Aktuální události

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak jsem zase jednou narazil na zajímavý článek.

http://ekonomika.idnes.cz/senat-schvali ... onomika_js

Opravdu už jen kroutím hlavou co ti poslanci nevymyslí. No asi mají takové pravidlo zákony, které by byly užitečné neuděláme a kraviny schválíme ještě dříve, než je někdo vymyslí.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Už nám budou aj říkat kdy máme nakupovat a kdy ne.....

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Omezování čehokoliv je super.. stát nad námi musí dohlížet, protože nemáme vlastní rozum a neumíme se o sebe sami postarat. Osobně bych zakázal úplně všechno a nechal lidi chodit makat jen do montoven a pak domu na televizi.

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Tak já třeba nechápu, proč lidi tráví víkendy a svátky v obchodních centrech, v Německu mají o víkendu zavřeno. Ale asi by to mělo být dobrovolné, jak se jaký obchod rozhodne, no. Každopádně, co jsem tak slyšela, tak není tak úplně pravda, čím se často argumentuje-že prodavači si za svátky a víkendy přivydělají, takže těch by se to finančně asi taky moc nedotklo.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
marieke píše:
Tak já třeba nechápu, proč lidi tráví víkendy a svátky v obchodních centrech, v Německu mají o víkendu zavřeno. Ale asi by to mělo být dobrovolné, jak se jaký obchod rozhodne, no. Každopádně, co jsem tak slyšela, tak není tak úplně pravda, čím se často argumentuje-že prodavači si za svátky a víkendy přivydělají, takže těch by se to finančně asi taky moc nedotklo.


Neřekl bych, znám lidi, kteří opravdu jdou dělat na svátky, aby měli jak uživit rodinu a vůbec nevím, co do toho stát kecá, je to snad každého podnikatele/obchodu věc a ještě omezují jen některé obchody. Třeba Vietnamců se to nejspíše nedotkne, jelikož do 200 m(2) se na obchod tato novinka nemá vztahovat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
A když třeba člověk nemá čas nakupovat a nakupuje jen o víkendu a o svátcích?? To pak máme pojít hlady když nebudeme mít čas na nákupy?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
ja jsem pro. pracovat o svátcích a víkendech je nelidské :-D. já sobně vypínám mobil a vše pak řeším v pondělí. Na druhou stranu, nákupní centra by měly mít povinně otevřeno min. do 22 hodin (nejlíp nonstop). Nechápu proč potravinové řetězce zavírají už ve 20hod. já jsem noční můra a večer mám největší chutě :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
ja jsem pro. pracovat o svátcích a víkendech je nelidské :-D. já sobně vypínám mobil a vše pak řeším v pondělí. Na druhou stranu, nákupní centra by měly mít povinně otevřeno min. do 22 hodin (nejlíp nonstop). Nechápu proč potravinové řetězce zavírají už ve 20hod. já jsem noční můra a večer mám největší chutě :-D


Ne jen, že zavírají brzo, ale také pozdě otevírají běžně v 9:00.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Však neříkám pojít hlady ani netvrdím, že se to má zakázat ;-) Však Parlamentem to ještě neprošlo. Spíš jsem myslela ty rodinné nákupní výlety, ale tak každého věc, no. Já do téhle doby fakt asi nepatřím :-)))

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
marieke píše:
Však neříkám pojít hlady ani netvrdím, že se to má zakázat ;-) Však Parlamentem to ještě neprošlo. Spíš jsem myslela ty rodinné nákupní výlety, ale tak každého věc, no. Já do téhle doby fakt asi nepatřím :-)))


Sice neprošlo, ale v naší republice takovéto zákony prochází nejlépe.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
marieke píše:
Však neříkám pojít hlady ani netvrdím, že se to má zakázat ;-) Však Parlamentem to ještě neprošlo. Spíš jsem myslela ty rodinné nákupní výlety, ale tak každého věc, no. Já do téhle doby fakt asi nepatřím :-)))


Nevadí asi si začnu plnit mražáky jídlem :D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Pokud sami nebudete muset chodit do práce o víkendu nebo o svátku. Nebo někdo Vám blízký, tak ten zákaz nepochopíte. Dle mého by to ekonomice jen prospělo. Lidé by žili jinak. Rodiny by byly více spolu.

