Hardware

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Chci si pořídit malý notebook. Chci v něm mít hlavně dokumenty a používat jej na cesty, takže i nějaké filmy a podobně na zabití času, včetně knih atd.

Rozhoduje pro mě hlavně výdrž baterie, operační systém W7, webkamera, mikrofon, bluetooth, WiFi, HDD min. 500 GB.

Máte nějaké tipy? :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já bych měl pro tebe radu spíše které nebrat a to od firmy Acer. Stojí celkem dost za houby a časté reklamace. Kamarád pracuje v Alze :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
záleží na tom aký máš rozpočet na notebook, odporučil by som MacBook Air alebo MacBook pro

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
alijosha píše:
Já bych měl pro tebe radu spíše které nebrat a to od firmy Acer. Stojí celkem dost za houby a časté reklamace. Kamarád pracuje v Alze :-)


Tak zrovna s tímhle bych se neztotožnil a Alza ta mě dneska opět pěkně nasr... reklamoval jsem asi pátej NB Asus, zlatej Acer. A ten servis no pá bych je ....
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak asi záleží jak který a taky v jaké cenové relaci. Co se týkalo těch Acerů, tak jsem myslel ty nejlevnější varianty, co prodávají.

Já si zase nemůžu stěžovat na Asus, mám již třetí za 10 let a to jen z důvodu zakoupení novějšího typu a ani jedna reklamace. Je to jako u všeho, něco se povede, něco ne.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
alijosha píše:
Tak asi záleží jak který a taky v jaké cenové relaci. Co se týkalo těch Acerů, tak jsem myslel ty nejlevnější varianty, co prodávají.

Já si zase nemůžu stěžovat na Asus, mám již třetí za 10 let a to jen z důvodu zakoupení novějšího typu a ani jedna reklamace. Je to jako u všeho, něco se povede, něco ne.


Pravda je, že na kusu záleží, ale 7 Asusů od 13 do 20 tisíc a 4ti odešla základní deska a chlazení a jednomu zvukovka vše do 8 měsíců provozu NB, to není normální a přístup Alza.cz (i když za to spíš může servis Asus) no na přes držku. JInak mé dva staré Acery zdělily moje děti a dodnes fungují bez jediného problému, je ale pravda, že to nikdy nebyli levné modely ale takový ten střed. Každopádně to co momentálně (cca poslední rok) produkuje Asus je katastrofa. Kdo zažil přístup servisů jako je MSI nebo HP a má srovnání s řešením reklamací třeba u servisu Asus tak ví co to je za bandu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Rozpočet do 15 000 Kč. Cena je mi jedno, když to splní moje požadavky.

A co se týče notebooku/netbooku. Slyšel jsem, že lepší je úplně malý notebook :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
alijosha píše:
Tak asi záleží jak který a taky v jaké cenové relaci. Co se týkalo těch Acerů, tak jsem myslel ty nejlevnější varianty, co prodávají.

Já si zase nemůžu stěžovat na Asus, mám již třetí za 10 let a to jen z důvodu zakoupení novějšího typu a ani jedna reklamace. Je to jako u všeho, něco se povede, něco ne.


Pravda je, že na kusu záleží, ale 7 Asusů od 13 do 20 tisíc a 4ti odešla základní deska a chlazení a jednomu zvukovka vše do 8 měsíců provozu NB, to není normální a přístup Alza.cz (i když za to spíš může servis Asus) no na přes držku. JInak mé dva staré Acery zdělily moje děti a dodnes fungují bez jediného problému, je ale pravda, že to nikdy nebyli levné modely ale takový ten střed. Každopádně to co momentálně (cca poslední rok) produkuje Asus je katastrofa. Kdo zažil přístup servisů jako je MSI nebo HP a má srovnání s řešením reklamací třeba u servisu Asus tak ví co to je za bandu.



Tak já vždy kupuji Asus cca kolem 25 000 Kč a opravdu nebyl nikdy žádný problém. Tím samozřejmě netvrdím, že je to to nej. Tak jak popisuješ, tak to nebude samo sebou samozřejmě a servis je problém u více značek. Já mám špatnou zkušenost s Lenonovo. Známí si koupil od Sony Vaio za 35 000 Kč před půl rokem a již měl dvakrát opravu. Ono to bude spíše tím, že to všechno mrskají jako Baťa cvičky a na kvalitu kašlou bohužel.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

kenthanio
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 05.10.2011
Mám Asus EEE 1000H a jsem s ním nad míru spokojený. Pro tebou popsané úkony se báječně hodí - dá se na něm pracovat i koukat na filmy apod. Výdrž baterie je kolem 7 hodin, operační systém Windows XP (tuším, že je pro EEE speciálně upravený), HDD má kapacitu 160 GB (500GB se mi zdá na "malý notebook" na tebou popsané účely docela dost hodně) a webkameru, mikrofon, bluetooth a WiFi samozřejmě má také.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tak jsem navštívil pár největších prodejen v Čechách a poptal se. Je fakt, že na některých prodavačích je vidět, že jsou to opravdu jenom prodavači, a možná ne dlouho, ale tak něco jsem se dozvěděl. Jak nadáváte na ty Acery, je to prý problém před pěti lety, kdy měla firma problémy a vydala vadnou řadu s častými reklamacemi. Stín se s nimi prý nese dodnes a reklamují se ve zcela normálním množství, ve srovnání s ostatními to není nic zvláštního. Naopak, v tuto chvíli mají prý dobré typy a některé mi byly i doporučeny...

Ale ptal jsem se hlavně na Lenovo: http://extranotebook.cnews.cz/lenovo-th ... ackpointem

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Jedině Lenovo nebo HP.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se