Hosting

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Ahoj,

kolik UIP je jakousi hranicí pro přechod na server, případně VPS a podobně? Co myslíte?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jiné to je se statickou stránkou a jiné je to s dynamikou.
Někdy záleží i na projektu. Třeba, když vyžaduje speciální nastavení, pak může mít 10 UIP a hosting bude nevyhovující, protože ty potřebné fce mu nikdo na sdíleném hostingu nedá.

soudruh
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.14/5

Příspěvky: 76
Registrace: 01.11.2010
to se podle UIP vazne nehodnoti

hlavni aspekty jsou spise procentualni vytizeni vykonu serveru, hity, vyuziti databaze, datove prenosy, ...

obecne, pokud mas napr. alespon 1000 UIP denne, mas pravdepodobne i na vlastni server - na nem ziskas vykon i do budoucna a nebudes omezovan ostatnimi sdilenymi weby

tezko posoudit pro koho je jaka hranice - hlavne financni - najdou se uzivatele, kteri chteji za desetikoruny rozjizdet "rapidshare" oproti tomu jsou uzivatele, kteri si pro nenarocny firemni web vezmou cely server

KarelNov459
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 02.03.2011
Osobně mám multihosting od hostingsolutions.cz, cca 15 webů, dohromady průměrná denní návštěvnost je 2 - 5 tisíc UIP podle dne v týdnu, několikrát jsem tam už měl i výkyv přes 10.000 UIP/den a hosting to bez problému zvládá.

Na druhou stranu nedávno jsem řešil jeden web, který spouštěl velké importy dat i několikrát za hodinu + tam bylo hodně aplikační logiky, a ve výsledku jsem to musel dát na VPS, protože to mělo tak velké nároky, že to žádná "klasický" hosting nechtěl zvládnout.

Je to i o ceně = pokud máš víc webů, tak se ti časem určitě vyplatí přejít na VPS atd.
Blog o všem a o ničem Algin.cz, Půjčky peníze hned, Pomoc a rady pro dlužníky Jak na dluhy?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se