E-shopy

smeniste.com
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 22.09.2012
Zdravím Webdeal.cz,

ke službě nastudujto.eu jsme spustili aplikaci s online zobrazení cen Vašeho zboží z heureka.cz (či sk) vložte jednoduše odkaz na svůj xml od heureky a v jednoduchém přehledu získejte srovnání až s 20 nejlevnějšími eshopy.

Dnes a zítra je využití zdarma. Prosím o vyzkoušení a konstruktivní kritiku.

s pozdravem

Aleš Jandera

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Warning: simplexml_load_file()
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Větrná růžice: Jak pochopit taje větru

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nejsem přímo spotřebitel nabízené služby, ale ze zajímavosti jsem se kouknul. Nechci nějak kritizovat, ale nikde jsem nenašel dle mě celkem podstatný údaj, kolik položek váš nástroj umí najednou porovnat? Na webu jsem našel jen info o nějakém reportu se třemi nejlevnějšími, takže když bych teoreticky do vašeho nástroje přidal xml, které bude obsahovat 10 000 položek, tak report mi ke každé položce zjistí 3 nejlevnější? Nějak z toho nejsem moudrý a věřím, že podobně to budou mít i ostatní ;-)

Novinka!
Vaše zboží se bude nově zobrazovat na vyplati.eu a to i bez nutnosti provozovat vlastní affiliate program.


Máte chybu u odkazu na vyplatí ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
smeniste.com píše:
Zdravím Webdeal.cz,

ke službě nastudujto.eu jsme spustili aplikaci s online zobrazení cen Vašeho zboží z heureka.cz (či sk) vložte jednoduše odkaz na svůj xml od heureky a v jednoduchém přehledu získejte srovnání až s 20 nejlevnějšími eshopy.

Dnes a zítra je využití zdarma. Prosím o vyzkoušení a konstruktivní kritiku.

s pozdravem

Aleš Jandera


Aleši, nechci rejpat, Heureku bohužel používáme pro shop, ale k čemu mi je tvoje služba, když to samé mi nabízí i Heureka a zdarma? Proč bych měl jít k tvojí službě a ještě za to platit? Navíc report z heureky si udělám KDYKOLIV mě zajímá a ne 1x týdně v pátek...

Trochu mi přijde, že se snažíš službou nahrazovat něco, co je dávno zajeté a bez myšlenky. Ale je to můj pocit a třeba mi řekněš, k čemu je to dobré (a lepší).

Díky za info.

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Na heuréce je pěkně udělaný ten report cen, ale je škoda, že to nemůže používat každý eshop - je potřeba mít Ověřeno zákazníky.

Jinak až bude na té službě nastudujto.eu více eshopů a více zboží, tak vám to heuréka může začít blokovat ip či zobrazovat jiné ceny :)
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Větrná růžice: Jak pochopit taje větru

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Pebro píše:
Na heuréce je pěkně udělaný ten report cen, ale je škoda, že to nemůže používat každý eshop - je potřeba mít Ověřeno zákazníky.

Jinak až bude na té službě nastudujto.eu více eshopů a více zboží, tak vám to heuréka může začít blokovat ip či zobrazovat jiné ceny :)


To je nesmysl - ta služba je primitivní - načte produktu z tvého feedu a zadá je do heureky a vysosá z ní ostatní (nižší) ceny.... To heuréka blokovat nebude a když ano, změní se IP a jede se vedele dál...

smeniste.com
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 22.09.2012
Děkuji za komentáře a postřehy. Službu s online náhledem cen jsme spustili na [url]app.nastudujto.eu[/url], Hloasvní důvod reportů jse kvuli přehlednosti a archivaci. V reportech je pravidelně zobrazován vývoj cen od chvile kdy do služby zákazník vstoupí. Oproti heurece můžeme nabídnout individuálnější přístup. Jsme schopni srovnávat nejen oproti heurece ale i oproti jednotlivým eshopům. Pro některé klienty reportujeme třeba jen dva vybrané eshopy o které mají zájem. To v budoucnu plánujeme také s online náhledem. Postupně si vytváříme vlastní databázi, abychom se mohli od heureky uplně odsřihnout. Je pravda, že je potřeba to lépe odprezentovat na webu, ale ještě jsem nepřišli na ten vhodný způsob. individuálně jsme schopni pro klienta sledovat jakoukoli konkurenci přesně podle jeho představ.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
smeniste.com píše:
Děkuji za komentáře a postřehy. Službu s online náhledem cen jsme spustili na [url]app.nastudujto.eu[/url], Hloasvní důvod reportů jse kvuli přehlednosti a archivaci. V reportech je pravidelně zobrazován vývoj cen od chvile kdy do služby zákazník vstoupí. Oproti heurece můžeme nabídnout individuálnější přístup. Jsme schopni srovnávat nejen oproti heurece ale i oproti jednotlivým eshopům. Pro některé klienty reportujeme třeba jen dva vybrané eshopy o které mají zájem. To v budoucnu plánujeme také s online náhledem. Postupně si vytváříme vlastní databázi, abychom se mohli od heureky uplně odsřihnout. Je pravda, že je potřeba to lépe odprezentovat na webu, ale ještě jsem nepřišli na ten vhodný způsob. individuálně jsme schopni pro klienta sledovat jakoukoli konkurenci přesně podle jeho představ.


