Hosting

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Pokud mate jakékoliv dotazy, připomínky, proste cokoliv týkající se hostingovych služeb od HEXAGEEK pište je prosím sem. Pravidelně se budeme věnovat všem dotazům v tomto tématu. Budeme sem umisťovat i novinky z oblasti našich služeb a produktů.

-- 27.11.2011 22:16 --

V nabídce VPS je k dispozici nova verzi populárního OS Fedora 16 včetně předchozích verzi Fedora 13,14 a 15 http://www.hexageek.com/cze/pages/vps-v ... ate-server

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nejede mi web hexageek.com , nějaká údržba či co ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
omlouvame se ale

mame velky DDoS utok na servery v Kanade, kde je hlavni DB, IS a webovky. castecne se nam to podarilo vyresit. Ale pred hodinou to zacalo znovu na jine IP tu v CR. dari se nam to resit. Pokud cokoliv staci napsat na support@hexageek.com

jeste jednou se omlouvame

-- 07.03.2012 16:50 --

dali jsme to rano na FB ale ten taky padl :)

-- 07.03.2012 16:52 --

kazdopadne vsechny servery zakazniku, VPS, weby web hosting FTP hosting vsechno jede. Jen hlavni web page je pod utokem..

-- 21.03.2012 10:47 --

Zprovoznili jsme nový nástroj pro hromadné registrace a ověření domén. Systém zvládne současně ověřit až 100 zadaných domén ve všech námi podporovaných TLD. A víte, že umožňujeme registraci více než 240 typů domén z celého světa?

http://www.hexageek.com/cze/pages/hroma ... race-domen

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Výpadek plateb u CSOB

Vážení zákaznici moc se omlouváme ale Banka CSOB má v současné době problémy se zpracováním plateb. Dochází k prodlevám při vyřizovaní některých objednávek. Chyba není na naši straně, CSOB pracuje na odstranění.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mám dotaz na aktivaci miniwebů, resp přístup a heslo k ftp účtu na doménách co mám u Hexageeku. Komu, kam a nebo jak mám napsat, aby mi ty údaje přišli na email? Přes on-line chat a emailovou podporu to nějak nevyšlo, je ještě nějaká možnost?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Mám dotaz na spárování plateb přes PayPal či další služby. Fakt je to one-man show nebo čím je způsobeno to zdržení ? Docela mi vadí i zdržení týkající se změny vlastníka domény, změny dns/nssetu(u cz domén) apod. To je tak málo lidí na supportu ?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
Mám dotaz na aktivaci miniwebů, resp přístup a heslo k ftp účtu na doménách co mám u Hexageeku. Komu, kam a nebo jak mám napsat, aby mi ty údaje přišli na email? Přes on-line chat a emailovou podporu to nějak nevyšlo, je ještě nějaká možnost?


Zvolit lepšího poskytovatele, který alespoň komunikuje a ne rádoby mezinárodní společnost, kde nefunguje lautr nic;-)

Já se nemohu dostat do administrace už víc jak 2 měsíce a tak jsem to vzdal úplně a ať si to nabouchají.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já jsem to nějak moc neštudoval, abych pravdu řekl a prostě tam regnul domény. Reakce přišla až teď jak jsem napsal sem do SZ, tak uvidíme, jestli se nic nebude dít, převedu vše jinam a pá, pá. A to jsem tam chtěl ten balíček domén nechat a koupit nějaký hosting. No dost s tím váhám tedy.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Wladass píše:
Mám dotaz na spárování plateb přes PayPal či další služby. Fakt je to one-man show nebo čím je způsobeno to zdržení ? Docela mi vadí i zdržení týkající se změny vlastníka domény, změny dns/nssetu(u cz domén) apod. To je tak málo lidí na supportu ?


S Paypal mame stale vice problemu, velke mnozstvi fraud plateb. problemy pri overovani a spousta dalsiho. Nekolikrat se o uvazovalo o tom ze se paypal uplne zrusi. Bohuzel je stale hodne popularni v CR tudiz je nutne nediskriminovat klienty platebni kanal ponechat.

co se tyka rychlosti registrace domeny za 90kc tak je dana principem registrace. To stejne plati i pro postup pro zmenu vlastnika po registraci. Behem par dni se zavede moznost zakoupit .cz domenu za normalnich podminek 125kc a primo na vlastnika a okamzite bez cekani.

Je nutne taky rict ze kdyz si u nas nakoupite vice jak 1ks .cz domeny tak to vse mate v jedne objednavce, za jednu castku, a za jednu fakturu. A usetrite napr pri 32ks 1120 kc bez DPH. ..

co se tyka personalu, tak behem par dni na soucasnych webovkach rozvesi cely management, vcetne supportu. Chteli jsme to nechat az na nove webove stranky ale musi to byt..

