Aktuální události

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Dnes jsem byl překvapen, když jsem viděl přednášku pana Jersáka z Placla.cz, kterou předvedl na DOD Wedos. Fakt, že ji zcela odfláknul a byla de facto k ničemu nechám stranou, rád bych se zde totiž pozastavil nad jeho tvrzením, že PlaCla.cz je systém pro střední a vyšší část trhu (alespoň z pohledu cen) a PayPost a KUPčlánek jsou LOW-ENDové a paběrkují na těch webech, které oni vyhodí.

Musím ovšem říci, že pan Jersák má ovšem zkreslené, nebo žádné informace, které by jeho tvrzení dokazovala... Mezitím co nedávno na Twitter účtu zveřejnil, že na PlaCla je průměrná cena za článek 343 Kč, tak na KUPčlánku je to 369.33 Kč - a co je více? Údaj z PayPostu nemám, protože ho Ota odmítá sdělit, ale respektuji to. Více jsou o tom napsal v reportu zde: http://www.kupclanek.cz/blog/tydenni-sh ... -to-blizi/


Co si vy myslíte o těchto siláckých kecech, že jsme ty nej, ale čísla tomu neodpovídají a není to ničím podložené? Překvapuje vás to?

PS: Budu rád, když se Ota nebude stydět a sdělí i on průměrnou cenu za článek... I v případě, že bude nižší, tak předpokládám, že ne o moc. Naopak bych očekával cenu vyšší a to díky tomu, že se jedná jen o přímé oslovování webů a v takovém případě se oslovují kvalitnější weby a ty mají logicky vyšší cenu... Třeba někomu pak dojde, že není zas tak high, jak si myslí...

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Vystavuji články za cca. 1200 CZK, takže jste oba pod průměrem... :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já jsem zatím četl jenom to, že přednáška na DODu od pana Jersáka byla o ničem. Nicméně k průměrné ceně za článek na PayPostu bych tě odkázal na Twiter účet Otakara, kde před pár dny zveřejnil cenu 441,- bez DPH. Já osobně jsem teď měl dva články po 550,- a na Twiteru Michala Kubíčka padla zmínka o ceně 738,- Víc se k přednášce asi ani nemá smysl vyjadřovat :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Informaci o průměrné ceně článku v PayPostu jsem přinesl zhruba před týdnem, kdy jsem ji zveřejnil na Twitteru, přičemž stále stoupá.
U WebPostu toto číslo nemám, ale zjistím jej a napíši sem. Podle mě si v přednášce spletl pojmy a dojmy (PayPost a WebPost), protože WebPost (oproti PayPostu) je více cílen nižší cenu. Ale to neznamená, že tam za článek dostanete vždy málo, viz. tweet Michala Kubíčka, který dokazuje, že i v WebPostu lze získat dobré nabídky.

janKali píše:
Dnes jsem byl překvapen, když jsem viděl přednášku pana Jersáka z Placla.cz, kterou předvedl na DOD Wedos. Fakt, že ji zcela odfláknul a byla de facto k ničemu nechám stranou, rád bych se zde totiž pozastavil nad jeho tvrzením, že PlaCla.cz je systém pro střední a vyšší část trhu (alespoň z pohledu cen) a PayPost a KUPčlánek jsou LOW-ENDové a paběrkují na těch webech, které oni vyhodí.


To je zajímavé tím, že v PayPostu mám weby, které ani nikdy nebyli a ani nechtějí být v PlaCle. Navíc vím v PayPostu o jednom inzerentovi, který nemůže vyčerpat v PlaCle nabitý kredit, ale v PayPostu jej vyčerpal během prvního dne.

janKali píše:
Údaj z PayPostu nemám, protože ho Ota odmítá sdělit, ale respektuji to.


