Hardware

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Zdravím,
chtěl bych pořídit notebook do hodnoty 12 000, na běžné věci (Word, PowerPoint, Excel,filmy, fotky, nějakou hru) s nějakou přijatelnou obrazovkou.
Máte nějaký návrh? Díky moc
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Notes vybereš, lehce je jich plno do těch 12 není moc co doporučovat je to základ vše.
Spíš zda by nestálo za to došetřit tu 4ku alespoň případně dát 12 akontaci a zbytek si vzít na splátky třeba po litru měsíčně na pár měsíců od těch 16 aspoň už vybírat něco můžeš.
Děláš na win8 nebo jedeš na jiném systemu já jsem si například na win8 nezvyknul a znotesu jsem ho dal pryč. To si taky zvaž ted ho perou na silu všude.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak já vím, že jsou přibližně tak stejný, ale jestli někdo nemá typ na nějaký, který tak nějak vyčnívá (v dobrém).
No další 4 tu teď nedám. Mám vymezeno 12 000 a splátky taky nechci to potom dám nakonec ještě víc.
No viděl jsem, že win 8 jsou teď všude. Zatím jsem je nezkoušel, ale rád bych si je zkusil a stejně sehnat nějaký notebook s win 7, je dneska už taky složitější. A s upgradem na 8.1 by neměl být od win 7 markantní rozdíl.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Typ hledej spíš v na netu v diskuzích já to tak dělám vždy když něco kupuju
já by jsem ti poradil totok
koukej na šasi aby nebylo celé s plastu
doporučil by jsem matný displej
numerickou klávesnici v pravo
když si nějaký vybereš tak ho pořádně projed dle typu co má za komponenty a na ty se taky podívej v diskuzích, dělají prasárny a jsou vychcaný když píšou parametry...sestavujou návnady pro kavky s dílama, který už jsou zastaralý a jen přejmenovaný... czc prodáva notes kde jsou RAM napevno přiletovaný k desce :D a nikde to napsaný nemaji
Hlavně si někde vyzkoušej předem práci na WIN8 u kámoše třeba a to důkladně. Aby jsi pak nekupoval z5 7dmy navíc odinstalce 8 neni zrovna košer práce.

peeeeta píše:
No tak já vím, že jsou přibližně tak stejný, ale jestli někdo nemá typ na nějaký, který tak nějak vyčnívá (v dobrém).
No další 4 tu teď nedám. Mám vymezeno 12 000 a splátky taky nechci to potom dám nakonec ještě víc.
No viděl jsem, že win 8 jsou teď všude. Zatím jsem je nezkoušel, ale rád bych si je zkusil a stejně sehnat nějaký notebook s win 7, je dneska už taky složitější. A s upgradem na 8.1 by neměl být od win 7 markantní rozdíl.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Díky za tip.
Jako já už jsem si vyhlídl a i jsem koukal na parametry a hledal na netu to dělám vždy, jen nemám kde ty win 8 vyzkoušet, bohužel. Tak jsem aspoň koukal na videa a četl po diskuzích a ono je to 50% na 50% podle toho jak komu sednou.
Jen jsem chtěl vědět, zdali někdo nemá nějaký tip.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
až ho vyhlídneš dej sem odkaz

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak ty habaďůry zkouší všechny možné firmy. Opravdu je vhodný si to vždy projít, přeci jen notebook atd. si člověk nekupuje každý týden.
A asi ani není v zákoně nikdy psaný, že musí všechno uvádět. Hnedka bych to tam přidal.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Já osobně bych Ti doporučil ProBook od HP (4340s).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kohy píše:
Já osobně bych Ti doporučil ProBook od HP (4340s).


A víš že já bych mu ho nedoporučil. Já si pořád nemůžu zvyknout na ten monitor. Všechno je super, ale ten HP matnej monitor, co pořád vypadá, jako bych koukal přes mlhu, ten mi nepřirostl k srdci ani po roce. Když vezmu do ruky MSI s lesklým monitor, moje oči normálně mlaskaj blahem. HP mám rád, je to dobrej stroj, ale tem monitor se jim opravdu nepovedl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jaký monitor je lepší lesklý x matný?
Díky za reakce a postřehy.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
peeeeta píše:
Jaký monitor je lepší lesklý x matný?
Díky za reakce a postřehy.


Tak zrovna tohle je opravdu individuální, mám jak lesklej tak matnej a mně osobně se lépe pracuje na lesklém monitoru, ovšem venku je lepší matnej. Tohle si musíš někde vyzkoušet.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak většina práce bude někde v místnosti, tak že asi lesklý.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Jedu v Lenovu ;)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Až se ti tam budou lesknout záclony nebo skříně nebo třeba kočka co ti leze po zádech tak si na mě vzpomen ber matný :)
jinak jsem si vzpoměl když jsem u toho displeje pokud neznáte a trávíte hodně hodin u monitoru vyzkoušel jsem justgetflux.com a už skorem rok ho používám mrkněte.
peeeeta píše:
No tak většina práce bude někde v místnosti, tak že asi lesklý.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
nejlepší je bedna doma a notes zahodit úplně
následně venku odpočívat, popíjet, relaxovat atp.
Mac píše:
Když už se probírají displeje - Jaký je nejlepší do terénu? Prostě ať se na něm dobře dělá jak na slunci tak i pod mrakem.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
wico píše:
Až se ti tam budou lesknout záclony nebo skříně nebo třeba kočka co ti leze po zádech tak si na mě vzpomen ber matný :)
jinak jsem si vzpoměl když jsem u toho displeje pokud neznáte a trávíte hodně hodin u monitoru vyzkoušel jsem justgetflux.com a už skorem rok ho používám mrkněte.


