Aktuální události

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Dnešní příspěvek bych zaměřil na ty z vás, kteří se zabývají zprostředkováním služeb, které pak musí fakturovat podnikatelům a firmám.
Stále časteji se potýkám s opožděným proplácením faktur. Stále častěji musím upozorňovat druhou stranu o neproplacené faktuře po splatnosti. Celkem mě to zaráží, že na stejný problém musím upozorňovat dokonce i affiliate systémy, o kterých jsem si myslel, že jsou na pravidelnou fakturaci zvyklé a připravené. Některé služby zvažuji kvuli tomu nabízet i zdarma - jednoduše se mi za těch pár stovek nevyplatí trávit čas na realizaci služby a pak další čas nad vymáháním platby.

Jaké máte zkušenosti vy?
Nastavujete termín splatnosti faktury ihned nebo necháváte nějaký čas - a jaký?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Standardně dávám 14 dnů, u některých 1 měsíc, protože to tak mají v podmínkách. Zatím tedy s výplatami nemám problém, až na jeden případ, který řeším zrovna teď, jedná se o affiliate síť a faktura je po splatnosti 3 týdny, s tím , že jsem již jednou platbu urgoval. Tento týden budu posílat poslední urgenci, pak se podle toho jak to dopadne zařídím.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
Standardně dávám 14 dnů, u některých 1 měsíc, protože to tak mají v podmínkách. Zatím tedy s výplatami nemám problém, až na jeden případ, který řeším zrovna teď, jedná se o affiliate síť a faktura je po splatnosti 3 týdny, s tím , že jsem již jednou platbu urgoval. Tento týden budu posílat poslední urgenci, pak se podle toho jak to dopadne zařídím.


Pokud je to jen občas, tak to máš ještě dobrý. Já jednomu affiliate systému zasílám urgenci již pravidelně (vždy tedy příjde rychlá odpověď a náprava - ale to přičítám tomu, že jim muj web dodává každý den několik desítek žádostí. Jak jsou na tom asi malé weby?).

Jeden affiliate je v tomhle raritou - funguje na Rámcové smlouvě a platbu posílá automaticky bez fakturizace. Podobně jako Sklik nebo naopak výběr za reklamu Facebook.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se