Hardware

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jestli jste si mysleli, že se snad chci bavit o nové reklamě T-mobile s Kotkem, tak nikoli, i když se jim docela povedla. Chci se zeptat jestli z vás někdo používá tablet, ale ne tablet jako je v reklamě s Kotkem, ale tablet pro psaní a kreslení. Uvažuji o koupi, pro takovou příležitostnou retuš a kreslení nějaké originální webové grafiky, ikonek, nebo banerů. Nepotřebuji žádný stroj pro profesionální grafiky o velikostech A3 a podobně, jedná se mi o menší tablet a našel jsem dva který se mi docela zamlouvají. Chtěl bych vědět jestli z vás někdo používá nějaký jednoduchý tablet, na příležitostné psaní, kreslení atd.

Každopádně líbí se mi Flex Design Tablet ohebná podložka, 155x120mm od Trustu, protože je snadno skladovatelný a dá se jednoduše přenášet, no a nebo od stejné firmy Slimline Sketch Tablet 200 x 150 mm, 42 tlačítek, USB. Ceny jsou za první zhruba 640,- bez DPH a za druhej 770 ,- bez DPH.

Díky za názor a radu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tablet je spíš hltač obsahu, asi bych to nedoporučoval.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Teď jsem tě nějak nepochopil, jak může být tablet na kreslení hltač obsahu?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To bude tím, že tu někdo (Kohy) nahání příspěvky kde jen se dá :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Na tabletu se prakticky psát nedá. Teda se speciálním softem určitě ano, ale pokud čekáš, že si třeba "napíšeš" nápis co použiješ jako logo, tak je to zkreslená představa a asi se ti to nepovede (třeba jo, co já vím).

Všeobecně je tablet pro grafiky velmi dobrý a užitečný, ale trvá, než se s ním naučíš a právě "takový nějaký malý" nemá moc cenu. Když už, tak pořádný, od prověřených znašek jako je třeba Wacom atd. a s pořádným rozlišením a citlivostí. Mezi tablety jsou zásadní rozdíly, stejně jako třeba mezi Asus eee a pořádným herním NTB.

Mohu tedy doporučit, ale jen pokud to myslíš vážně a jsi ochotnej za to něco vypláznout... V opačném případě se na to vykašli.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
janKali píše:
Na tabletu se prakticky psát nedá. Teda se speciálním softem určitě ano, ale pokud čekáš, že si třeba "napíšeš" nápis co použiješ jako logo, tak je to zkreslená představa a asi se ti to nepovede (třeba jo, co já vím).

Všeobecně je tablet pro grafiky velmi dobrý a užitečný, ale trvá, než se s ním naučíš a právě "takový nějaký malý" nemá moc cenu. Když už, tak pořádný, od prověřených znašek jako je třeba Wacom atd. a s pořádným rozlišením a citlivostí. Mezi tablety jsou zásadní rozdíly, stejně jako třeba mezi Asus eee a pořádným herním NTB.

Mohu tedy doporučit, ale jen pokud to myslíš vážně a jsi ochotnej za to něco vypláznout... V opačném případě se na to vykašli.


Já už jsem si ho koupil, je to staré vlákno, používám ho na překreslování malůvek, je to naprosto dostačující, na nějaké grafické tvoření bych ale potřeboval kvalitnější, resp. větší tablet. Já to chtěl ale prioritně na to, abych si mohl překreslit kresby z papíru. Psát se na tom ale dá, tedy napsat si nějaký nápis, nebo logo atd to jde celkem v pohodě, nicméně začátky byli dost úsměvné :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jo to se mi už hold občas stává, že reaguji na staré diskuze, které někdo okomentuje... Nějak datumy nehlídám :-)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
freez: Mrkni na mikrofotobanky.cz - tam se na fóru nákup tabletu + zkušenosti řešily několikrát a je tam dost podrobné info.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tím jsem myslel, že je tablet primárně určený na hltání obsahu, to znamená, že bych nedoporučovat používat tablet na práci či kreslení. Ksakru, chtěl jsem dnes dát 100 příspěvků, pánové, je to ale náročné. :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kohy píše:
Tím jsem myslel, že je tablet primárně určený na hltání obsahu, to znamená, že bych nedoporučovat používat tablet na práci či kreslení. Ksakru, chtěl jsem dnes dát 100 příspěvků, pánové, je to ale náročné. :)


