E-shopy

Martin22
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 09.09.2012
Plánuji udělat mini web, který by sloužil k prodeji pouze cca 30 druhů zboží. Samozřejmě budu chtít být co nejvíce vidět. Myslíte, že stačí udělat malý web s objednávkovým formulářem (vyjde mě levněji) nebo je lepší klasický e-shop? Podle mě bych s e-shopem byl asi více vidět, např. mohu dávat XML feedy do Heuréky, Zboží.cz atd. a to je podle mě plus oproti klasickému webu. Co myslíte??

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Podle mě je lepší web, kde budou zakomponované prodejní prvky. Pokud budeš mít malou nabídku v eshopu, bude to kupující (podle mě) spíš odrazovat. I když se tu setkáš s názory, že čím menší nabídka, tím spíše si člověk vybere. Já osobně začínám mít na gigantické eshopy docela averzi.
Pokud koncepci postavíš na "vybíráme pouze to nejlepší a nevýhodnější", tak si myslím, že se s menší nabídkou každý spokojí.

Martin22
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 09.09.2012
OK, ale dá se propojit klasický web třeba s heurékou? K samotnému prodeji by web v pohodě stačil, ale jde mi o srovnávače, zboží.cz atd... Abych se tam dostal.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Martin22 píše:
OK, ale dá se propojit klasický web třeba s heurékou? K samotnému prodeji by web v pohodě stačil, ale jde mi o srovnávače, zboží.cz atd... Abych se tam dostal.


Nemám s eshopem zatím žádné zkušenosti, ale tuším, že tam posíláš data přes XML, takže pro malý web by to nemělo být problém. Prostě tam ty data doplníš a pošleš jim to podle formátu jaký chtějí.
Zde máš specifikace pro Heureku http://sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/
rozdíl je jen ten, že eshop systém si data generuje sám, tady je budeš muset doplnit ručně.

tady jsem našel nějaký XML editor http://www.slunecnice.cz/sw/xmlfox-xml-editor/
(ale fakt s tímhle zkušenosti zatím nemám)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se