Tak že matný, neodráží?
Díky za poznatky
________________
Vybírám mezi těmito -
1) http://www.datart.cz/Notebook-Packard-B ... discussion
2) http://www.euronics.cz/notebook-hp-pavi ... a/p353702/
3) http://www.euronics.cz/notebook-acer-as ... -parametry
4) http://www.electroworld.cz/product/poci ... y-notebook

Další věc je, že mám doma originální CD Office 2007 a ty bych chtěl nainstalovat na ten notebook, ale všechny jsou s win 8 a nevím, zdali budou office 2007 fungovat na win 8.
Má někdo zkušenosti. Nechci ještě kupovat office 2010.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Začal bych tím, že seškrtáš všecky co jsou totálně plast. Pokud Wokna, tak minimálně 4 GB RAM a další slot na rozšíření aspoň na 8 GB. Pravidelně bývají OBA sloty obsazené 1 GB nebo 2 GB pamětí = potíže při výměně. Na Win8 s méně než 4 GB RAM rovnou zapomeň, v případě aplikací jako Photoshop nebo u náročnějších videí jsou rovnou v háji. Další oblíbený trik je integrovaná grafika, pokud ano, ideálně víc RAM! Takže právě vypadlo 90-95% všech nabídek.

Jinak já mám zkušenost s Vista, viděl jsem i Win7 a Win8. I když pominu prokázané průsery s backdoor pro Microsoft, tak Win8 jsou něco strašného. V podstatě jsem nedobrovolně přešel z Windows na Ubuntu Linux, protože opravdu dál nemíním řešit experimenty firem jako Microsoft či Adobe a jejich neustálé (úmyslné) kriplení zpětné kompatibility a totální rozházení designu s každou novou verzí.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Počkat, všechny nevypadli, je tam notebook, který má víc jak 4 Gb ram a grafiku má dedikovanou.
Pokud víš o nějakém notebooku, který je do 12 000 kč a vyhovuje všem parametrům (klidně i s win 7), tak mi na něj pošli odkaz.
Já bohužel nic nenašel a jediné co vyhovovalo jsem sem vložil.

K win 8, ještě jsem neměl možnost si je zkusit, ale win 8.1 jsou prý už vylepšené.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Lesklé displeje jsou už off, sice je na pohled přívětivější, ale po čase používání pod zářivkami a při práci bych už lesklý panel nechtěl v životě vidět na mém stole.

hiny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 18.09.2013
Pokud na tom notebooku budeš dělat pouze to co píšeš a v podstatě téměř jenom doma a bereš ho jako náhradu stolního pc, tak je v podstatě jedno co si koupíš. V této cenové hladině je výběr sice celkem široký, ale nelze od toho nic moc čekat. Nicméně tvé požadavky zvládne každý notebook.
Za předpokladu, že na notebooku budou windows 8, tak stačí jakékoliv pentium a 4 GB RAM.

Píšeš tu sice rozpočet 12000 Kč, ale opravdu bych s ohledem na kvalitu, výkon, výdrž a nové/staré technologie volil jinou cestu/rozpočet.

1. Lenovo IdeaPad S510p (i3-4010U, 4GB RAM, SSHD disk, grafika Intel HD 4400, výdrž až 5 hod.) - 13.999,- Kč
2. Ultrabook Lenovo IdeaPad Flex 15 (i5-4200U, 8GB RAM, SSHD disk, grafika NVIDIA GeForce G720M 2GB, dotykový display, výdrž až 9 hod.) - 19.999,- Kč

Vzhledem k tomu, že v dnešní době není problém si vzít notebook na splátky bez navýšení v případě zaplacení do 12 měsíců, tak bych šel cestou 2. varianty.

V závislosti na tom jak jsi náročný na zobrazovací plochu (rozlišení), bych pak ještě řešil notebook s rozlišením full HD, ale tam se už budeš pohybovat s cenou ještě o pár tisícovek výše, nebo bude horší kvalita ostatních komponent.
Nejlepší vtipy a zábava pro každý den.

libje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 104
Registrace: 16.12.2012
Nebo si hlidej nabidky alzy a podobnych, prodavaji casto rozbalene zbozi nebo predvadecky, za pekne ceny mas povedenej ntb.
Sledovat majetek můžete když pořídíte kamerové systémy online.
Alarm do bytu při alarmu pošle SMS nebo zavolá na mobil.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pro další, kdo by chtěli přispívat. Toto téma již není aktuální. Notebook je koupen ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se