E-shopy

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Dobrý den,

rád bych se s Vámi poradil. Brzy spustím novou verzi webu plysacci.cz, která bude modernější a celkově nákladnější a lepší, než ten paskvil, co tam je teď. Rád bych k tomu připojil ještě eshop, ale nemám s tímto zatím žádné zkušenosti. Rád bych, aby zde bylo možné koupit plyšové hračky a já z toho logicky měl výdělek. Nikdy jsem eshop nedělal, což bylo způsobeno hlavně nemožností danit, a zároveň nechci ihned rozjíždět nějaký extra velký eshop.

Co byste mi tedy doporučili, jak byste se na mém místě zachovali? Přemýšlím o affilate, ale nechám si poradit od odborníků.
Díky.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Nejsem na tohle odborník, ale kdyby jsem rozjížděl eshop zaměřený na plyšáky tak by jsem jako součást propagace udělal test "Jaký plyšák se k tobě hodí" a cíli na facebook. Chtělo by to víc než jen obyčejný test, musely by tam být zajímavé otázky, které u emo teenagerů budou bodovat. Pak přidat ještě "po kterém plyšákovi toužím" s exportem na facebook a nějaký obdivovat dané emoteenagerky by toho mohl využít. Hodila by se i nějaká flash hra, kde by vysněný plyšák se mohl třeba probojovat skrz nějaké akční bludiště. Po pár desítkách minut až hodin boje, by vyběhla hláška že se k sobě opravdu hodíte a nabídka na slevu. Asi by jsem šel touto cestou :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
No tak je vidět, že je to pro mě opravdu země neobjevená, protože tohle by mě ani nenapadlo.
Díky za skutečně skvělý tip a chci se zeptat, zdali víš o někom, kdo by mi podobné aplikace dokázal udělat? Flash hru bych asi zatím nedělal. Případně, v jakých cenách se to pohybuje. :)
Díky moc, reputace letí.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Díky :)
Kolem facebook aplikací se točili lidé, co prodávali různé facebook stráky. Zkus se poptat na webtrhu, že hledáš programátora se zušeností s FB, ono to zas tak složité není. Možná ti i poradí správnou virální kampaň.
Osobně nikoho kdo dělá flash hry neznám. Ale nemuselo by to být zas tak deahé. Možná nějací začínající studenti co si to pak budou moci dát do referencí (rozpočet do 10K?). Fakt nevím. Na tohle téma by stála za to rozjet diskuze.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Díky moc.

Teď ale k samotnému jádru problému. Lámu si hlavu nad tím, zdali mám rozjet vlastní eshop nebo raději nějaký partnerský program jiného obchodu či jinak. Ohledně toho by mi sedlo také pár rad, díky :)

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Drago píše:
...Na tohle téma by stála za to rozjet diskuze.

No rozhodne ak má niekto záujem o tvorbu flashových hier, tak nie je problém hodiť to do poptávok :).

Alebo si tú vetu myslel na niečo iné?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tak mohu doporučit 2 varianty. Buď partnerský program nebo si nakoupit zásoby a míti někde sklad.
U partnerského programu asi nebudeš míti takový úspěch jako u vlastního skladu, ale zato budeš míti daleko menší riziko, že když se to nebude dařit, tak prakticky nic neztratíš. U vlastního skladu (můžeš ho míti i doma ;)) poneseš větší riziko, ale zase by lidé by měli více nakupovat. V této oblasti se nepohybuji, takže ti neřeknu přesná procenta, ale pokud začínáš, tak bych doporučil do začátku tu první variantu.

Marketing bych řešil obdobně jako Drago, možná ta hra by byla zbytečná, pokud dokážeš lidi nějak přesvědčit, aby přišli a nakoupili u tebe.

Kusi píše:
Na začiatok je dobré použiť Afiil, respektíve Dropshopping. Skús Mall.sk/cz alebo Aukro.


Není to dropshipping?

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Affiliate: sprostredkovanie obchodu, napríklad cez odkaz, banner a podobne.
DropShopping: Predaj pod vlasným menom. Teda napríklad ja predám notebook ako firma Kusi.sk. Riešim ale iba predaj, marketing a podobne. Faktúru ti dávam ja. A mne ju dáva napríklad tpd.sk. Reklamácie ale už riešiš s TPD.sk.
Takto to originálne fungovalo kedysi, keď bol DropShopping ešte v plienkach a v podstate f offline svete je to práca na faktúru. Napríklad živnosť, SRO a podobne. Ja tak pracujem pre SITA, teda na faktúru.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak facebook propojení je velmi dobrý nápad, nicméně je to až součást marketingu. Základ je mít shop, ke kterému se bude ten marketing dělat.

Bylo by to na dlouhé psaní, ale pokud chceš Jirko, ozvy se mi a můžeme si "v klidu sednout k pivu" a mohu ti dát zajímavé rady... Rozhodně to asi nebude totálně zlatý důl, ale třeba 10tis. měsíčně by se na tomhle tématu udělat dalo... Při větším rozjezdu pak by tě to mohlo i živit, ale to nebude asi tvůj záměr.

Rozhodně se ale vykašli na velké hráče typu mall apod. Buďto odebírej z nějakého velkoobchodu postupně, nebo něco nakup na sklad... to je fakt na dlouho...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se