To by si ale musel jejich feedy mít - museli by vstoupit do tvého programu, nebo by si jim je musel "krást". Pokud k tobě vstoupí, tak ti platí za to, že jejich data dáváš jiným, to by se mi jako provozovateli shopu nelíbilo... A pokud je chceš krást, tak přeju hodně štěstí při zkoušení adres, kde feed vlastně je... Navíc ti to z minuty na minutu změní...

To není vhodná budoucnost služby... Ale dělej jak myslíš :-)

smeniste.com
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 22.09.2012
No nevím jak jste přišel na to, že chci něco krást :D to mě fakt pobavilo. Tak ono to nění tak jak píšete, možná jsem se nepřesně vyjádřil a vyznělo to tak. Asi jsem opoměl napsat "jak bude zájem". V budoucnu chceme požádat zákazníky zda by o to byl zájem či nikoliv, protože to by zrychlilo celý proces a zlepšilo by to služby. Ovšem to není nutné. Naopak nechceme nikomu jeho data brát nebo s nimi jinak nakládat. Na to tu jsou tu určitě jiní. Služba jako taková nevyžaduje žádnou registraci. Od klientů chceme jen jména jejich produktů, ten kdo nám nechce zdělovat svoje ceny nám je ani zdělovat nemusí, když si vytvoří xml feed kde nebudou. To je na každém provozovalteli eshopu.Samozřejmě použít již hotový feed je jednodušší, ale jsou i tací co vytváří zvláštní a opravdu nám zdělují jen minimum informací - to pokud jde o službu s reporty. Pokud jde o applikaci tak ta je automatizovaná. Data nejsou nikde ukládány a vidí jen uživatel co tam ten feed vloží.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
A můžeš mi vysvětlit, jak chceš porovnávat ceny, když nebudeš mít data? Kde je vemeš? To si je vyčaruješ?

Zajímá me ta služba, kde budeš data na porovnání (např. když ti poskytnu svůj feed) - kde vemeš data, se kterými je budeš porovnávat a říkat mi, jestli mám zboží nejlevnější nebo nejdražší???

Buďto to nemáš vůbec promyšlené a plácáš, nebo budeš data někde krást či používat tak, jak to nikdo nechce a nebo jsi kouzelník.

Skutečně mě zajímá, jak to chceš udělat - jsem fakt zvědavý.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Také jsem zvědavý na další rozpis odpovědí, které tady Honza klade. Souhlasím s tím, že aktuálně, podle toho, jak je to tady prezentováno, je to celé silně nedomyšleno a postaveno na "kradení" dat z jiných eshopů. Navíc zjišťovali jste, zda vůbec někdo má zájem koukat, jak se pohybují ceny konkurence a zda včera slevili o 5 nebo 10 korun? Navíc pokud mám hodně produktů, tak se tím asi řídit nebudu, nikdo nechce být úplně nejlevnější a klasická heuréka je dostačující. Jako provozovatel eshop chci vydělat, nikoli být nejlevnější. Jsem zvědavý na další odpovědi.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Lany píše:
Také jsem zvědavý na další rozpis odpovědí, které tady Honza klade. Souhlasím s tím, že aktuálně, podle toho, jak je to tady prezentováno, je to celé silně nedomyšleno a postaveno na "kradení" dat z jiných eshopů. Navíc zjišťovali jste, zda vůbec někdo má zájem koukat, jak se pohybují ceny konkurence a zda včera slevili o 5 nebo 10 korun? Navíc pokud mám hodně produktů, tak se tím asi řídit nebudu, nikdo nechce být úplně nejlevnější a klasická heuréka je dostačující. Jako provozovatel eshop chci vydělat, nikoli být nejlevnější. Jsem zvědavý na další odpovědi.


Bohužel jsou tací, co nechápu, že mohou růst jen s přidanou hodnotou a ne nejnižší marží... Nízká cena je cesta do pekel a dělají to buď velcí hráči, co to nedělají dlouhodobě, ale aby zllikvidovali konkurenci a nebo amatéři, co si myslí, že tím vydělají. Navíc nejnižší cena může fungovat v konkurenčních segmentech jako je pneu, parfemy, elektro, ale ne tam, kde jste na produkty jeden nebo dva shopy...

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Tak ono téměř pro každý produkt se dá najít zákazník, nicméně v tomto případě si myslím že jich moc nebude. Ono když člověk jede opravdu hodně lowcostově většinou nemá moc volných peněz a tak šetří na výdajích kde se dá a proto ušetří i na téhle službě. A ty "bohatší" s větší marží tato služba zajímat nebude, neb vědí že stejně cenově nemohou konkurovat a jejich přidaná hodnota je někde jinde.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
mirek novotny píše:
Tak ono téměř pro každý produkt se dá najít zákazník, nicméně v tomto případě si myslím že jich moc nebude. Ono když člověk jede opravdu hodně lowcostově většinou nemá moc volných peněz a tak šetří na výdajích kde se dá a proto ušetří i na téhle službě. A ty "bohatší" s větší marží tato služba zajímat nebude, neb vědí že stejně cenově nemohou konkurovat a jejich přidaná hodnota je někde jinde.


Službu nám zde nikdo bohužel nechce vysvětlit... Ale těch 690 Kč za rok zaplatí i lowcost shop, to si myslím že ano, ale nevidím důvod, proč by to dělal, když to má jinde zadarmo a ne jen 1x týdně... :-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se