Aktuální události

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Tak Seznam udělal přepočet ranku a u některých mých webů se ranky snížily.
Přestože se jedná o aktualizované weby s originálním obsahem, což mě celkem udivilo.
Jak jste na tom vy?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
U jednoho webu posun dolu a u 10 šel nahoru.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano je pravda že seznam udělal ten přepočet tedy velmi divně, nejstarší nejsilnější weby dostali všechny -1 o něco mladší +1 připadá mi to na snahu přiblížit se hodnocení PR, myslím že takové ty anomálie typu SR8 PR3 už budou brzo minulostí.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Koukám, že seznam zase něco zkouší a zase jim to moc nejde :D

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
7 webů z 10 co si zde monitoruji šlo o 1 dolů. Nahoru nic.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Taktiež jeden web s originálnym obsahom išiel o 10 dole. Mne sa momentálne S-Rank a PageRank zhodujú.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Tiež mi asi na 6 weboch s históriou klesol srank o 1-2 "body", na dvoch nových stúpol o 1.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
mě jen klesalo, ale moc to nesleduji. Jen pár hlavních webů.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
prclan: jj, taky mi klesly ranky....ale na pozicích zase stránky posilují...nedávno mi Seznam sundal pár webů. Je to podle mě snaha více urvat za PPC reklamu :-D.

Co tak sleduju, tak klesly ranky tam, kde se odkazovalo navzájem - tzn. pravděpodobně Seznam vybral jednu doménu na téma a ostatním rank sundal. (takže doporučuju neodkazovat navzájem na své weby)...já už na nové stránky, co mám na jiném webhostingu, neuvádim radši ani výrobce/autora.

Ale abych na Seznam zase nebyl zlej, ted prave delam na http://www.pujcky-bez-registru.name ...funguje jen par dni (ani jsem nedodelal spravne onpage) a už má rank. teda zírám na tu rychlost....možná to je tou PPC reklamou....zase opět další motivace Seznamu k PPC

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Podobně jak píše freez starší weby se propadly a nové vyletěli nahoru.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Zažijte revoluci ve Vaší kuchyni: Magnetky na lednici, které promění vaši Kuchyni!

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Pebro: já bych spíš řekl - neaktualizované weby.

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Jeden web (aktualizovaný) o 1 dole a jeden novší o 1 hore

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Pebro: já bych spíš řekl - neaktualizované weby.


V tom případě je otázkou, jak často aktualizovat, aniž by došlo ke snížení ranku...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
prclan: to nevím, to ti nejspis reknou jen na Seznamu :-). Ale taky mi to sundalo starsi web. Otazkou je, jestli je rank tak dulezity, protoze subdomeny mi rank taky ztratily, ale ve vyhledavaci jsou výše.

Vubec mam pocit, ze Seznam ted vahu prenasi na subdomeny a podstranky, nez na hlavni titulni stranku.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
prclan píše:

V tom případě je otázkou, jak často aktualizovat, aniž by došlo ke snížení ranku...


Obsah aktualizován každý druhý den, a stejně mi o jeden bodík rank sundal, co už víc by seznam chtěl :-D Je to dva roky starej web. Nejlepší je, že když se podívám na počet odkazů a počet domén z kterých odkazy vedou, je to k smíchu, když dva weby mají stejný SR ale diametrální rozdíl v počtu odkazů, to u PR se mi tohle nestává, nebo ne tak často.

edit: samozřejmě že to není tak důležité, těší mě, že web je nahoře v SERPu a návštěvnost roste, to je pro mě důležitější než nějaká SR.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
prclan: to nevím, to ti nejspis reknou jen na Seznamu :-). Ale taky mi to sundalo starsi web. Otazkou je, jestli je rank tak dulezity, protoze subdomeny mi rank taky ztratily, ale ve vyhledavaci jsou výše.

Vubec mam pocit, ze Seznam ted vahu prenasi na subdomeny a podstranky, nez na hlavni titulni stranku.


Pokud prodáváš odkazy nebo provozuješ blog či magazín, kde je jedním ze způsobů monetizace například zveřejňování PR článků (třeba přes PlaClu), tak ty ranky prostě jsou důležité.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
prclan: jo, to chapu...tak si pridej na stranky PPC...udelej jim radost a treba ti rank zvednou...ale zamer jasny chapu - snaha destabilizovat výsledky vyhledávání - opět se nabízí jen jediny dovod, a to prodej jejich PPC

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
prclan: jo, to chapu...tak si pridej na stranky PPC...udelej jim radost a treba ti rank zvednou...ale zamer jasny chapu - snaha destabilizovat výsledky vyhledávání - opět se nabízí jen jediny dovod, a to prodej jejich PPC


No jo, jenže Sklik mi tam už běží...

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Drago dneska o tejto téme napísal celkom pekný článok:
http://404m.com/2012/09/13/prepocet-sra ... h-stranek/

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Na velikosti S mi tolik nezáleží, podstatnější jsou pro mě pozice ve vyhledávači :)
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
prclan: nepodlehej panice, třeba propočet ještě neni konecny. mně Seznam taky shodil par webu a o tyden pozdeji weby zase zacaly posilovat a stale lezou nahoru...dneska uz mam vetsinu zaze na 1.strane.

Pak me jeste napada, jestli mas spravnou strukturu stranek....nekdy se rank prelije na ostatni podstranky

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
prclan píše:

Pokud prodáváš odkazy nebo provozuješ blog či magazín, kde je jedním ze způsobů monetizace například zveřejňování PR článků (třeba přes PlaClu), tak ty ranky prostě jsou důležité.


Seznam klepe po prstoch pomaly ale isto ďalším prevádzkovateľom menej kvalitných magazínov.

to Poptavka: prepočet nie je konečný, ale nikto netuší kedy bude ďalší, možno až o mesiac. Dovtedy príde o zisk - resp. sa mu zníži dopyt po pr článkoch. Raz darmo orientovať sa na ranky má svoje riziká.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Gondal: Díky za promo :)

Jinak jak jsem psal v článku, přikláním se k názoru, že za to může větší množství indexovaných zahraničních stránek, které prostě mají super odkazový profil. Osobně čemu jsem dělal jakž takž linkbuilding to zůstalo na svém, ale to co má přirozený odkazový profil to prostě ten nápor link juice imigrantů ze zahraničí neustálo.

Myslím, že nastal čas přepsat cenové tabulky. Srank 50 už je dnes celkem rarita :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Alespoň se teď ukáže, kdo umí kvalitní linkbuilding a kdo ne :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass: úplně souhlasim. A co si sám neudělám, to nemám, že? :-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se