Tento týden jsem měl opravdu hodně nabitý a zapomněl jsem ti odepsat. Nicméně není to tím, že bych ho nechtěl sdělit, protože už týden je k dispozici veřejně skrze můj twitter účet.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Co se týká kvality blogů na Placle, tak nevím podle jakých pravidel se přijímají. Občas mi to připadne, že pan Jersák si prostě řekne: Tento web do systému nepustím ať dělá cokoliv. Argumentuje třeba stářím webu, ranky apod. Na kvalitu vůbec nepohlíží. Nemyslím teď pouze svoje weby, ale i weby známých. Na druhou stranu se v jeho systému objeví x webů s nižšími ranky, nižší návštěvností a čistě PR tématikou. Každopádně tam vládne dost šikana a arogance. Jak vidět, tak si i plete pojmy, když KUPčlánek a PayPost označí jako LOW-END, o existenci WebPost zřejmě ani neví. Nelíbí se mi přístup, který je na Placle poslední dobou, osobně se nebojím tvrdit, že je to pro hodně lidí už vůbec nejhorší PPP systém u nás.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Prednaska byla opravdu o nicem. Svuj postreh jsem psal jiz k Wladassovi na blog, ale odcituji zde aspon cast.
Jinak musim se priklonit k nazoru, ze prednaska p. Jersaka byla hodne spatna a pusobil neduveryhodne. Je zajimave, kdyz najednu stranu prizna, ze Placla jiz 2 roky financne stagnuje a nadruhou stranu tvrdi, ze jsou pro ne lowendove blogy nezajimave, ackoliv tvori cca 20% trhu.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já už jsem na placlu reagoval jak v mém reportu na den otevřených dveří u Wedosu http://wladass.cz/den-otevrenych-dveri- ... 13-1-cast/ , tak i na blogu Jirky Šubrta http://blog.subrjiri.cz/den-otevrenych- ... omment-143 , který je stejného názoru. Jeho přednáška a i následné odpovědi na mé otázky ( se kterými mělo problém i více lidí :D ) byly opravdu dost egoistické a povrchní. Osobně žádné tyto systémy zatím nevyužívám, ale rozhodně vím, který z nich nikdy využívat nebudu :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Já osobně jsem si vždycky myslel, že Jersák ze inteligentní člověk, který ví co dělá... Po videu z "přednášky" jsem přesvědčen o opaku...

PS: Ale třeba to byl záměr - udělat nejhorší přednášku, všude se o ní bude diskutovat, všichni o ní napíšou a negativní reklama je taky reklama... Kdyby to za něco stálo, tak by určitě po přednášce více méně nikdo neštěkl... Takže to bude určitě záměr :-D :-D :-D

-- 26. 05. 2013 13:11 --

Wladass píše:
Já už jsem na placlu reagoval jak v mém reportu na den otevřených dveří u Wedosu http://wladass.cz/den-otevrenych-dveri- ... -1-cast/...


Moc hezky si to sepsal.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Když také přehlédnu, že školáci se na svojí prezentaci o dějepisu připraví líp (dostalo mě jak se otáčel a četl svoje slidy, stačilo udělat jeden slide s odkazem pro stažení a dát rovnou otázky), tak mě asi nejvíce dostalo jeho smýšlení o trhu.

"Placla neroste a tak jsme usoudili, že trh je nasycen..."

Já bych zas řekl, že kdo stagnuje, toho dohání konkurence. Dva roky konkurence nebyla, teď by měl p. Jersák alespoň pootevřít oči. Otázka ale je, jakou roli v jeho přístupu k ČR hraje Německo.

Trh podrobně neznám, ale čistě jako lajk vidím, že na placla se urodí maximálně desítky poptávek za den (většinou pak větší množství od jednoho e-shopu). Eshopů je v čr 22 000. Nikdo mi nemůže namluvit, že trh je nasycen.

Na mém webu v tuto chvíli má největší podíl na prodeji článků přímý prodej, pak PlaCla a pak Kupclanek. Co do průměrné ceny vede také přímý prodej, pak kupclanek a pak placla.

