E-shopy

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat je za nějaký okolností možné, aby dvě firmy měli stejné IČ ?
Díky moc za informaci
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
To asi možné není, jedině že by se firma přejmenovala a ještě neaktualizovali všude své údaje. Tedy někde uváděli starý název, někde zase nový.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Mac: S těmi fyzickými osobami to tak je určitě? Měl jsem za to, že IČO je v každém případě unikátní. A jedinou možností, jak shora uvedená situace mohla vzniknout je přejmenování společnosti (tedy změna její obchodní firmy, tj. změna názvu společnosti).

Tak jsem trochu pohledal a myslím, že se pleteš. § 24 písm. c) zákona č. 111/2009 Sb. o základních registrech

"V tomto zákoně se rozumí identifikačním číslem osoby číselný kód označovaný zkratkou „IČO“, který slouží k jednoznačné identifikaci subjektu,"

Že je IČO unikátní se lze dočíst i na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Identifik ... Dslo_osoby

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ano firma se přejmenovala a částečně neaktualizovala (na jedné stránce s kontaktem je aktualizace na druhé už ne) údaje.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se