Hardware

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Zdravim, před nedávnem jsem si koupil SSD a chtěl jsem si na něm naisntalovat OS, ale bohužem mi nejde naskočit boot menu na mém notebooku.
Když zapnu notebook tak klasicky před startem windows naběhlo na 3s logo se značkou a dole malá nápověda co ajkou klávesou se zapíná. Teď se tato "nápověda" přeskočí a hned se mi načítá windows.

Nevíte někdo co s tím, popřípadě jak bych si mohl to OS nainstalovat na ten SSD externě?
Napadlo mě klonování HDD, kde OS už je, nebo dát ten SSD do jiného PC.

Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Vraťte tam starý HDD , nastavte pak v biosu nabutování z CD/DVD a uložte. Pak dejte nový HDD, do notebooku DVD s OS.

-- 26. 08. 2015 16:12 --

Ještě doplním, zkuste při startu notebooku zmáčknout pause .

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Dodám informace.
Udělál jsem to co radil Deroot a nic, to samé.
Udělal jsem přesnou kopii starého HDD, vložil SSD do notebooku a to samé.

Zítra vložim ten SSD do jiného PC a tam to zkusím.
Mám podezření na pokažený BIOS, protože když po vrácení HDD zapnu notebook, tak mi nenaběhne ta 3s nápověda, ale rovnou naskočí win. Když znovu resetnu pc tak už mi zase de dostat se do biosu atd...

"Ještě doplním, zkuste při startu notebooku zmáčknout pause . " Nevím co tím přesně myslíte.

Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Pausa je k zastavení bootování systému, i když je tam 1s prodleva , dá se použít příkaz který vyvolá menu, aby to bylo možné, musí být v
systému DVD s OS , a správně nastavený bios .

Záleží jak jste postupoval . Jestli si pamatujete příkaz k vyvolání boot menu nebo menu biosu , tak stačí při startu mačkat, nebo použít pause .

-- 26. 08. 2015 18:50 --

Řekněte typ notebooku tedy značku, díky výrobci mohu zjistit zkratku, bios se asi přepíná do režimu 1s prodlevy , ale stejně musí fungovat příkazy.

-- 26. 08. 2015 18:56 --

Ještě doplním, ssd nemusí pracovat správně, pak je potřeba nastavit buď AHCI režim, a nebo SATA > IDE , což se udělá, tak , že se vyndá hdd, a zapne se notebook bez hdd, a nastaví se bios, uloží atd.

libje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 104
Registrace: 16.12.2012
AHCI bude problem, ale setkal jsem se i s nutnosti aktualizovat bios, takze overit zda je nejaka novejsi verze.
Sledovat majetek můžete když pořídíte kamerové systémy online.
Alarm do bytu při alarmu pošle SMS nebo zavolá na mobil.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Zapomněl jsem se zmínit o tom jak jsem to vyřešil.
Problém: boot menu bylo nějak bugnuté
Řešení problému: Steknul jsem se, 6x jsem natvrdo restartoval notebook a po 6. restartu se boot menu vzpamatovalo a už vše fungovalo tak jak mělo :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se