Hosting

strihac
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 11.02.2012
U Eboly jsem už nějaký ten rok. Mám zde všechny stránky a jsem maximálně spokojený. A to hlavně s podporou, která je nonstop a vždycky mi do 5 minut na email odpoví ve dne i v noci. Někdy mi pomůžou, poupraví i nad rámec toho, co by měli. Typický příklad toho, jak dobře poskytovat služby a nepřicházet o zákazníky. I kdyby mi dal Wedos 10 let hostingu zdarma, tak nepřejdu.

//Smazány ref. odkazy, ty tu nechceme ;). Příště si na to dej pozor, Otakar

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
S tvými argumenty souhlasím, ale co jsem se díval, tak Ebola v minulém roce mírně ztratila. Hostoval jsem u ní 2 roky, naprostá spokojenost, ale přešel jsem jinam kvůli potřebě multihostingu, nedíval jsem se jak to mají teď, ale dříve je měli hodně limitované.

PS: Příště bacha na ty odkazy.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Když jsem kupoval web Hudební novinky tak jsem to koupil právě s hostingem u Eboly. Musím uznat, že problém jsem nezaznamenal žádný a když jsem je jednou kontaktoval (ani už nwm kvůli čemu, myslím, že kvůli zrušení hostingu a přesunu na vlastní server) tak podpora zareagovala velice rychle a příjemně. Je podle mě škoda, že se o nich moc "nemluví" :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já mám (brzo měl) multihosting u Eboly a též naprostá spokojenost. Žádné výpadky, rychlá a vstřícná podpora. Moc se o nich neví a nemluví a to jim celkem škodí si myslím, jelikož to ani trochu není špatný hosting.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
strihac píše:
I kdyby mi dal Wedos 10 let hostingu zdarma, tak nepřejdu.
//Smazány ref. odkazy, ty tu nechceme ;). Příště si na to dej pozor, Otakar

Nevím co jsme provizorovi konkurence udělali, ale nevadí. Je krásné, když nás hned jmenuje v textu a tím nám dělá reklamu. Jsme prostě takové synonymum pro hosting v ČR. A to nás těší...
Jen bych snad dodal, že my máme také provizní systém, který využívají aktivně desítky partnerů a některým vyplácíme tisíce týdně... Tak jak jsme úspěšní my (nejprodávanější hosting v ČR), tak jsou úspěšní i naši partneři používající affiliate.

strihac
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 11.02.2012
Proti wedosu nemám nic. Jsem rád, že i další lidi mohou poskytovat své služby za nepředražený peníz. Ale akorát jsem se chtěl podělit o svojí dlouholetou zkušenost s ebolou a hlavně jejich neskutečně dobrou podporou. Mají pár věcí omezených (2 databáze, 100mb 1 schránka, 128MB php) ale kdykoliv jsem jim zaslal email, že potřebuji zvětšit, upravit atd. okamžitě jsem měl navýšeno. A tím, že k Vám bych nepřešel, ani za 10 let zdarma jsem narážel na Vaší marketingovou strategii. Nerad bych se dočkal toho, že nalákáte na tuto nabídku spoustu lidí, přejdou k Vám, dáte jim 2 roky zdarma a na podporu budou čekat den. Ale to je fuk. Prostě mám to rád tam. Každý ať se rozhodne.

A s tím referenčním odkazem jsem nevěděl, že bude takový problém, když jde v podstatě o vlastní doporučení. Ale ok, respektuji.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ono zde je to asi o zkušenostech. U hostingu určitě, tam kde jsi spokojený a funguje to, tak to milerád doporučíš dále. Já vyzkoušel od Active24, Forpsi, Web4CE, menší hostingy až po zmíněný Wedos, a popravdě u Wedosu jsem velice spokojen. Především je to tím, že se zde lidé chovají jinak, než jsem měl zkušenosti u Active24 nebo Forpsi, kde už bych asi nešel. Na podporu jsem popravdě u wedosu nikdy nečekal, dokonce i ve 3 ráno mi odepisoval klučina. Ale zase, jak říkám, je to případ od případu a podle toho, jak kdy na koho narazíš. Ohledně marketingu, je vidět, že funguje a funguje dobře. Přej jim a bude ti přáno :) S Ebolou zkušenost nemám, ale jelikož ty jsi tam spokojen, asi budou také dobří.

