Hosting

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Ahoj,

rozhoduji se o přesun webů k jednomu poskytovateli. Nejvíc by se mi líbilo asi VPS, ale problém je, že nevím, co to obnáší. Na výběr uvažuji multihosting, VPS a managed VPS. Pojede tam zatím přes deset méně náročných webů, ale občas budu potřebovat něco nacrawlovat, což zatíží hosting a na multihostingu by mi to nemuselo projít. Také to bude chtít trochu uvolnit limity a podobně.

Otázka tedy zní: Jak těžké je naučit se spravovat VPS? Kdysi jsem se snažil provozovat domácí server, ale vzdal jsem to, proto se radši ptám.

Otázka 2: Co byste zvolili vy?

Dopředu díky za odpovědi.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Určite by som sa bezhlavo netlačil na VPS-ko. Hlavne keď s ním neviem robiť. V prvom rade by som kontaktoval multihostingy(odporúčam http://www.multihosting.sk/) a hodil s nimi reč o tom, čo chcem u nich prevádzkovať. Prípadne môžeš skúsiť ešte Savanu...To je také poloVPS-ko. Nepotrebuješ vedieť nič o spravovaní VPS.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
No pokud si vezmete klasicke VPS tak vam napriklad u nas muzeme predchystat apache, mysql, php, ftp, phpmyadmin do zakladni konfigurace .. v pripade ze pridate novy web tak jen v phpmyadmin zalozite DB a pristupy a pres winscp nahrajete novy .conf soubor pro novy web. vse si vezmete z template, se zakladnimi znalostmi jednoduche.

Managed VPS znamena ze mate urcitou podporu, tzn. aktualizace, reseni problemu do urciteho mnozstvi hod mesicne..

Druha varianta je ze na vps dostanete predchystany config panel napr. ISPConfig a pak jen zakladate jednoduse ve webadministraci weby.

Multihosting je jednoduchy tam jen zakladate weby, db, ftppristupy..

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
hexageek píše:
No pokud si vezmete klasicke VPS tak vam napriklad u nas muzeme predchystat apache, mysql, php, ftp, phpmyadmin do zakladni konfigurace .. v pripade ze pridate novy web tak jen v phpmyadmin zalozite DB a pristupy a pres winscp nahrajete novy .conf soubor pro novy web. vse si vezmete z template, se zakladnimi znalostmi jednoduche.

Managed VPS znamena ze mate urcitou podporu, tzn. aktualizace, reseni problemu do urciteho mnozstvi hod mesicne..

Druha varianta je ze na vps dostanete predchystany config panel napr. ISPConfig a pak jen zakladate jednoduse ve webadministraci weby.

Multihosting je jednoduchy tam jen zakladate weby, db, ftppristupy..


Pri druhej variante je ISPConfig nainštalovaný alebo je nutné, aby som si ho doinštaloval ?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Taky jsem se rozhodoval mezi VPS a multihostingem, po zkušenostech se správou VPS jsem i přes svobodu která u něj je zvolil raději řešení o které se stará provozovatel. A jsem spokojen s multihostingem u Wedosu a multihosting/VPS u Savany.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pokud nevíš co správa VPS obnáší, raději bych si připlatil za VMS (managovaná vpska). Je to lepší volba, než hledat na to člověka, který ti to nastaví nebo se vrhat na to vlastní silou. Pokud by jsi se přesto na to chtěl vrhnout vlastní silou, pak si třeba 2 měsíce zkoušej (než tam přesuneš své hlavní projekty) ať nabereš nějaké zkušenosti.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A nebylo by lepší si pořídit multihosting od Ebola.cz? Mám s ním jedině dobrou zkušenost, není potřeba žádná správa a peněžně to též není špatné. Do VPS bych se za každou cenu nehnal, kolikrát to oproti hostingu není taková výhra.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Tak děkuji všem za odpovědi, jdu do multihostingu.

U Eboly mám tarif basic a spokojenost, možná připlatím a bude vyřešeno.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se