5000,- to znamená, že kdykoliv můžu jít do bankomatu a vybrat si 5 fíků (které pak samozřejmě musíš bance vrátit). Je to jakýsi druh půjčky či úvěru.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
...navíc ve většině případů pěkně mastně úročený

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
To má Česká spořitelna na poli bank dominantní postavení, že ty útoky jsou vždy cíleny na její klienty?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jan Paluska píše:

Debetní karta je karta, na které máš úvěr, kterej můžeš kdykoliv čerpat. Já mám od KB debetní kartu na 5000,- to znamená, že kdykoliv můžu jít do bankomatu a vybrat si 5 fíků (které pak samozřejmě musíš bance vrátit). Je to jakýsi druh půjčky či úvěru.

debetní je výběrová, můžeš si s ní vybrat peníze z tvýho účtu a kreditní můžeš čerpat do výše limitu a pak to zaplatíš takže dohromady to nejde :D
Otakar Pěnkava píše:
To má Česká spořitelna na poli bank dominantní postavení, že ty útoky jsou vždy cíleny na její klienty?

je a ještě bych řek že tam jsou konzervativnější klienti
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
idp píše:
debetní je výběrová, můžeš si s ní vybrat peníze z tvýho účtu a kreditní můžeš čerpat do výše limitu a pak to zaplatíš takže dohromady to nejde :D


Ne ne, tohle je normální běžná kombinace, nutno si říct, že běžná karta kterou používáš k účtu, je PLATEBNÍ, pokud u ní můžeš jít do mínusu, je ale i DEBETNÍ, no a pokud je to karta kde ty peníze jsou banky a ty si je půjčíš, pak je to karta právě DEBETNÍ KREDITNÍ, protože nepoužíváš své peníze, ale peníze banky, které pak splatíš a tím si kartu opět jako že doplníš. Co se týká velkých úroků, je to stále půjčka a jako taková je bohužel za úroky, pokud je to ale výběr v nouzi a peníze včas vrátíš, žádné úroky neplatíš, pohybuje se to v rozmezí 30 až 60 dnů bezúročných. Těch produktů je opravdu hodně, pokud je člověk rozumný, dá se s takovou kartou normálně roky fungovat a získat i něco málo navíc.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
freez píše:

Ne ne, tohle je normální běžná kombinace, nutno si říct, že běžná karta kterou používáš k účtu, je PLATEBNÍ, pokud u ní můžeš jít do mínusu, je ale i DEBETNÍ, no a pokud je to karta kde ty peníze jsou banky a ty si je půjčíš, pak je to karta právě DEBETNÍ KREDITNÍ, protože nepoužíváš své peníze, ale peníze banky, které pak splatíš a tím si kartu opět jako že doplníš. Co se týká velkých úroků, je to stále půjčka a jako taková je bohužel za úroky, pokud je to ale výběr v nouzi a peníze včas vrátíš, žádné úroky neplatíš, pohybuje se to v rozmezí 30 až 60 dnů bezúročných. Těch produktů je opravdu hodně, pokud je člověk rozumný, dá se s takovou kartou normálně roky fungovat a získat i něco málo navíc.

není to tak že debetní = čerpám moje peníze respektive peníze z mého účtu tedy v případě možnosti i do mínusu a kreditní = čerpám peníze na dluh tedy z účtu banky? kombinace těchto dvou karet se ani nedělají ne? a jak debetní tak kreditní jsou karty platební protože slouží k platbě
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano dá se to tak říct, jenže právě u kreditní karty jsem vlastně v debetu, protože už nečerpám své peníze. Navíc když člověk projde obchodní podmínky několika společností, ať jsou to banky a nebo HC, atd každá tam má něco jiného, přesto že nabízí stejný produkt a až obchodní podmínky vlastně prozradí o co jde, a je vcelku jedno jestli se to jmenuje platebně kreditní debetní karta, nebo jen platební karta. Například AXA nabízí platební kartu, ale je to klasická kreditní karta s bonusem, takže už jí propagují dokonce jako spořící. Takže člověk aby se v tom vyznal, je nutné otevřít obchodní podmínky, vzít si lupu a jedem :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

kapr661
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 12.06.2012
Chtěla bych se zeptat, jestli je lepší si vzít půjčku u bankovní instituce nebo u nebankovní? Nemám zkušenosti s půjčováním a tak zjišťuji raději informace.
Máte zkušenosti s půjčkami,které má Česká spořitelna? Nebo využíváte Provident půjčky

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
kapr661 píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli je lepší si vzít půjčku u bankovní instituce nebo u nebankovní? Nemám zkušenosti s půjčováním a tak zjišťuji raději informace.


Najlepšie nebrať si žiadnu, nemám s pôžičkami skúsenosti ale (neoverené)nebankovky by som neriskoval.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
kapr661 píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli je lepší si vzít půjčku u bankovní instituce nebo u nebankovní? Nemám zkušenosti s půjčováním a tak zjišťuji raději informace.

vypadá docela zvláštně mít v podpisu půjčky a ptát se na to :) takže tady je můj pohled:
nebankovní
na velký úroky, půjčí na větší riziko, většinou na menší částky a kratší dobu, osobně bych asi nevyužil na menší peníze a na kratší dobu bych využil buď kontokorent nebo kreditku
bankovní
půjčí i za nízký úroky ale chtějí mít jistotu, takže když můžeš něčím ručit je to ideální, taky je u nich možnost hypotéky nebo leasingu což jsou taky zajímavý druhy půjček
když si žádáš o půjčku u banky, začni u té své máš u ní větší šanci zvlášť když tam už máš nebo měl nějakou půjčku a pravidelně splácíš nebo jsi splácel
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se