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Souhlasím s Turkem. Určitě jsou lidi, co musí chodit do práce o víkendech a svátcích, aby si přivydělali, ale taky znám lidi, co jim to finančně vůbec nepolepší. A navíc ještě před pár lety jsme se bez velkých OC obešli a hlady jsme nepošli :-) Večerky by byly otevřené i tak.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ten kdo nepřežije jeden den bez otevřeného obchodu a myslí si, že by snad umřel hlady, je na nejlepší cestě k ústavní léčbě. Ano, jak napsal Turek, ten kdo nezná práce o víkendech a svátcích to nikdy nepochopí a že je spoustu míst, kde vám za ten svátek dá zaměstnavatel stejně velké prd, v případě supermarketů to platí skoro 100%, že se práce ve svátek téměř nevyplatí. Já bych chtěl vidět ty frajery, co by říkali, kdyby oba s manželkou dělali v supermarketech a celé vánoce by museli i když většinou jen dopoledne být v práci a jejich děti o vánocích doma sami, protože přeci někdo musí i ve svátek být v obchodě. To že mají obchody o svátcích a nebo v neděli zavřeno, je v Evropě vcelku běžná věc a byla i u nás. Pak se vše zrušilo, protože to bylo "komunistické" a pracovníci jsou tak v práci den co den. Tohle pochopím opravdu jen v provozu, který prostě musí jet nonstop, elektrárny, policie, hasiči, nemocnice, atd. Už otevírací doba obchodů od 8:00 do 20:00 nebo od 9:00 do 21:00 je až až, třeba Tesco jede dokonce Nonstop, takže není problémem ani nákup v noci. Co byste ještě víc chtěli?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
freez píše:
Ten kdo nepřežije jeden den bez otevřeného obchodu a myslí si, že by snad umřel hlady, je na nejlepší cestě k ústavní léčbě. .....


Já jsem říkal že člověk co nemá čas v týdnu jezdí na nákupy o víkendu (v případě že by se i víkendy přidali do toho zákona). A stejnak u nás se zavedly jen státní svátky takže to je v pořádku.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
m1ch3l píše:

Já jsem říkal že člověk co nemá čas v týdnu jezdí na nákupy o víkendu (v případě že by se i víkendy přidali do toho zákona). A stejnak u nás se zavedly jen státní svátky takže to je v pořádku.


Ano já to třeba chápu, sám jezdím do práce v 5 ráno a domů se dostanu kolem osmé večer. proto si myslím, že když bude zavřeno ve svátek, tak to prostě nikoho normálního nemůže omezit a i kdyby bylo zavřeno i v neděli, tak to lidem nemůže dělat nijak extrémní problém. Nakoupím si tedy v sobotu, tak abych do pondělí nechcípl hlady a je to. Navíc se to týká větších supermarketů, takže pokud člověk nějakou drobnost zapomene, malé obchůdky, nebo večerky ty pojedou pořád, na ně se to nebude vztahovat. Je to asi podobné, jako kdyby lidi chtěli, aby ve svátek a o víkendu fungoval také úřad, nebo co si takhle ve svátek poslat dopis, nebo balík. Nejlepší argument ovšem je "omezujete svobodu podnikání" až uvidím ve svátek v práci jednoho šéfa, nebo majitele, kterého zavření obchodu strašně omezuje v podnikání tak bouchnu šampus. Jo takhle nahnat tam lidi, to by jim šlo, ale když lidi nejsou a opravdu není kdo by na ten svátek šel, tak šéf neřekne, ok tak já tu budu, no to ani omylem, tak se prostě zavře.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
freez píše:
Je to asi podobné, jako kdyby lidi chtěli, aby ve svátek a o víkendu fungoval také úřad, nebo co si takhle ve svátek poslat dopis, nebo balík.


