Hosting

Stransky
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 65
Registrace: 22.09.2011
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat jaký vybrat hosting pro forum. Pokuď se jedná o forum, kde projde denně maximalně 2k lidí a ve špičce je online třeba 100 tak to asi nevyžaduje až takovej hosting. Ovšem pokuď forum, které by mělo denně kolem 50k UIP a ve špičce něco mezi 3 – 5k lidí online to asi chce hodně kvalitní hosting ne ? Nebo je pro takové forum už lepší vlastní server ? Je vůbec nějaký rozdíl když mám klasický web a když mám forum z pohledu vytíženosti ?

Předem dík za odpověď

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Stransky
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 65
Registrace: 22.09.2011
Tele3 by si doporučil pro forum s vysokou návštěvností nebo pro méně vytížené forum ?

harbinger1
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 15.09.2011
Pre vysokú návštevnosť jednoznačne dedikáč alebo silné vps. Rovnako veľmi záleži na systéme, na ktorom bude forum bežať (či nejaký opensource systém, alebo vlastné, optimalizované riešenie).

Pre "bežné" forum, ktoré pozná indexy v mysql, určite stačí solídny hosting, prípadny vpsko.

Odporúčania sú veľmi individuálne, každý odporúča to čo pozná a má skúsenosť. Ja neodporúčam, ale riešim :) Tak ak chceš môžeš sa ozvať na PM.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Zkus se podivat na nabidku onebit.cz na tarif web cool. Ten by ti stacil a pokud ne, jde se s nimi dohodnout na individualnim pripadne po rozjezdu fora.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Osobně bych tyto věci řešil až bych takové forum měl, pochybuju, že na začátku tam budeš mít ihned 50k lidí denně :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Osobně bych tyto věci řešil až bych takové forum měl, pochybuju, že na začátku tam budeš mít ihned 50k lidí denně :)


Toto je svata pravda, proto se drz tohoto doporuceni od Wladasse.Pokud nebude forum nabizet nejaky warez a podobne, hned naval lidi nebude.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Doporučuji Onebit.cz, mám na něm svoje fórum a vše v pořádku. Dobré rozhraní, rychlé jednání. Pokud nevadí, že si připlatíš...

soudruh
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.14/5

Příspěvky: 76
Registrace: 01.11.2010
jde o nekolik veci:

hodne hostingu ma vymezeny pojem pro provoz diskuznich for jako "specializovany hosting"

jde o to, ze nelze jednoznacne usoudit, zda bude vytezovane ci nikoliv

+ smerodatny neni uplne ani udaj o poctu UIP nebo useru online

aneb kdyz bude forum napsane nejakym lidove technicky receno "prasopsem" tak muze vytezovat server i pri par desitkach useru online

oproti tomu vyladeny server (napr. bez apache staveny na lighttpd, nginx apod.) muze utahnout i velmi zajimava cisla

jenze pak prichazeji dalsi aspekty, jako napr. utoky robotu a spammeru - prolomeny web muze vytizit DB, ze i vykonny server bude "sotva dychat"

-

result:

urcite bych se nezameril na webhosting - pokud nejaky rozumny najdes, bude drahy

na rozjezd a prvni pokusy si kup nejake VPS - dnes se daji sehnat i velmi levne modely, dokonce s predinstalovanym hostingem pro zacatecniky, kteri neumi spravovat server sami

z grafu o provozu (a rychlosti nacitani) zjistis sam (nebo z reakci useru) zda dane VPS jeste stiha nebo ne

kdyz prijde cas na upgrade, VPS vetsinou muzes navysovat s minimalnimi vypadky jen za doplatek

pokud casem usoudis, ze nastal cas na vlastni server, ozvi se :-)

ale na prvopocatky je to "zbytecny luxus" obzvlaste pokud nemas finance do zacatku

harbinger1
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 15.09.2011
s VPS by som vedel pomôcť - mám voľný jeden server kde by to kľudne šlo hodiť + nejaký ispconfig nakonfigurovaný pre hosting. keď tak, ozvi sa, určite sa vieme dohodnúť.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Čo sa VPS týka odporúčam angel-hosting.cz :) :) Fakt kvalitka :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Vybral si nakonec nějaký ten hosting pro to fórum? Pokud ne, ještě bych doporučil Ebola.cz a tam se mrknout. Rychlá podpora v případě nějakého dotazu a jede to tam celkem slušně a svižně.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

postcd
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 151
Registrace: 01.11.2010
Za 200kč měsíčně to můžeš hostovat u mě. Jinak doporučuji gigaserver.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se