Hardware

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Včera mi došel reklamační záznám o přijetí reklamaci a odeslání zboží. Reklamoval jsem myš, kde se zasekávalo kolečko.

V reklamačním záznamu stálo:
Způsob vyřízení: Oprava - Vada odstranitelná, z ekonomických důvodů řešeno výměnou


Pokud jsem to pochopil správně, tak oni to opraví výměnou. Ale protože je to oprava, ale ne výměna, tak bude platit ta stará záruka a nepoběží znovu? Nebo se pletu a když dostanu nový kus, přestože je prezentován jako oprava, tak dostanu i novou dvouletou záruku?

David Lörincz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 06.05.2012
Čau - samozřejmě je to slovíčkaření, které není stavěné na žádném zákonně - tohle prostě považuj jako výměnu a tedy novou záruku - není důvod se rozčilovat.
Osobní blog | Moje vizitka | ŠetřímeČas.cz
Projektový manažer a správce sociálních sítí v NewTravel.cz a NewGo.cz
 Sollicitudin ac orci phasellus egestas

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Nejde mi až tak o tu záruku (obratem ten den, kdy jsem poslal myš na reklamaci jsem koupil identickou myšku), ale rád bych věděl na čem jsem. Myši mi odcházejí v průběhu 2-3 let (tato odešla po roce a něco) a je jen otázkou času než začne ta myš zlobit. Až ten čas nastane, tak ať vím, zda ještě má cenu uplatňovat záruku nebo to hodit do sběrného dvora.

David Lörincz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 06.05.2012
Pokud tě baví se hádat, hledat zákony apod. které neexistují, tak to můžeš reklamovat - jsi v právu, ale pokud je to myška za pár stovek, tak bych ji hodil do rohu a neřešil. Já už mám myš cca 8 let - Logitech MX 518 a pracuji s ní doma denně - kdysi jsem na ní nahrál x dnů FPS her - stále bez sebemenších problémů.
Osobní blog | Moje vizitka | ŠetřímeČas.cz
Projektový manažer a správce sociálních sítí v NewTravel.cz a NewGo.cz
 Sollicitudin ac orci phasellus egestas

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zkus myš bez kolečka :-D. Co takhle optická myš?

Já nedávno reklamovou nový notebook - odešel ventilátor...vyměnili mi teda ventilátor i HDD, ale když jsem se ptal jak je to se zárukou - pouze se prý posunula o dobu, kdy byl notebook v oprave ( i přesto,že se objeví znovu stejná závada)....takže mám ještě cca pul roku a pak nezbyde než tvrdě cálovat za nový .

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Dostaneš novou myš, dá se to sice opravit ale nevyplatí se to, myš se sešrotuje a ty dostaneš novou. Jestli poběží záruka dále to ji nejsem jist, myslím si že ale, že může. Jinak mám stejnou myš jako David a to Logitech MX 518 a taky několik let, ta je snad nezničitelná a to se mi tenkrát lidi smáli, že jsem dal 1500 ,- za myš. Těch tisíce odehraných a odpracovaných hodin bez nervů mi za to stálo :-) Jen logo Logitechu už je trochu setřené jinak nic.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Pokud jde o výměnu zboží za nové tak běží nová záruka od data převzetí nového zboží. Když je ale reklamace vedena jako oprava bude nejspíše stále platit stará záruka.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Nejvíce srážek v ČR – přehled rekordů v počasí

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Pebro: přesně takhle mi to v servisu rikali...ale silne pochybuju, ze mi opravili ventilator NB....dali tam urcite novy, ale pry se to vztahuje na hardware tj. NB jako celý .

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Poptavka-zdarma.cz píše:
Zkus myš bez kolečka :-D. Co takhle optická myš?


Myš bez kolečka by se ovládala dosti špatně :), ale pořád tu máme TAB+PageUP/Down nebo posuvníky. Další myš nehledám, zítra mi má dojít ta myš z reklamace a budu mít dvě identické myši. Do optiky už bych znovu nešel.

David Lörincz píše:
Pokud tě baví se hádat, hledat zákony apod. které neexistují, tak to můžeš reklamovat - jsi v právu, ale pokud je to myška za pár stovek, tak bych ji hodil do rohu a neřešil. Já už mám myš cca 8 let - Logitech MX 518 a pracuji s ní doma denně - kdysi jsem na ní nahrál x dnů FPS her - stále bez sebemenších problémů.


Nebaví mě se hádat ani hledat zákony :). Není to problém, pouze mě to zajímá a s lidmi se kterými jsem se o tom bavil jsme se neshodli na stejném názoru. Proto jsem to ostatně dal sem.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Otakar Pěnkava píše:
Do optiky už bych znovu nešel.

To by jsi šel raději do myši s kuličkou? Nebo myslíš touchpad nebo tu jak se ovládá kulička palcem?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Zkus myš bez kolečka :-D. Co takhle optická myš?


idp píše:
To by jsi šel raději do myši s kuličkou? Nebo myslíš touchpad nebo tu jak se ovládá kulička palcem?


Myslím, že se tu nebavíme o kuličkové myší, ale o myši s kolečkem. Tedy tím kolečkem nahoře, jak se s ním točí dopředu a dozadu a stránky jezdí nahoru a dolu, občas sa na něj dá i kliknout a moje myš umí klikat i do strany. A o to kolečko i v celé konverzaci jde.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Otakar píše, že by do optiky nešel. To je místo kolečka optika?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
idp píše:
Otakar píše, že by do optiky nešel. To je místo kolečka optika?


Není, jen máš 3 druhy myší podle snímače pohybu:
- kuličkové
- optické
- laserové

Kuličkové se nevyrábí a viditelný rozdíl mezi optickou a laserovou myší je ten, že optika svítí, zatímco u laseru si ničeho nevšimneš. Laserovka by měla být přesnější, ono je to asi jen marketingové pozlátko, ale já na to slyším :).

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jo takhle to myslíš já měl za to, že je laserová taky optická :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

zdenovy
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 03.10.2012
Laserová a optická je totéž, v optické je laserová dioda. Ale existujou i myši bez laseru s IR čidlem nebo tak něco, ale používá se to hodně vzácně. Jinak červený je ten laser proto, že to byly nejlevnější laser diody a už to tak nějak zůstalo :D

S tou reklamací nevím, pokud to je jako oprava, tak se to asi pouze posunuje o dobu reklamace. Každopádně u levné myši bych to neřešil. U dražšího výrobku bych to nepřevzal, pokud by mi prodejce nedal jednoznačné stanovisko. Prodejce je ten, s kým máte kupní smlouvu a pouze prodejce rozhoduje o uznání a způsobu reklamace. I kdyby nějaký servis řekl "ne", tak prodejce může rozhodnout opačně.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tohle vypadá na opravu, tedy záruka běží stále, a to od koupi produktu. Jen z ekonomických důvodů to řešili výměnou, což by jsi měl dostat záruku novou, tedy od data, kdy obdržíš balíček, nebo ti předají myš na prodejně.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se