-- 02.12.2012 14:43 --

alijosha píše:

Zvolit lepšího poskytovatele, který alespoň komunikuje a ne rádoby mezinárodní společnost, kde nefunguje lautr nic;-)

Já se nemohu dostat do administrace už víc jak 2 měsíce a tak jsem to vzdal úplně a ať si to nabouchají.


To je trosku podpasovka.. je velmi tezke resit pozadavky typu..

Ahoj, mel jsem asi tento yyyy@yyy email u vas, a nemam bohuzel k nemu uz pristup tak bych vse potreboval predelat na novy email xx@xxx.cz a vyresetovat heslo.... a vsechny domeny pod nej prevest.. a jeste k tomu ten pozdavek poslat pres PM na nejakem foru.

verte tomu je to velmi tezke takove pozadavky resit. Kazdy z vetsich webhosteru se na vas vyprdne a nebo to bude resit tak mozna pres doporuceny dopis.. pozadavky jdouci pres PM a prispevky na ruznych forech kde existujeme je velmi slozite resit. Kdybychom nemeli google alerts na urcita klicova slova nebo zpriznene duse tak se to ani poradne nedozvime..

-- 02.12.2012 15:16 --

freez píše:
Tak já jsem to nějak moc neštudoval, abych pravdu řekl a prostě tam regnul domény. Reakce přišla až teď jak jsem napsal sem do SZ, tak uvidíme, jestli se nic nebude dít, převedu vše jinam a pá, pá. A to jsem tam chtěl ten balíček domén nechat a koupit nějaký hosting. No dost s tím váhám tedy.


omlouvam se ale vas pozadavek se jeste vyrizuje, jednak kvuli obsahlosti jednak kvuli zmene DNS zaznamu ktera neni jak vsichni vedi okamzita..

-- 02.12.2012 15:18 --

Co se tyka nasi zakaznicke podpory, tak tu jsme hodne v poslednich dnech zvetsili a hledame stale dalsi zamestnance, bohuzel v Brnenske oblasti to neni ani trosku jednoduche jelikoz IBM a RedHat vybere uplne vse tak delame narocnejsi nabory napriklad z hodonina, znojma, kyjova atd.. z oblasti s velkou nezamestnanosti .. ..

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ale vždyť člověka na support nemusíte mít jen z oblasti, kde máte hlavní kancelář ne ? Tato práce lze vykonávat i z domova. Mám známého, který k Vám chtěl, chvíli něco s panem Kachlíkem řešil a pak nedostal odpověď.. Nehledě na moje požadavky na counter objednávek/prokliků přes odkaz z monitoruju.net.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
hexageek píše:
-- 02.12.2012 15:16 --



omlouvam se ale vas pozadavek se jeste vyrizuje, jednak kvuli obsahlosti jednak kvuli zmene DNS zaznamu ktera neni jak vsichni vedi okamzita..



Mě nevadí si počkat, ale když nevím, jestli se tomu někdo věnuje, resp jak dlouho to zhruba bude trvat, tak jsem napsal i sem protože první požadavek na tuto změnu byl už 28.11. proto mi to včera přišlo už dlouho, přeci jen ta změna DNS zase netrvá 4 dny, že. No hlavně když vím, že se tomu někdo věnuje.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Wladass píše:
Ale vždyť člověka na support nemusíte mít jen z oblasti, kde máte hlavní kancelář ne ? Tato práce lze vykonávat i z domova. Mám známého, který k Vám chtěl, chvíli něco s panem Kachlíkem řešil a pak nedostal odpověď.. Nehledě na moje požadavky na counter objednávek/prokliků přes odkaz z monitoruju.net.


vsak ani nemame, posledni 3 zamestnanci se do brna pristehovali z min 50km vzdalenosti. A pokud vim zacalo se spolupracovat i s uradem prace, pomerne se super vysledky.. muzete do PM poslat vice info k tomu zajemci o praci a co jste jeste resil s p. Kachlikem.. skusim to protlacit, na nej je toho uz asi moc :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
hexageek píše:

To je trosku podpasovka.. je velmi tezke resit pozadavky typu..

Ahoj, mel jsem asi tento yyyy@yyy email u vas, a nemam bohuzel k nemu uz pristup tak bych vse potreboval predelat na novy email xx@xxx.cz a vyresetovat heslo.... a vsechny domeny pod nej prevest.. a jeste k tomu ten pozdavek poslat pres PM na nejakem foru.

verte tomu je to velmi tezke takove pozadavky resit. Kazdy z vetsich webhosteru se na vas vyprdne a nebo to bude resit tak mozna pres doporuceny dopis.. pozadavky jdouci pres PM a prispevky na ruznych forech kde existujeme je velmi slozite resit. Kdybychom nemeli google alerts na urcita klicova slova nebo zpriznene duse tak se to ani poradne nedozvime..