E// A ze strany blogů trh není nasycen ani náhodou, i placla je totální lowend. Vždyť průměr ve stokorunách je směšná částka. Ty pravé kšefty za desetitisíce jdou úplně mimo. Jenže pro takové obchody je už provize 20 % moc.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Na Placle se urodí maximálně dvě desítky zakázek za den a to spíš výjimečně.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
raR2 píše:
Na Placle se urodí maximálně dvě desítky zakázek za den a to spíš výjimečně.


Aktuálně je za poslední měsíc podaných 161 poptávek (na PlaCla). To je průměr 5,3666 poptávky na den. Pokud jich někdy běží 20, tak pak několik dnů musí být horších... To je statistika... A nedávno bylo asi 120 poptávek...

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Co vim, tak o lowendu mluvil jen v souvislosti s Webpost. A ten opravdu je staven s jinou filosofii. Tj. "vezmu kazdeho a inzerent si vybere". Tzn. ze vezme i to, co PayPost nebo Kupclanek nebo Placla odmitne. To ale neznamena, ze je horsi. Pokud to tak provozovatel Kupclanku bere, pak je to jeho chyba.

Tak trochu mi to vlakno pripomina dost zbytecny flameware...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Michal Kubíček píše:
Co vim, tak o lowendu mluvil jen v souvislosti s Webpost. A ten opravdu je staven s jinou filosofii. Tj. "vezmu kazdeho a inzerent si vybere". Tzn. ze vezme i to, co PayPost nebo Kupclanek nebo Placla odmitne. To ale neznamena, ze je horsi. Pokud to tak provozovatel Kupclanku bere, pak je to jeho chyba.

Tak trochu mi to vlakno pripomina dost zbytecny flameware...


To by bylo, aby se do mě pan Kubíček nenavezl, ale to nechám stranou... V přednášce jasně zaznělo, že se to týká i kupčlánku - ptázka zněla jasně a nemluvilo se jen o webpostu.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já vlastnit pay per post systém, tak by mě třeba průměrná cena za článek nad 400 CZK začala zneklidňovat. Jsou určité hranice, kdy se vyplatí vynechat prostředníka. Já osobně by jsem se naopak na "low-end" zaměřil :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Drago píše:
Já vlastnit pay per post systém, tak by mě třeba průměrná cena za článek nad 400 CZK začala zneklidňovat. Jsou určité hranice, kdy se vyplatí vynechat prostředníka. Já osobně by jsem se naopak na "low-end" zaměřil :)



Oni jsou tu 2 roviny - přímé poptávky (kdy si někdo vybere z katalogu a zadá poptávku přímo) jsou klidně i za 2tis. a více, tam problém není. Ceny u nás značně tahají dolů tzv. "všeobecné poptávky", které se posílají všem odpovídajícím webům. Tam inzerent zpravidla zadává dolní hranici 200 Kč a typické PR weby to za 200 prostě napíšou a publikují... Takových zakázek je pak mnohem více (bohužel) a cena se tak v průměru značně snižuje... Navíc pracuji na úpravě pravidel, kde by se stanovila maximální hodnota provize (tím se sice okradu), protože je předpoklad, že k nám budou chodit inzerenti i pro dražší články a bude jim za stát za to přidat 200 Kč za to, že budou mít garanci od nás (dle našich OP).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
janKali píše:
Navíc pracuji na úpravě pravidel, kde by se stanovila maximální hodnota provize (tím se sice okradu), protože je předpoklad, že k nám budou chodit inzerenti i pro dražší články a bude jim za stát za to přidat 200 Kč za to, že budou mít garanci od nás (dle našich OP).


