Hosting

Cody21
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 26.11.2010
Ahoj mám dotaz a to ten, jak funguje cron. U webhostingu jsem si nastavil pravidelný cron po 5 minutách. Ale napadlo mě, zda cron funguje tak, že si nastavím cron v 15:00 přesně a on se mi spouští co 5 minut od toho spuštění (v 15:05,15:10) nebo podle nastavení serveru, třeba v 15:03, 15:08 a další.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Cron sa spúšťa podľa času servera, nehľadí sa na tvoj čas, keďže ty s cronom nemá nič - na serveri sa spustí, na serveri sa vykoná a na serveri sa aj zastaví.

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
dyt sis sam odpovedel... CRON je proste aplikace, ktera podle nastaveni v urcitem case spousti jine aplikace. Tot vse.

Edit: A cron "se nespouští, ani neukončuje", cron je stále spuštěná služba, která "na čas" spouští příkazy/aplikace.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
PcDr. Marty píše:
...cron "se nespouští, ani neukončuje"...

Cron v danom čase odošle informácie na určenú adresu a "prijíma" odpovede - inak by predsa druhý server prestal reagovať na príkaz, keby server nemal záujem o dáta. Alebo to len ja mám takýto (nesprávny) pohľad na cron? No a "zastaví" sa tým, že keď server, ktorý chcel spustiť prestane posielať dáta - teda ukončil skript...

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Proboha....
Ty si myslis,ze cron je neco, co otevre (jakoby prohlizec) nejakou url? Nebo neco podobneho? To je HOVADINA :)

Cron jak uz jsem psal, je daemon, ktery v libovolny cas/casove intervaly spousti jakekoli prikazy operacniho systemu, nebo instalovane aplikace.
Ve skutecnosti se URL volaji treba pres WGET -> tzn CRON zjisti, ze je na case spustit ulohu "Stahni seznam.cz", proto spusti WGET, ktery nacte seznam.cz,
nebo lokalni scripty muzes spoustet uplne normalne tak, ze cron spusti php /var/www/script.php , atd...


Vice zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cron

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Nie nie, to si nemyslím :D. Ja len na to, že "sa spustí a vypne" je vlastne (pokiaľ viem) pravda - lebo externý skript prestane pracovať akonáhle naň prestaneš reagovať. To znamená, že ak cron spúšťa skript, ktorý sa bude vykonávať pol hodiny, tak sa "spustí" pri prvej požiadavke na skript, a "zastaví", keď dostane od externého servera údaj, že skript je už hotový (tj, posledný paket), nie?

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Tak jeste jednou.. Cron se spusti pri startu systemu a pak uz se neukoncuje, ani nezastavuje az do vypnuti kompu. Nespousti se "az pri pozadavku". Cron uz z logiky veci musi byt spusteny drive, nez je spravny cas na "pozadavek". Cron ten "pozadavek" vykona a NEUKONCI SE, ceka na dalsi spravne casy pro dalsi "pozadavky"

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Cody21
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 26.11.2010
PcDr. Marty píše:
dyt sis sam odpovedel... CRON je proste aplikace, ktera podle nastaveni v urcitem case spousti jine aplikace. Tot vse.

Edit: A cron "se nespouští, ani neukončuje", cron je stále spuštěná služba, která "na čas" spouští příkazy/aplikace.


Chápu, že je to nějaká aplikace, šlo mi jenom o to spouštění, zda když tomu zadám úkol v 15:00, ať spouští skript co 5 minut, tak zda to bude spouštět v 15:05, 15:10 anebo to spustí dle serveru třeba v 15:03 a pak co 5 minut.

Senky píše:
Cron sa spúšťa podľa času servera, nehľadí sa na tvoj čas, keďže ty s cronom nemá nič - na serveri sa spustí, na serveri sa vykoná a na serveri sa aj zastaví.


Díky

Miloš Veman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 26.11.2010
Nechci zakládat další téma, tak pokud by nevadilo zeptal bych se zde.
Nezná někdo nějakou čistě cron hosting? Hledal jsem, ale našel jsem jenom anglické. Není nějaký hosting, který by to poskytoval třeba jako doplňkovou službu i pro lidi, co nehostují u nich?
Grafik hroznej, programátor ucházející, kódér ani mluvit nebudu :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se