Trochu podpásovka je, když nefunguje ani to, co by mělo automaticky. Tudíž přihlášení do administrace, obrátil jsem se na podporu (Chat nefunkční a přesto online), email bez odpovědi, tedy jedna přišla (ale problém přihlášení vyřešila asi tak stejně, jako kdybych nepsal, zaslané nové údaje fungovali stejně kvalitně jako ty původní, co z nějakého záhadného důvodu sami přestali fungovat ;-)). Napadlo mě, tedy zkusit zde PM a jako požadavek navíc jsem uvedl to převedení pod jiný email do PM (asi moje chyba, jelikož nebylo možné udělat jednu věc, natož dvě :-)). Výsledek, objevilo se něco na Webdealu (jinak jsem to zmiňoval i na jiných místech, tak by to možná ten Alerts chtělo trochu poštylovat, včetně vlastního emailu) a okamžitě šlo, to co víc jak 4 měsíce nikoliv!

Tudíž děkuji za 4 měsíční námahu přesunu, ale celý můj účet můžete klidně zrušit (o ty dvě .eu domény na mě již dávno nestojím a budou stejně expirovat). Pro mě není toto záruka solidnosti firmy, když nedokáže opravit okamžitě svojí chybu, kdy se nejde přihlásit do administrace a to i přes několikanásobné urgování.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tak dlouho mě včera srala doba, než vyvolali změnu blbého NSSETu, až sem doménu dnes ráno převedl jinam.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ani se ti trochu nedivím, též nerad na cokoliv čekám a pokud to jde, řeším to tak jako ty. Hold se dá krásně pozná kvalita od šitu, jelikož jak je možné, že jinde jdou stejné úkony skoro okamžitě :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ale pro mě osobně je to zklamání, všude jsem je chválil a teď tohle poslední dobou..

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já ti rozumím, na mě nikdy kdoví jaký dojem neudělali a navíc zkušenosti s nimi na pytel, tak mě to zase až tak nepřekvapuje.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
Poslednich par dni jsou problemy s rychlosti fungovani slovenskeho a ceskeho registru, navic vcera cely den se realizovali upravy tykajici se novych pravidel CZNIC..
Registry a telekomunikacni operatori (a jejich fungovani) jsou veci ktere nijak neovlivnime. Kazdopadne jsme se nechali inspirovat subregem a pokud neni pozadavek v ramci registru zpracovan ihned klient dostane notifikaci emailem typu pending registry..

powerlan
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 09.12.2012
U Hexageeku jsem cca půl roku s VPSkem a pár doménami. Na nic si zatím nemohu stěžovat. Chápu, když se společnost rozvíjí, tak to sebou nese určité trable. Jak jsem se ale doslechl, jsou chystané novinky, které by měly celý projekt posunout o několik kroků kupředu.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Popravdě, už je to potřeba, jelikož občas je to opravdu otřes.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Martin.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 07.12.2012
Taktéž mám u hexageeku VPS již delší dobu na kterém provozuji náročné herní servery a nemohu si jejich VPS vynachválit hlavně i tu dostupnost sítě a nízké odezvy.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
powerlan píše:
U Hexageeku jsem cca půl roku s VPSkem a pár doménami. Na nic si zatím nemohu stěžovat. Chápu, když se společnost rozvíjí, tak to sebou nese určité trable. Jak jsem se ale doslechl, jsou chystané novinky, které by měly celý projekt posunout o několik kroků kupředu.


Martin.cz píše:
Taktéž mám u hexageeku VPS již delší dobu na kterém provozuji náročné herní servery a nemohu si jejich VPS vynachválit hlavně i tu dostupnost sítě a nízké odezvy.


Zajimave, ze se v tomto vlakne objevily 2 kladne komentare behem chvilky od nove registrovanych profilu, ktere se zatim na jina temata nevyjadrila. Powerlan se k tomuto tematu vyjadril 5 minut po registraci.

Nahoda nebo komentare na objednavku od Hexageeku, ktery byl pod palbou kritiky?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Trochu to smrdí, ale jen trošičku :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Martin.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 07.12.2012
stephan píše:

Zajimave, ze se v tomto vlakne objevily 2 kladne komentare behem chvilky od nove registrovanych profilu, ktere se zatim na jina temata nevyjadrila. Powerlan se k tomuto tematu vyjadril 5 minut po registraci.

Nahoda nebo komentare na objednavku od Hexageeku, ktery byl pod palbou kritiky?


Napsal jsem pouze svou zkušenost je na tom něco špatného ? Nikdo tu netvrdí že je to hosting bez chyby ... takový hosting totiž ani neexistuje :)

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
alijosha píše:
Trochu to smrdí, ale jen trošičku :-D


Ano je to takove divne. kazdopadne na webtrhu a webdealu nam vzdy vadi .. ze nejde nickname propojit se zakaznikem. powerlan nezname, ale martin.cz je nasim zakaznikem pomerne dlouhou dobu..

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se