Aktuální události

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím,

Chtěl bych se všem členům WebDeal omluvit za zvýšený výskyt spam botů na fóru. Nahlášené příspěvky jsou okamžitě mazány a účty banovány. Bohužel toto opatření není tak jednoduché a nelze jej vykonávat automaticky, protože spamboti mají e-maily registrované třeba u hotmail či Gmail a tyto služby nelze blokovat pomocí filtrů, ale musí se to dělat ručně.

Pokud tedy někde na fóru ještě narazíte na spam, prosím nahlaste jej, aby mohl být co nejrychleji odstraněn a diskuze zde nebyla zbytečně narušována.

Aktuálně analyzujeme problém a pracujeme na vylepšeném zabezpečení.

Děkujeme za trpělivost
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Já bych je tu možná i nechal, aspoň někdo "diskutuje". Tohle fórum bohužel jde ke dnu, již zde diskutuje pouze pár jedinců, kteří se bohužel často pouští do OT a řeší nějaké "vtípky"-

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Tedka jsem potkal krasnou kontrolni otazku u registrace na jinem foru:

Is it easier to chop wood with a hatchet or a herring?

Neco takoveho bych sem dal :)

sheby94
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 18
Registrace: 16.11.2013
Jn, jaktože už neni webfair?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
stephan píše:
Já bych je tu možná i nechal, aspoň někdo "diskutuje". Tohle fórum bohužel jde ke dnu, již zde diskutuje pouze pár jedinců, kteří se bohužel často pouští do OT a řeší nějaké "vtípky"-

OT už nikdy. ;-)

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
sheby94 píše:
Jn, jaktože už neni webfair?


napadl ho nejaky hekr a gransymu se to myslim nechtelo opravovat tak to sem presmeroval :D

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
stephan píše:
Já bych je tu možná i nechal, aspoň někdo "diskutuje". Tohle fórum bohužel jde ke dnu, již zde diskutuje pouze pár jedinců, kteří se bohužel často pouští do OT a řeší nějaké "vtípky"-

Přesně tak, samozřejmě si vážím, když mi někdo poradí, ale jinak se tu nic zajímavého neděje.
Jinak jsem někde jako kontrolní otázku viděla Kdo založil psychoanalýzu? :-)))

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
A co by se tu jako podle vás mělo dít? Pokud bude ve fóru zajímavý dotaz z oblasti podnikání, diskuze se tu vždy rozjede, pokud jí tedy někteří nepohřbí tím, že do ní okamžitě něco napíší, jenom proto, aby něco napsali. Nesmíte se divit, že na "dětské dotazy" nebo vyloženě ptákoviny nikdo nereaguje, tedy až na vyjímky reagující na všechno. Já jsem naopak rád, že tu není milion vláken denně o blbostech, jako jinde. Pokud potřebuji já nebo kdokoli z vás nějakou radu, většinou se mu jí dostane. Pro ty co chtějí kvanta témat o ničem, doporučuji WT, tam je pořád o čem plkat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sheby94
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 18
Registrace: 16.11.2013
Chtělo by to trošku oživit :))

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
sheby94
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 18
Registrace: 16.11.2013
Jsou tu furt, není tak těžké to bloknout -.-"

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Ano, vím, že spamboti jsou tu pořád a WebDeal jako takový systém na ochranu má, ovšem je možné, že boti se sem dostávají skrze nějakou přidruženou službu (WebDeal má společný login napříč všemi portály) a proto není až tak jednoduché najít, kde je trhlina.

Prosím o strpení, Ota na tom pracuje, ale chce to trošku času. Jsem si jist, že hned jak bude mít chvilku času, dá sem informace jak záplaty pokračují.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak jsem sem zavítal po víkendu a co nevidím SPAMboti útočí.
Tak jsem se podíval na registraci a mám jednoduchou radu, která skoro všechny spamboti odradí a znepřístupní jim přístup na fórum.

I za předpokladu, že jsou různé systémy propojeny, jelikož registrace je do nich úplně stejná.

Napřed bych ovšem chtěl upozornit, na chybu v registraci do WebDealu máte tam položky Language (Jazyk) a Timezone (Časové pásmo) tak že by bylo dobré přeložit.

