Hosting

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Jak jsem již psal na seoforum.cz, objednal jsem si na test nejlevnější VPS u FinalHosting.cz a rád bych se podělil o mé zkušenosti. Na začátek uvedu pár čísel:

Zkušební doba: 32 dnů
Průměrná dostupnost: 94.994%
Počet výpadků nad 10 min: 3

Administrace serveru
Ze začátku mne trochu zarazilo, že možnosti administrace serveru kromě SSH jsou téměř nulové. U ostatních VPS poskytovatelů jsem si zvykl na přehlednou webovou administraci serveru ve které jsem schopen provádět úkony na které SSH nedostačuje.

Dostupnost
Připadá mi, že servery jsou situované v nějakém panelákovém bytě. Svědčí o tom rychlost připojení a na můj vkus až moc nezvykle nízká dostupnost serverů. Za dobu měření jsem zaznamenal celkem čtyři výpadky. Jeden 3 minutový, jeden 40ti minutový, jeden plánovaný 5ti hodinový a jeden 19ti hodinový. Nejdelší 19ti hodinový výpadek odůvodnili tím, že výpadek byl způsoben překopnutím optického kabelu na dvou místech. Plánovaný 5ti hodinový výpadek byl zaviněn dlouhodobým přerušením dodávky el. proudu.

Na konci každého emailu ohledně výpadků od podpory je něco ve smyslu "Problém nebyl zaviněn naší firmou a s plánovanou změnou poskytovatele internetové konektivity budou podobné situace eliminovány" nebo "Tento problém není zaviněn naší firmou a s plánovaným přesunem do nových prostor budou podobné situace eliminovány". Osobně mne většinou v podobných případech nezajímá kde je problém, ale hlavně to, že nějaký problém je a poskytovatel hostingu si neumí zajistit vše aby k problémům nedocházelo. Nejspíše proto FinalHosting negarantuje dostupnost serveru.


Byla to taková úsměvná zkušenost. Snad jen naštěstí, že jsem si prvně objednal to nejhorší VPS na měsíc jen na zkoušku :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Podle tvých slov to opravdu vypadá na sklep v paneláku. Stačí se podívat už na jejich web a člověk zjistí, že něco není v pořádku. Jinak chválím, překně sepsané, dávám rep+.

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Díky za rep. Teď aktuálně zkouším prozměnu VPS od Wedosu (Možná v budoucnu také něco sepíši), co můžu pro srovnání říci je, že Wedos nabízí za mnohem nižší cenu větší výkon a lepší zázemí, jak technické tak programové. Např. o připojování virtuálních obrazů disku na server a o operacích mimo operační systém si můžeš u FinalHostingu nechat zdát.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jan Uruba píše:
Díky za rep. Teď aktuálně zkouším prozměnu VPS od Wedosu (Možná v budoucnu také něco sepíši), co můžu pro srovnání říci je, že Wedos nabízí za mnohem nižší cenu větší výkon a lepší zázemí, jak technické tak programové. Např. o připojování virtuálních obrazů disku na server a o operacích mimo operační systém si můžeš u FinalHostingu nechat zdát.


Tak FinalHosting bych tipoval na nějakou vedlejší činnost. Ty webovky vypadají jako z roku 2002. Ten Wedos vypadá dobře, mají dosti levné ceny, ale proč ne, pokud se jim to bude vyplácet.

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Whispere píše:
Tak FinalHosting bych tipoval na nějakou vedlejší činnost. Ty webovky vypadají jako z roku 2002. Ten Wedos vypadá dobře, mají dosti levné ceny, ale proč ne, pokud se jim to bude vyplácet.

Jestli jsem správně pochopil, tak to celé patří pod finaltek.com. A když se podíváš na webdesignové reference (např. http://www.adamplachetka.com/) tak zjistíš, že to také není moc velká sláva (nemluvě o samotném webu finalteku). Věnujou se ještě IT Outsourcingu ale tam kvalitu služeb posoudit nemohu.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
To čo je? :D Riadne som sa posmial - či už ten hosting, alebo aj finaltek. Všetko to vyzerá ako napísané v čase, keby sa internet iba vyvíjal (a my tu hovoríme o HTML5? :D), nie v roku 2010...

goldman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 22.11.2011
Dodam len k FinalTek.com VPS.
Technicka podpora: Otrasna ( nevedia si uznat problem )
A co sa tyka sluzby VPS ( tej najlacnejsej unich ) mam ju len par dni ale potom ake rychlosti dosahovala som sluzbu nadalejh nevyuzival.
Viac ako 300-500 kB nedala ci rano o 3 alebo poobede stale tolko isto.- NEPOUZITELNE.
A nasledne problem vratit peniaze takze ruky odnich prec!!!!

Wedos - ODPORUCCAM
FinalTek.com - NEODOPORUCAM !!!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se