E-shopy

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jelikož se momentálně věnuji přípravě e-shopu a pomalu a jistě již vkládám zboží, tak by mě zajímala jedna věc ohledně popisku u produktu. Jaká je podle vás optimální délka textu? Snažím se samozřejmě u každého produktu napsat k němu co nejvíce, ale prostě existují určité druhy zboží, kde méně je lepší, jak více a hlavně o tom není co moc napsat.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak všechny ty nejdůležitější věci bude samozřejmě obsahovat každý popisek. Jen mě zajímalo, co je asi tak ideální velikost, abych tam neměl všude romány :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Záleží to asi podle zboží. Když to je elektronika, mělo by to mít celkový popis všeho, ale třeba parfémy jsou na popis složité, vymyslet nějaký román :) Inspiroval bych se u zaběhlých eshopů s podobným zbožím, které sám budeš nabízet, ale třeba z pohledu rodičů vidím, že čím více informací o daném produktu dokáží zjistit, tím lépe, a raději si za informaci připlatí. Je to sice zvláštní myšlení, ale je to tak.

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Na tohle ti konkrétně nikdo neodpoví. Optimální množství informace prodává. Zeptej se sám sebe, jestli ti informace k produktu stačí, abys ho koupil.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak já chci, aby to bylo co nejvíce obsáhlé a je pravda i to, že u některých věcí, jako je například dekorační svíčka je to celkem fuška cokoliv vymyslet, aby člověk neskončil u jedné věty a hotovo. Nechci nic kopírovat od nikoho, to znamená, že si dělám vše své, od fotek až po texty. Kdyby se prodávala elektronika, tak by to byla pohoda, to je pravda, ale tento nevděčný sortiment v shopu nikdy nebude.

-- 23.04.2012 11:49 --

Robert píše:
Na tohle ti konkrétně nikdo neodpoví. Optimální množství informace prodává. Zeptej se sám sebe, jestli ti informace k produktu stačí, abys ho koupil.


Tak já osobně jsem specifický zákazník. Když už něco kupuji, tak jedině na jednom místě a kromě ceny mě nezajímá nic co je na tom shopu a ani na plno věcí nekoukám. Vždy totiž vím předem, co chci. Proto tímto způsobem si rozhodně moc pomoci nedokážu :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

postcd
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 151
Registrace: 01.11.2010
když bude extrémně zajímavý a přitažlivý tak to může být celý román ale asi by tam mělo být na první pohled patrné základní parametry a vlastnosti.
délku bych nijak uměle nenavyšoval na úkor přehlednosti a čitelnosti

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Dal by jsem technické informace, vedle toho perex, kde to bude shrnuté (klíčová slova) a pod tím popis. Perex + popis by měl být 150 slov.
Co jsem pomáhal s vytvářením textů, tak se vyplatilo 25 - 50% popisku k věci a zbytek úvaha kam se to hodí, které barvy mají vliv na co a jak působí. Dělalo se to kvůli pseudo SEO (copywriter měl za úkol udělat 150 slov), ale ve výsledku to údajně i motivovalo (úvahy jak to využít).
Napsat se dají tuny textu o čemkoliv. Kdyžtak něco nadhoď zkusím udělat příklad :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nakonec jsem to vyřešil způsobem, který sice nebude pro vyhledávače tolik oslnivý, ale pro návštěvníky (nakupující) přínosný. Řídil jsem se pravidlem jasně a stručně, takže žádné tuny nic neříkajícího textu, který bude nudit, ale uživatelé tam najdou to podstatné co potřebují ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se