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
strihac píše:
Proti wedosu nemám nic. Jsem rád, že i další lidi mohou poskytovat své služby za nepředražený peníz. Ale akorát jsem se chtěl podělit o svojí dlouholetou zkušenost s ebolou a hlavně jejich neskutečně dobrou podporou. Mají pár věcí omezených (2 databáze, 100mb 1 schránka, 128MB php) ale kdykoliv jsem jim zaslal email, že potřebuji zvětšit, upravit atd. okamžitě jsem měl navýšeno. A tím, že k Vám bych nepřešel, ani za 10 let zdarma jsem narážel na Vaší marketingovou strategii. Nerad bych se dočkal toho, že nalákáte na tuto nabídku spoustu lidí, přejdou k Vám, dáte jim 2 roky zdarma a na podporu budou čekat den. Ale to je fuk. Prostě mám to rád tam. Každý ať se rozhodne.

A s tím referenčním odkazem jsem nevěděl, že bude takový problém, když jde v podstatě o vlastní doporučení. Ale ok, respektuji.

Začnu od konce - tomu odkazu se smějeme. Nám to nevadí.

Každý hosting je jiný. My se snažíme poskytovat maximálně kvalitní služby a určitě neplánujeme žádné změny strategie nebo cen. Víme, že by to byla cesta "do pekla"...
Vezměte si nyní, že rosteme nejrychleji v ČR (například od ledna je náš podíl více než 27%, následuje forpsi s více než 24% a zbytek firem se "pere" o necelých 48% trhu) a přesto stále poskytujeme dobré služby, servery nepřetěžujeme a k tomu máme nonstop podporu a na chatu nás zastihnete online 24/7 a tak na odpověď nečekáte. Ano, neděláme individuální nastavení, ale naše parametry vyhovují 98% všech webhostingů v ČR. O tom není pochyb. Nic neomezujeme (pouze velikost e-mailů na 5GB, velikost databáze na 1GB, 5 PHP procesů, Memory_limit máme 128MB) a v tom je naše nabídka jasná a přehledná. Nemusíte se nechat nalákat na levný tarif a potom následně platit drahé tarify, protože zjistíte, že Vám chybí místo nebo třeba nejede Váš CMS... Máme jeden tarif a je to. Vše běží na značkových serverech a na značkových diskových polích FUJITSU.

Rosteme rychle, je u náš už přes 57.000 domén a většina z nich u nás hostuje. Z toho pohledu je dobrá zpráva pro zákazníky, že jednak rosteme a jednak, že ten růst zvládáme. To je hlavní. Náš růst není na úkor kvality poskytovaných služeb, ale naopak. Rozrůstá se náš kolektiv lidí, kteří na projektu pracují a připravujeme hodně novinek (SSL, změna držitele domény bez notáře, změny v zálohování a další nové služby a další novinky). Prostě se rozšiřujeme a jedeme dál.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Smím se zeptat, na kdy je plánovaná novinka: změna držitele domény bez notáře? Děkuji, snad to není OT

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Lany píše:
Smím se zeptat, na kdy je plánovaná novinka: změna držitele domény bez notáře? Děkuji, snad to není OT

V průběhu března by to mělo být k dispozici pro zákazníky. Nyní to čeká na finální testy u nás. Minulý týden jsme spustili hromadné operace (http://datacentrum.wedos.com/a/202/spusteny-hromadne-akce-u-domen.html) u domén a tak nám k "dokonalosti" u domén chybí jen tohle. Samozřejmě, že i potom budeme pokračovat v novinkách u domén, ale primárně pár věcí přidáme u webhostingu a VPS a potom spustíme zcela nové služby.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jsem v kontaktu s hodně lidmi co hostují u wedosu a do teď jsem nepochopil proč je u vás zřízení SSL takový problém..

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Wladass píše:
Jsem v kontaktu s hodně lidmi co hostují u wedosu a do teď jsem nepochopil proč je u vás zřízení SSL takový problém..

To je naprosto jednoduché. Zřízení je na pár minut, ale zkuste to připravit tak, aby bylo vše zcela automatizované a ne na jednom serveru, ale na desítkách a stovkách serverů... (máme již přes 150 serverů)... Předtím musíte vymyslet všechny varianty, projít všechny možnosti a ve výsledku přesně stanovit co budete nabízet a jaké alternativy budou apod.
Vše musí fungovat spolehlivě, bezpečně, bezchybně a samozřejmě zcela automaticky a jen prostě přidáte nový server do racku a "řídící systém" musí vše řídit sám a to i za předpokladu, že zákazníka přesunete z nějakého důvodu na jiný server.
Jak to celé uděláte za chvilku?

My nevyrábíme "nemožné ihned a zázraky do tří dnů", ale děláme kvalitní a stabilní služby a na tomhle to přesně záleží. Stavíme systém, který do budoucna bude obsluhovat stovky tisíc klientů (různých služeb) na tisících fyzických serverech...