Já bych byl pro, aby taky na úřadě byli chvíli i o víkendu, ale to se na úřadech moc neděje.
Tak že balíky, dopisy jedině v normální den a ještě mají krásné pracovní doby v pátek většinou jen do 15:00.
A jak se tu psalo je spousty pracovních míst, kde nejde přestat pracovat o svátcích (nemocnice, policie, atd.) proč by tedy měla být omezena obchodní část?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
freez píše:
Ano já to třeba chápu, sám jezdím do práce v 5 ráno a domů se dostanu kolem osmé večer. proto si myslím, že když bude zavřeno ve svátek, tak to prostě nikoho normálního nemůže omezit a i kdyby bylo zavřeno i v neděli, tak to lidem nemůže dělat nijak extrémní problém. Nakoupím si tedy v sobotu, tak abych do pondělí nechcípl hlady a je to. Navíc se to týká větších supermarketů, takže pokud člověk nějakou drobnost zapomene, malé obchůdky, nebo večerky ty pojedou pořád, na ně se to nebude vztahovat. Je to asi podobné, jako kdyby lidi chtěli, aby ve svátek a o víkendu fungoval také úřad, nebo co si takhle ve svátek poslat dopis, nebo balík. Nejlepší argument ovšem je "omezujete svobodu podnikání" až uvidím ve svátek v práci jednoho šéfa, nebo majitele, kterého zavření obchodu strašně omezuje v podnikání tak bouchnu šampus. Jo takhle nahnat tam lidi, to by jim šlo, ale když lidi nejsou a opravdu není kdo by na ten svátek šel, tak šéf neřekne, ok tak já tu budu, no to ani omylem, tak se prostě zavře.


U nás ve vesnici mají obchody o víkendu otevřené jen do cca 10:00 a pak jedině jet do města.
Když už nákupy tak vždy jezdím v Sobotu a přes týden jen nějaké to pečivo v místním obchodě.

Neděle už ze svého názvu říká že se nemá nic dělat :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
peeeeta píše:
A jak se tu psalo je spousty pracovních míst, kde nejde přestat pracovat o svátcích (nemocnice, policie, atd.) proč by tedy měla být omezena obchodní část?


Jednoduše proto, že u obchodní části to prostě není nutné, až budeš mít jednou rodinu a budeš rád za to, že máš volno alespoň o víkendu, tak to pochopíš. Organizace času a volného času pak probíhá diametrálně jinak, než když je člověk sám a jeho časové rozložení dne v podstatě na ničem nezáleží. Copak ti přijde stejná situace, kdy si nemůžeš o svátcích jít koupit do supermarketu chleba se situací kdy ve svátek dostaneš infarkt, nebo ti hoří barák? Ti zaměstnanci supermarketů jsou taky jenom lidi, a ano opravdu není vyjímkou odpracovat 220 hodin měsíčně, s toho část nad rámec evidované doby (takže zdarma). Vyzkoušej si to někdy a uvidíš, že změníš názor.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
freez píše:

Jednoduše proto, že u obchodní části to prostě není nutné, až budeš mít jednou rodinu a budeš rád za to, že máš volno alespoň o víkendu, tak to pochopíš. Organizace času a volného času pak probíhá diametrálně jinak, než když je člověk sám a jeho časové rozložení dne v podstatě na ničem nezáleží. Copak ti přijde stejná situace, kdy si nemůžeš o svátcích jít koupit do supermarketu chleba se situací kdy ve svátek dostaneš infarkt, nebo ti hoří barák? Ti zaměstnanci supermarketů jsou taky jenom lidi, a ano opravdu není vyjímkou odpracovat 220 hodin měsíčně, s toho část nad rámec evidované doby (takže zdarma). Vyzkoušej si to někdy a uvidíš, že změníš názor.


Ale všechny tyhle řetězce, sice pracují o víkendu a nejsou s rodinou, ale zase mají volno někdy jindy. Tak že se jim to vykompenzuje a nemusíš mít starost já vím jaké to je, když musíš do práce i o víkendu a nemůžeš tedy poté býti s rodinou a nebo si musíš přizpůsobit práci.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to si právě jenom myslíš, ono to s tím dalším volnem není úplně tak jak to vypadá. Mimo klasický cyklus krátký a dlouhá pracovní týden právě ti lidé chodí do práci i o volnu. Takže ono když máš PO, ÚT od 8 do 20 být v práci, ve středu musíš na "přesčas" protože někdo marodí, má dovolenou atd a PÁ, SO, NE máš další svojí směnu, zbude ti jeden den volna, děti jsou do 14 hodin ve škole, takže máš na děcka jednou za týden nějakých 8 hodin času, no a pak přijde někdo a řekne ti, že bys tedy mohl chodit i ve svátek, atd že máš vlastně volna dost. Jen pro tvou představu pokud budeš mít 220 hodin měsíčně odpracováno, tak z celého měsíce budeš mít tak dva až tři dny volna.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
freez píše:
No to si právě jenom myslíš, ono to s tím dalším volnem není úplně tak jak to vypadá. Mimo klasický cyklus krátký a dlouhá pracovní týden právě ti lidé chodí do práci i o volnu. Takže ono když máš PO, ÚT od 8 do 20 být v práci, ve středu musíš na "přesčas" protože někdo marodí, má dovolenou atd a PÁ, SO, NE máš další svojí směnu, zbude ti jeden den volna, děti jsou do 14 hodin ve škole, takže máš na děcka jednou za týden nějakých 8 hodin času, no a pak přijde někdo a řekne ti, že bys tedy mohl chodit i ve svátek, atd že máš vlastně volna dost. Jen pro tvou představu pokud budeš mít 220 hodin měsíčně odpracováno, tak z celého měsíce budeš mít tak dva až tři dny volna.