Teď k samotnému řešení, jde o kontrolní otázku, přesto se dostane každý robot (Jaký je aktuální rok?). V jednoduchosti je krása a proto se zaměříme na to, odkud boti přicházejí a jakým jazykem píší. Píši rusky,anglicky a všemi možnými jazyky jen ne česky. Tak že nejjednodušší je vložit buď nějakou otázku, na kterou je odpověď s háčky a čárky (např. kolik je 20 + 5 "slovy") nebo třeba udělat capatchu s dvěma řadami písmen a každá řada jinou barvou a ten text, který by se opisoval, tak by byl s háčky a čárky. Mohu zaručit, že přes toto neprojde žádný spambot, jelikož by musel být přímo zaměřený na česká fóra, což se moc při naší populaci nevyplatí. Sám, když jsem vedl fórum, tak stačilo podobnou otázku nasadit a BOTi už na fóru vůbec nebyli. Také je ještě dobré se podívat na starší uživatele, jelikož někteří BOTi se zaregistrují a píší až po čase. NA VŠECHNY SLUŽBY (WEBPOST,PAYPOST ATD.)

No a poslední věc, kterou je dobré udělat, zamezit psaní rusky (stačí pár kontrolních slov) a podobných jazyků na českém fóru je to zbytečnost.

Jen chci ještě napsat, že nějaké moduly, typu capatcha od googlu a jiné nepomůžou, jelikož jsou na ně spamboti zvyklí a už je znají. Takovéhle capatchy jen ztěžují registraci normálnímu uživateli.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Co se týče průniku, tak to vidím na WebDeal. Má prakticky stejnou registraci jako každé jiné fórum na phpBB. Během dneška/zítřka provedu úpravu registrace na fóru, která tomuto zamezí.

peeeeta píše:
Teď k samotnému řešení, jde o kontrolní otázku, přesto se dostane každý robot (Jaký je aktuální rok?). V jednoduchosti je krása a proto se zaměříme na to, odkud boti přicházejí a jakým jazykem píší. Píši rusky,anglicky a všemi možnými jazyky jen ne česky. Tak že nejjednodušší je vložit buď nějakou otázku, na kterou je odpověď s háčky a čárky (např. kolik je 20 + 5 "slovy") nebo třeba udělat capatchu s dvěma řadami písmen a každá řada jinou barvou a ten text, který by se opisoval, tak by byl s háčky a čárky. Mohu zaručit, že přes toto neprojde žádný spambot, jelikož by musel být přímo zaměřený na česká fóra, což se moc při naší populaci nevyplatí. Sám, když jsem vedl fórum, tak stačilo podobnou otázku nasadit a BOTi už na fóru vůbec nebyli. Také je ještě dobré se podívat na starší uživatele, jelikož někteří BOTi se zaregistrují a píší až po čase. NA VŠECHNY SLUŽBY (WEBPOST,PAYPOST ATD.)


Nechci zavádět diakritiku jako povinné vyplnění při registraci. Někteří uživatelé ji vůbec nepoužívají a tohle by je obtěžovalo.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No pokud jsi našel nějaké lepší a vhodnější řešení, tak směle do toho.
Ale nechápu, jak někoho může obtěžovat napsat třeba "pětka".

A aspoň bude počeštěna celá registrace.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
peeeeta píše:
No pokud jsi našel nějaké lepší a vhodnější řešení, tak směle do toho.
Ale nechápu, jak někoho může obtěžovat napsat třeba "pětka".

A aspoň bude počeštěna celá registrace.


ja bych s tim mel treba problem protoze nemam ceskou klavesnici :-)

(ale asi bych to ě nekde nasel jako treba ted v tvem komentari :-) )

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
manasekp: No tak by jsi jednou to Ě hledal ;), neregistruješ se každý den.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Registraci jsem upravil. Nyní se liší od registrace v klasickém phpBB a je docela pravděpodobné, že to roboty odradí...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ta změna má být, že musí souhlasit s obchodními podmínkami, místo toho, aby se jim napřed obchodní podmínky zobrazily?
Řekl bych, že i na tohle jsou boti již zvyklí, ale uvidíme.

A ještě bych dal souhlas s obchodními podmínkami i do PayPostu ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Uvidíme, změn je tam více. Ale viditelnou změnou je odstranění mezikroku se zobrazením obchodních podmínek a poté s přidáním nutnosti souhlasit s podmínkami.
Pokud to nepomůže, budu to řešit dál. Zatím jsem se vydal cestou nejmenšího odporu.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No pokud není některá změna ve skrytí některých položek (jelikož boti vyplňují všechny položky i ty, které jsou uživateli skryté) a nebo v nutnosti javascriptu nebo něčeho, co běžně boti nepoužívají, tak se obávám, že se to mine účinkem, ale to se uvidí.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Si myslim ze to stacit nebude, dnesni boti uz jsou chytrejsi nez prumerny uzivatel internetu :-D Treba xrumer pry umi i googlit odpovedi na kontrolni otazky, zadani aktualniho roku je asi nejjednodusi otazka ktera jde vymyslet a bot se nad tim ani nemusi zamyslet.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tyhle potvory už umí docela s přehledem přečíst i to, co je na obrázku.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se