Chyby

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Hlasím chybu u této aukce aukce.php?mode=single&id=250 stále to ukazuje aktuální cenu 5000Kč i přesto, že jsou dva příhozy a navíc druhému co přihodil to ukazuji dle zaslaného emailu že prohrává a přitom by měl vyhrávat. Je to nepříjemné oba mají o web zájem a je v tom docela zmatek.

-- 27. 02. 2012 10:31 --

Viz zpráva od jednoho:
Ok, přihodil jsem 5500 Kč, ale píše mi to, že prohrávám. Což úplně
nechápu, jelikož tam žádné další příhozi nejsou. Tak uvidím, jak to
dopadne :)
Viz zpráva od druhého:
mne to ale stále ukazuje, že tam vyhrávam, dokonca som pridal 5600kč, ale nič sa mi nemení ani po refreshi F5...nechápem..

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Za chybu se velice omlouváme. Včera probíhala menší úprava aukčního systému a Otakar asi něco zapomněl.

Chybu budeme přednostně řešit ihned, jak se Otakar objeví někde online.

Ještě jednou se velice omlouváme
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Zdravím! V pořádku, byl jsem online a s oběma to řešil přes PM a email a nakonec jsme se v klidu a pohodě všichni dohodli.Díky Mirek

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
webdesigndubina píše:
Zdravím! V pořádku, byl jsem online a s oběma to řešil přes PM a email a nakonec jsme se v klidu a pohodě všichni dohodli.Díky Mirek


Aukci nasimuluji a prověřím. Děkuji za podnět.

Milan_B. píše:
Taky jsem na jednu narezil u aukce.php?mode=single&id=277&bids=1 mám dva stejné příhozy


Ano, u tebe jsou 3 příhozy a v současnosti jsou dva shodné, protože uživatel A si dal stejné maximum a druhý přihazující dal stejné maximum. Proto jsou sice dva příhozy, ale vyhrává ten, kdo tu částku nabídnul dříve.

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jak by jsi vyřešil situaci, kdy:
Vyvolávací cena: 10 Kč
Min. příhoz: 10 Kč

A přihodí (na 10 Kč) a dá maximum 100 Kč.
B přihodí k aukci a dá také maximum 100 Kč.

Jak vyřešit situaci, kdy A přihodil, dal nějaké maximum a pak přišel B, dal stejné maximum. Ale když A dal maximum 100 Kč a druhý přišel se stejnou částkou, tak se tam nemůže dát 100 Kč + min. příhoz, protože dal maximum 100 Kč a tímto by to maximum ztratilo smysl. A pokud bych měl dát B příhoz max. 90 Kč (100 Kč - min. příhoz), tak zase B přihodil 100 Kč a ne 90, proto to tam je a lze zjistit kdo vítězí, přestože na grafu to může vypadat divně.

Jaké řešení by jsi navrhnul ty?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A co tam naprosto jednoduše do té bubliny přidat toto:

A vyhrává a pod to zobrazit datum kdy zadal to maximum?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tady se nabízí systém jako na aukru, někdo dá maximum a ty přihodíš, hned tito napíše "váš příhoz byl překonán nastaveným maximem" tak si musíš přihodit zase až do doby, kdy buď si řekneš že víc za tu věc nedáš a nebo překonáš maximum které nastavil prvně přihazující, nevýhoda? značná, dá se zbytečně zdražit věc, protože pokud někdo nastaví nesmyslně vysoké maximum, nemusí na něj mít pak peníze, zkušenost z aukra? ano pevná pravidla to řeší, dal jsi schválně maximum na 10 tisíc? dal. Někdo tito příhozem zdražil na 9990 a přestal přihazovat? tvůj problém, neměl jsi dávat tak vysoké maximum, zaplať za aukci. No a tady je konec ideální situace, a začíná hra na babu. Zaplať..-...nemám..-..zaplať..-..nemám, a tak dokola. Řešení? ano nikdy nezavádět maximum, to je nešvar moderní rádoby aukce ala aukro, chceš dražit ? tak si přihoď, víš kdy jekonec? tak si počkej a bojuj, základem je navýšení času o dvě minuty v případě že v poslední minutě aukce někdo přihodí (tím se vyloučí vyčůránci snipeři, co čekají na konec aukce třeba od koruny a myslí si jak s tím vyj...) Pokud být aukce aukcí, je nutné na konci nastavovat čas a vyřadit limit, pak bude vše tak jak má aukce být, protože prodávající nemusí mít strach ze sniperů, nemusí mít strach s toho že někdo uměle navýší cenu nesmyslným limitem a nakonec to nekoupí, pokud má dobrý produkt v aukci má šanci že se strhne pěkný aukční boj a on svůj produkt opravdu vydraží. Pro ty co chtějí jistotu a mají strach a nebo vědí že na svůj produkt prostě chtějí 5tis, pro ty je tu možnost kup teď (bin) jenže to už můžeš rovnou udělat sekci bazar (prodám) něco takového, ale aukce by měla být aukcí, takže boj, příhozy a největší vytrvalci který o nabízenou věc opravdu stojí. Byli doby, když aukro začínalo a to byli aukce, účastnil jsem se i aukcí která končili ve 20:00 a teprve ve 23:00 bylo prodáno, dneska? checht o ničem. Pro inspiraci doporučuji navštívit mimiaukce, tam je aukční systém tak jak by měla aukce být.
Toť můj návrh :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ano, ochrana proti sniperům tam je. Pokud přihodíš v posledních 15 minutách aukce, pak se aukce prodlouží o 3 minuty.
Původní aukce jsem plánoval něco na tvůj způsob, bez maxima a automatických příhozů. Ale byl jsem upozorněn, že to je blbost a udělal jsem to na způsob Aukra.

Pokud někdo přihodí víc než pak je ochoten zaplatit je jeho problém, tebe jako zakladatele aukce to nemusí zajímat. V případě, že se tu takový případ objeví, tak mi napište.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakar Pěnkava píše:
Ano, ochrana proti sniperům tam je. Pokud přihodíš v posledních 15 minutách aukce, pak se aukce prodlouží o 3 minuty.
Původní aukce jsem plánoval něco na tvůj způsob, bez maxima a automatických příhozů. Ale byl jsem upozorněn, že to je blbost a udělal jsem to na způsob Aukra.

Pokud někdo přihodí víc než pak je ochoten zaplatit je jeho problém, tebe jako zakladatele aukce to nemusí zajímat. V případě, že se tu takový případ objeví, tak mi napište.


No a to je právě problém, co bude dělat zakladatel aukce když mu ten kdo schválně zadal větší maximum nezaplatí? co s tím uděláš ty? Automatické příhozy a maxima zničili kouzlo a smysl aukce tak, jak by měla probíhat, proč to udělalo aukro, to víme. Protože aukro chce združovat internetové obchody a kasírovat provize, o aukce už jim dávno nejde a o uživatele už vůbec ne. pokud to lidem vyhovuje, proč ne. Já ale všude kde se tento systém zavedl vidím jen chaos, vyčůranky, hádky, podvody, jak jsem už psal jediné kde těmto "obchodníkům" pšenka nekvete je mimiaukce, protože tam se totiž nechytaj, svého času jsem tam prodal haldy oblečení pro mimča (měl jsem přísun) když jsem to samé dělal na aukru po změně pravidel na tento "úžasný" systém, hodně rychle jsem z aukra vše stáhnul. Moje zkušenost se systémem jako je na aukru, je prostě špatná coby prodejce i coby kupující, ale jak jsem psal, někomu tohle vyhovuje, mě ne.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
To máš pravdu, pro tohle nám provozovatelům chybí účinné páky a jedinné co můžeme je zablokování prodejce, který si ovšem obratem založí účet znovu.

Jinak k tématu: Chybu jsem opravil, byl za tím paradoxně fix chyby, která nedovolovala odesílání SMS. Omylem jsem do této podmínky zahrnul i příkazy, které se staraly o přepis výherce a dalších údajů. Zrovna nedávno jsme testovali také aukci, ale shodou okolností jsme nepostupovali přesně takto a chyba se nám neprojevila.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se