Ano občas člověk musí jít do práce na "přesčas", ale podle propočtů tohle vše vychází na takových 240 hodin i s volnou ST a ČT a pokud člověk dělá 12, tak nemůže také pracovat furt je to v zákoně. Bohužel se to sice děje, ale pokud mi práce nevyhovuje, tak se snažím najít jinou.

Ten propočet 220 hodin pasuje, když budu dělat normálních 8 hodin, ale ne když budu mít 12 a také nejsou vždy všichni na dovolený a nebo nemocní, to se většinou děje přes prázdniny. A stejně nenaděláš nic s tím, že ti zavolají, že je někdo mimo a že musíš jít ty a to, že nebudeš pracovat několik dní v roce (svátky) tě už moc nezachrání a to se ty svátky budou týkat jen obchodního řetězce a hasiči,nemocnice, policie, atd. na tom furt budou stejně.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Peeeeta: Uz to vzdej, jsi mimo. Az budes mit vetsi zkusenosti a zodpovednost, tak mozna pochopis, ze podobny zakon neni vubec na skodu. Naopak bych ho jeste zprisnil i na zakaz prace v nedeli. Napr. v sousednim Nemecku to tak funguje a vsichni to bez problemu prezivaji :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
stephan píše:
Peeeeta: Uz to vzdej, jsi mimo. Az budes mit vetsi zkusenosti a zodpovednost, tak mozna pochopis, ze podobny zakon neni vubec na skodu. Naopak bych ho jeste zprisnil i na zakaz prace v nedeli. Napr. v sousednim Nemecku to tak funguje a vsichni to bez problemu prezivaji :)


Já nic nevzdávám a mám právo na svůj názor a i právo ho veřejně sdělit. Já taktéž nikomu neupírám možnost na to, aby se vyjádřil.
Já mám svůj názor a postoj a ostatní zase jiný, tak bych to uzavřel.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To že je něco v zákoně, neznamená, že se to dodržuje. Než se do té práce dostaneš a než z ní přijedeš domů, to zabere nějaký čas, takže i při 8 hodinové směně jsi mimo domov podstatně déle. Jestli si myslíš, že nemůže být někdo pořád nemocný a nebo mít dovolenou, tak jsi opět mimo. Máš 4 pracovníky kteří pracují v nepřetržitém provoze, ranní a noční směnu 12 hodin. Jeden z nich dlouhodobě onemocněl, nebude v práci 6 měsíců. Ostatní za něj musí pokrýt jeho služby, což je 16 dvanáctek za měsíc. To znamená, že každý z těch 3 lidí co v práci zůstanou bude mít měsíčně 21, někdo 22 směn po 12 hodinách. Po noční směně se taky musíš někdy vyspat, atd. Vyzkoušej někdy 22 směn po dvanácti hodinách v měsíci a uvidíme. Apropó, těch 6 měsíců si nikdo další nebude moci vzít ani dovolenou a až se ten nemocný vrátí, tak se bude muset vybrat ta dovolená, co si nemohli vzít ostatní a začne do zase nanovo. Zákoník práce v těchto případech funguje spíše jako toaletní papír, takže jako kdyby nebyl. Prostě někdo v té práci být musí a tak se to nějak zvládnout prostě musí. No a protože tento stav trvá už tři roky, jeden z pracovníků se regulérně zbláznil a je momentálně v ústavní léčebně. Toť bohužel hořká realita dnešních dnů.

Abych řekl pravdu, nikdy mě nenapadlo, že napíšu to, že "mám tolik práce, že ani nestačím utratit peníze co vydělám" ale poslední dobou to tak bohužel je. Jenže je to na úkor zdraví, tohle tempo většina lidí nemůže do 70 let vydržet. Takže jakmile nastane doba, kdy se mi částka na účtech bude zdát dost vysoká, jdu do důchodu :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se