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Souhlasím s vyjádřením Wedosu. Řím taky nepostavili za den a je lepší měsíc navíc počkat, než pak co 10 minut psát na technickou podporu, že to a ono nejde a že to a to nějak hapruje apod.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

strihac
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 11.02.2012
wedos píše:
Začnu od konce - tomu odkazu se smějeme. Nám to nevadí.


Ještě aby Vám to vadilo :-D A čemu se smějete? Tomu, že dělá někdo někomu referenci, byť i za peníz?

A kolik těch lidí máte Vy, abych se taky mohl mohl zasmát :-D Jak jste psal, tak určitě hodně, takže nevidím důvod proto, abyste se tomu smáli.

a btw to, že neposkytujete denní zálohu u noLimit by se ještě dalo oželet, ale to, že není klientovi dostupná a je zpoplatněna 600 Kč je tedy na úkor ceny. Nejsem sice člověk, co potřebuje neustále obnovovat databázi, ale zrovna minulý týden (po 4 letech) jsem potřeboval a to by se mi ten hosting u Vás docela prodražil :-D

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
strihac píše:

Ještě aby Vám to vadilo :-D A čemu se smějete? Tomu, že dělá někdo někomu referenci, byť i za peníz?

A kolik těch lidí máte Vy, abych se taky mohl mohl zasmát :-D Jak jste psal, tak určitě hodně, takže nevidím důvod proto, abyste se tomu smáli.

a btw to, že neposkytujete denní zálohu u noLimit by se ještě dalo oželet, ale to, že není klientovi dostupná a je zpoplatněna 600 Kč je tedy na úkor ceny. Nejsem sice člověk, co potřebuje neustále obnovovat databázi, ale zrovna minulý týden (po 4 letech) jsem potřeboval a to by se mi ten hosting u Vás docela prodražil :-D

Referenční odkaz - to bylo myšleno tak, že nám to nevadí. Jako, že je nám to jedno a že neřešíme pravidla fóra a jsme nad to "povzneseni". Nic víc a nic méně. Pokud to tedy vyznělo špatně, tak se omlouvám.

Zálohy - už jsme to opakovali asi stokrát. My máme profesionální diskové pole FUJITSU a děláme zálohy JEN pro naši potřebu a ne pro potřeby zákazníků a jejich chyb. Záloha webhostingu by měla sloužit primárně pro ochranu dat při poškození diskového pole a ne tedy pro situaci, když zákazník něco udělá špatně. Vše máme popsané zde http://hosting.wedos.com/cs/zalohovani.html .
Jen pro informací bych snad dodal, že od prosince všude avizujeme, že v březnu nasadíme u webhostingu novinku a to, že každý webhosting bude mít prostor pro vytváření vlastních záloh. Potom tedy námi prováděná obnova nebude potřeba...

Je mi líto, že se zlobíte. My jsme nic špatného nenapsali. Nikomu jsme neublížili. A nic jsme tady nerozebírali. A mohli bychom třeba porovnávat nonstop podporu, vybavení, ceny, tarify a další detaily a nejednou byste zjistil, že i ta naše (zatím zpoplatněná) obnova ze zálohy se mnohokrát vrátí na rozdílu v ceně (zejména pokud to přepočtu na 4 roky...). Do toho se však nepouštíme. To za nás udělá trh a zákazníci. My se raději věnujeme novinkám a novým službám (mimo jiné té změně u záloh).

strihac
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 11.02.2012
wedos píše:
Referenční odkaz - to bylo myšleno tak, že nám to nevadí. Jako, že je nám to jedno a že neřešíme pravidla fóra a jsme nad to "povzneseni". Nic víc a nic méně. Pokud to tedy vyznělo špatně, tak se omlouvám.

Zálohy - už jsme to opakovali asi stokrát. My máme profesionální diskové pole FUJITSU a děláme zálohy JEN pro naši potřebu a ne pro potřeby zákazníků a jejich chyb. Záloha webhostingu by měla sloužit primárně pro ochranu dat při poškození diskového pole a ne tedy pro situaci, když zákazník něco udělá špatně. Vše máme popsané zde http://hosting.wedos.com/cs/zalohovani.html .
Jen pro informací bych snad dodal, že od prosince všude avizujeme, že v březnu nasadíme u webhostingu novinku a to, že každý webhosting bude mít možnost vlastních online záloh. Potom tedy námi prováděná obnova nebude potřeba...