No jo, ale tohle vlákno je právě o tabletu na kreslení a psaní, proto jsem se divil, jak bych na něm mohl hltat nějaký obsah :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Chceš tedy nějakou hračku, která je "tabletem", ale je primárně určena na psaní poznámek a kreslení, to bych Ti doporučil papír a tužku. :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kohy píše:
Chceš tedy nějakou hračku, která je "tabletem", ale je primárně určena na psaní poznámek a kreslení, to bych Ti doporučil papír a tužku. :)


Ty tomu pořád nerozumíš, toto vlákno je tablech pro grafiku viz toto: http://interlink.tsbohemia.cz/periferie ... c6446.html a ty sem pořád motáš hltání obsahu na těchto tabletech http://interlink.tsbohemia.cz/pocitace- ... 11579.html

Není tablet, jako tablet. ostatně kdybys koukl na modely co jsou v úvodu tématu, tak by si se dovtípil.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ty tomu také pořád nerozumíš Pepo, někdo tu jen sbírá příspěvky, tak je mu jedno co kde napíše, hlavně když přiskakují ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
freez píše:

Ty tomu pořád nerozumíš, toto vlákno je tablech pro grafiku viz toto: http://interlink.tsbohemia.cz/periferie ... c6446.html a ty sem pořád motáš hltání obsahu na těchto tabletech http://interlink.tsbohemia.cz/pocitace- ... 11579.html

Není tablet, jako tablet. ostatně kdybys koukl na modely co jsou v úvodu tématu, tak by si se dovtípil.


Vím co myslíš, tohle je žert. Ani mě nenapadlo, že by mohl takový "tablet" někdo používat. :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kohy píše:

Vím co myslíš, tohle je žert. Ani mě nenapadlo, že by mohl takový "tablet" někdo používat. :)


To je dobrý, to je jako by tě nenapadlo, že k tisku dokumentů někdo používá tiskárnu :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Myslíš, že se na tom dá dělat nějaká "profi" grafika? Nebo je to jen na malůvky a poznámky?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Řekl bych, že na malůvky to jen nebude, stačí mrknout na Youtube, kde je mraky ukázek, třeba jako tato ;-) http://www.youtube.com/watch?v=hTgjp9fHUnI
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kohy píše:
Myslíš, že se na tom dá dělat nějaká "profi" grafika? Nebo je to jen na malůvky a poznámky?


Já si myslím, že ne, protože když vyzkoušíš nějakej profi tablet (10 tisíc a výše) tak to je někde jinde, ale právě na malůvky je dobrej. Když potřebuješ nějaké překreslené ikony, nebo malované obrázky do šablon, atd tak to se dá. Za tech pár korun je to prostě lepší než malovat myší a dotykové pero má poměrně dobré odstupňování tlaku, takže za ty peníze to moje představy splnilo.

-- 06. 05. 2013 19:33 --

alijosha píše:
Řekl bych, že na malůvky to jen nebude, stačí mrknout na Youtube, kde je mraky ukázek, třeba jako tato ;-) http://www.youtube.com/watch?v=hTgjp9fHUnI


No to je právě trochu jiné cenová kategorie tabletů :-D I když ten co mám já je v kombinaci s Photoshopem velmi dobře použitelnej, nutno podotknout, že já nejśem grafik :-) Takže možná z něj jde vymáčknout i víc.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Abych řekl pravdu, ani jsem netušil, že je nějaká taková podložka v prodeji. Navíc se asi pěkně můžeš vracet v krocích zpět, takže ušetříš spoustu papíru. :) Pěkná věc, s Photoshopem určitě použitelné.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
No to je právě trochu jiné cenová kategorie tabletů :-D I když ten co mám já je v kombinaci s Photoshopem velmi dobře použitelnej, nutno podotknout, že já nejśem grafik :-) Takže možná z něj jde vymáčknout i víc.


Já vím, že je to jiná cenová, jen jsem chtěl nastínit, že tablet nemusí být jen na krávoviny pro puberťáky ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se