Ale budeš mít dobrej pocit a blogeři tě budou mít rádi :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Drago píše:
Já vlastnit pay per post systém, tak by mě třeba průměrná cena za článek nad 400 CZK začala zneklidňovat. Jsou určité hranice, kdy se vyplatí vynechat prostředníka. Já osobně by jsem se naopak na "low-end" zaměřil :)


Ta hranice je podle mě ještě výše. Kvalitní magazín ti kvůli 400,- obcházet systém nebude.
Pro zajímavost jsem teď spočítal, že pokud bych vynechal články, které byly vloženy zezačátku systému (kdy jej ještě spousta lidí brala jako rovnocenou alternativu k PlaCle), tak by se průměrná cena za článek pohybovala ještě asi o stovku výše.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Ta hranice je podle mě ještě výše. Kvalitní magazín ti kvůli 400,- obcházet systém nebude.


Měl jsem na mysli průměrnou cenu. Prostě jak by to šlo nahoru, už by jsem byl asi nervóznější.

janKali píše:
Navíc pracuji na úpravě pravidel, kde by se stanovila maximální hodnota provize (tím se sice okradu), protože je předpoklad, že k nám budou chodit inzerenti i pro dražší články a bude jim za stát za to přidat 200 Kč za to, že budou mít garanci od nás (dle našich OP).


To je zajímavé řešení.

JersyWoo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 28.02.2012
Zadam uzivatele jankali, aby zde prestal verejne lhat.

Na prednasce jsem mluvil o systemu Backlinksgenius (postsgenius), ktery jiz neni aktivni jako drive a zameroval se na low-endove clanky (hezky cesky: od korunky) A ze je zde misto na trhu, ktere muze obsadit "Otakaruv system". Zaroven jsem rikal ze na low-endove (od korunky) clanky se Placla zamerovat nebude, protoze to neni pro me atraktivni business. Nic vic, nic min.

Video se zaznamem prednasky lze nalezt zde:http://dod.wedos.com/videa/

Zaroven zadam uzivatele jankali, aby prestal o me psat, vase jednani je obtezujici. Take vas zadam, aby jste vas neuspesny system nesrovnaval s uspesnym system Placla. Vase trapna snaha se zviditelnovat na ukor druhych je bezbreha a privitam, kdyz se misto hatovani uspesnejsich zacne zabyvat necim produktivnim.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Žádám Jersáka:
1) Aby neoznačoval KUPčlánek za neúspěšný systém. Jeho čísla za prvích 19 týdnů ukazují, že velmi dynamicky roste a PlaCla se má čeho bát.
2) Nepíši nic špatného, pouze jsem porovnal ceny, které jsou veřejně známé. Že to ukázalo na "špatné" ceny pro PlaCla je hold problém jiný, ne můj.
3) Každý si může video shlédnout sám (ač je to podle mě ztráta 20 minut života) a sám uvidí v jakém kontextu je vše řečeno... V otázce byly 3 systémy jasně řečeny, je to ve videu slyšet a vy jste na ně reagoval tak jak jste reagoval...

Než tu na mě (sice slušně, ale přece) útočit, bych přístě doporučil rozmyslet si, co veřejně řeknete a jak to odprezentujete. Přece jenom když pak takové urážky a hnusy běhají po internetu, tak je tu někdo za blba a já to nejsem...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
janKali píše:
To by bylo, aby se do mě pan Kubíček nenavezl, ale to nechám stranou... V přednášce jasně zaznělo, že se to týká i kupčlánku - ptázka zněla jasně a nemluvilo se jen o webpostu.


Tak strankou jste to nenechal. Uz jen tou vasi zbytecnou reakci. Me je celkem jedno, ktery system bude leaderem trhu, registrovany jsem u vsech a budu zadavat poptavky tam, kde budu mit odbyt a opacne. Myslim, ze zbytecne komunikujete prilis konfrontacnim stylem. Nejsem si jist, zda to je ta spravna
cesta.

Opakuji, cele to vlakno mi pripomina hadku na WC zakladni skoly, kde se kluci prekrikuji, kdo docura vys a kdo dal.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se