Je mi líto, že se zlobíte. My jsme nic špatného nenapsali. Nikomu jsme neublížili. A nic jsme tady nerozebírali. A mohli bychom třeba porovnávat nonstop podporu, vybavení, ceny, tarify a další detaily a nejednou byste zjistil, že i ta naše (zatím zpoplatněná) obnova ze zálohy se mnohokrát vrátí na rozdílu v ceně (zejména pokud to přepočtu na 4 roky...). Do toho se však nepouštíme. To za nás udělá trh a zákazníci. My se raději věnujeme novinkám a novým službám (mimo jiné té změně u záloh).


Já jsem se v žádném příspěvku nezlobil. Proti Vaší firmě nic nemám, ale jestli mám něco vytknout, tak to, že přijdete do threadu, kde někdo něco doporučuje z pohledu uživatele a začnete tady trochu až dotěrným způsobem obhajovat Vaše služby. Chápu, že chcete reklamu, ale toto už je trochu moc. Navíc já Vaše podmínky znám velice dobře, takže mě o nich prosím už nic nepište. Tím, že bych k Vám nepřešel ani kdybyste mi dali 10 let zdarma bylo myšleno hlavně to, že já prostě nemám potřebu reagovat na takovýto marketingový tah, který inzerujte všude až mě z toho bolí hlava. Ale u Vás jeden hosting mám, takže to není tak, že bych to úplně zavrhoval. Avšak jsem si ho zřídil na základě slevy z webtrhu, pro svůj web, který rozjedu nevím kdy a nebudou tam takové požadavky na něj. Jo a taky jsem myslel, že vyhraju ferrari nebo co to bylo za soutěž a prd :-D Ani nevím jak dopadlo vyhodnocení. No ale každopádně Vám přeji, aby byznys rostl, všichni byli spokojení a s rychlokvaškami jste neměli nic společného.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Nebudeme jako na webtrhu že ne ? Nebudeme v každým vlákně řešit wedos :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Nebudeme jako na webtrhu že ne ? Nebudeme v každým vlákně řešit wedos :)


No myslím že nebudeme, i když u Střihače si tím jist nejsem :-)

strihac píše:
a btw to, že neposkytujete denní zálohu u noLimit by se ještě dalo oželet, ale to, že není klientovi dostupná a je zpoplatněna 600 Kč je tedy na úkor ceny. Nejsem sice člověk, co potřebuje neustále obnovovat databázi, ale zrovna minulý týden (po 4 letech) jsem potřeboval a to by se mi ten hosting u Vás docela prodražil :-D


Wedos: 4roky webhosting a platba za obnovení ze zálohy = 2040,- s dph
Ebola: 4roky webhosting = 2248,- s dph
Nechci rejpat, ale nepotřebuješ kalkulačku :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

strihac
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 11.02.2012
freez píše:

No myslím že nebudeme, i když u Střihače si tím jist nejsem :-)



Wedos: 4roky webhosting a platba za obnovení ze zálohy = 2040,- s dph
Ebola: 4roky webhosting = 2248,- s dph
Nechci rejpat, ale nepotřebuješ kalkulačku :-)


to nebyla narážka na mě s tím wedosem ;-)

a konečně už se toho všichni chytli, že to sem nebudou cpát a ty zase musíš.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Prosím všechny diskutující, aby se vrátili zpět k tématu, které je:

10GB za 39 měsíčně a maximální spokojenost


Téma prozatím promazávat nebudu, beru to, že jste porovnávali 2 hostingy mezi sebou ale dál už v off-topicu nepokračujte!
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Ebolu musím také pochválit za kvalitu hostingu i za rychlost a kvalitu jejich podpory. Za zhruba rok hostování se mně ani známým, co tam také hostovali, nestalo, že by zaregistrovali nedostupnost vlastního webu. Teď už tuto zkušenost mám (opakovaně).
Ovšem jsem osoba, která šáhne do bedny, kde je tisíc něčeho a vytáhnu zrovna zmetek. Zkontroluju zbývajících 999 a všechny jsou OK :-)
... a to jsou fakta!

ebola.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 08.01.2012
Pokud jste zaregistroval nedostupnost Vašeho webu, nahlašte to prosím na podporu s názvem Vaší domény. Máme online sms monitoring všech serverů a všech služeb a vždy minimálně jednoho technika, které by případné problémy řešil.
Problém bude v něčem jiném.
Všechny problémy klientů velmi rychle řešíme a i v případě vadného skriptu obvykle nalezneme řešení nebo stránku uvedeme do provozu.

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Omlouvám se, že to špatně vyznělo, ale je to trochu jinak. Hostuji teď jinde a výpadky byly tam!
U Eboly (za mě) nikdy žádný výpadek nebyl.
Nyní využívám hostingů několik a z jednoho se kvůli několika mnou osobně zaregistrovaným výpadkům chystám odejít.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se